Listopad 2012

Nábřeží Husovo

27. listopadu 2012 v 19:27
K názvu této ulice přiliš nesedí název "Husovo nábřeží", protože tato ulice se sice nachází blízko Zámeckého rybníka ale ten rybník není na této ulici. Zámecký rybník se nachází na ulici Na Příkopech, nikoliv na Nábřeží Husovo.
Nábřeží Husovo je jedna z klidných uliček v podzámčí. Na ulici je také upravená zeleň se stromy. Na konci ulice (u optiky) je i malý travnatý plac. K této ulici také patří malá romantická ulička vedoucí k elektru expert (bývalé truhlářství).


Malinká ulička k truhlarněMalinká ulička k truhlarně

Malinká ulička k truhlarně
Nábřeží Husovo
obchod OPTIK

Dům s věžíčkou číslo 401

27. listopadu 2012 v 19:02 Významné stavby
Vila číslo 401 je jedna z nejhezčích vil v Blatné. Blatná bohužel není přiliš bohatá s takovým tipem vil jako tahle. Tato vila má krásnou věžičku a připomíná drobet malý zámeček.
Tato vila se nachází na hlavní ulici Tyršova. Konkrétně je na prostorném rozcestí u hospody U Datla. Na tomto rozcestí je upravená zeleň se stromem a sochou Sv. Václava. Nejlépe je tato vila vidět když se jede od nám. Kalinovo (od sokolovny) směrem k tiskárně.
Vila z pohledu od sokolovny

Zámecký park

26. listopadu 2012 v 20:43 Vodní zámek a Zámecký park

Zámecký park Má daňky. Park zabere Blatný velký kus rozlohy. V parku je hodně krmelců pro daňky. Čásť parku u SOŠ je hodně podobná lesu. Po celém parku jsou lavičky. Sady mají dva východy. Jeden u zámku a druhý u sokolovny na ulici Böhmové. V parku je hezký empírovaný dům v něm bydlí majitelka zámku. Pohled z parku na zámek se říká Rejtův palác. V parku dřív bylo divadlo. Z parku jde hezky vidět na město. V parku je dřevěná socha vodníka a další dřevěné sochy. Má to i Dřevěný malý domeček pro děti. V sadech jsou na empírovanem domku pávi. Pávi a daňci v parku dělají moc velkou krásu. V Blatné je Zámecký park největší z parku. V parku se křižují řeka Lomnice a Závišinský potok. V sadech je rybník k přístupu životu Nebezpečný. Ten rybník je u SOŠ.Vlakové nádraží

25. listopadu 2012 v 19:46 Vlaková doprava
Často v některých městech bývá vlakové nádraží hned první ostuda pro turisty. To se Blatné ale příliš netýká. Budova nádraží je v pořádku- je opravená, čistá,.... Co je ale ostuda je zrušený bazar hned vedle budovy nádraží, bývalý sklad ČD též vedle budovy ČD a hostinec naproti hlavní budovy ČD. Vše alespoň drobet napraví parčík u nádraží a nově vybudované autobusové nádraží. V blízkosti nadraží jižně od tratě se nachází krásná obytná zoná s upravenými ulicemi a severně od tratě se nachází průmyslová zóna.

Níže přikládám vybrané fotografie. Všechny foto najdete zde.

Hlavní budova ČD
Peron (nástupiště)


Staré neopravené

braunova.blog.denik.cz je zdrojem této fotoPenzion Slunce

24. listopadu 2012 v 17:04 Ubytování
Penzion Slunce je na třídě J.P.Koubka u kašny. V přízemí mají Vietnamci obchod z potraviny Večerka. Nad obchodem už je Penzion. Penzion je růžová budova. Na budově je udělané malé slunce. Vedle penzionu je tabák Faměra a na druhé straně penzionu Slunce je EVIQ SHOP.


Penzion slunce z ulice T.G.M


Vodní zámek Blatná

17. listopadu 2012 v 17:15 Vodní zámek a Zámecký park
(blatna.info je zdrojem této foto)

Vodní zámek je umístěn v krásnem prostředí a hned na proti zámku jsou sádky. Zámek je zajímavý třeba tím že zámek se zkládá z několik budov.Je jich čtyři + věž.
Popis jednotlivých budov:Šedivá budova je asi druhá nebo první největší budova a dělají se tam plesy,koncerty,výstavy a podobně.Je docela hezká ale mohla by být hezčí. Žlutobílá budova je budova na prohlídky. Růžová budova má největší počet věžiček a má podloubí a má i věž.Nejošklivější částí je budova která je oprýskana,rozmlácená okna a vůbec žádné prohlídky tam nejsou.
Zámek je hlavní cíl pro turisty. Zámek má obchod ze suvínery, cukrárnu-kavárnu.Zámek se i rekonstruktoval a to střechy a dnešní na ružovělá budova. Zámecká vež je vidět hodně daleko. Více ale jde vidět Blatenská vež, ta je větší a je na kopci. Kdy by zámek neměl věž tak není moc hezký (nebo aspoň není tak zajímavý).Věž má hodiny které zhruba 30 let nefungují protože jsou ulomené ručičky a to je také jedna zajímavost. Také si myslím že to náštěvníkům zustalo v hlavě že je zámek Blatné s hodinami bez ručiček.)
Zámek má jinak i podlobí které v Blatné se moc nenajde ale když budete hledat dobře určitě na pár narazíte. V Zámku se i natáčela známá pohádka ŠÍLENĚ SMUTNÁ PRINCEZNA a film BÍLÁ PANÍ. Okolo zámku jsou rybníky a na nich krásné lekníny. Do zámku a ze zámku vedou dva mosty. Most od ulice Na Příkopech vede do zámku a ten je kamený. Není ale tak hezky udržovaný jak by měl být. Most je známý kvůli tomu že je kamenný. Od zámku do parku anglického vede dřevěný most který se na tuto stranu krásně hodí. V přírodě konkrétně v parku by se moc nehodil kamenný most který je na druhé straně.
Zámek je asi nejlákavější památka v Blatné, ale nezapomeňte také na krásný zámecký park, hned vedle zámku a na historické jádro města a spoustu další.

FOTO ZÁMKU ZDE


Böhmova vila

10. listopadu 2012 v 16:58 Významné stavby
Velmi známá vila v Blatné je Böhmova vila. Název vily už napovídá že je to původně vila kde žil známý pěstitel růží Jan Böhm, který Blatnou velmi proslavil. Dnes je zde ale veterina což není vůbec na škodu. Dům je zajímaví povrchem fasády, z fasády totiž vystupují boule. Vila je rohová a nachází se v blízkosti sokolovny na ulici Fügnerova a Böhmova.

Ulice

10. listopadu 2012 v 16:43
Buzická
Habrová
Husovy Sady
Javorová
Lhotka
Na Příkopech
Na Ružových Plantážích
Na Tržišti
Paštická
Polní
Řeznická
U Čertova kamene
Velký vrch

Ulice 9.května

10. listopadu 2012 v 16:07
Jediná ulice, která začíná číslem a ne písmenem v Blatné, to je ulice 9. května. Blatnou v rejstříku ulic zastupuje jako 1. ulici právě tato ulice 9. května. Ulice 9. května je natolik široká, že to vypadá jako kdyby to byla hlavní silnice 1. třídy přitom je to normální ulice v obytné zóně. Tak tomu je ale skoro u každé ulice v Blatné- široká, hezky upravená, uspořádaná,.... Jediné co na této ulici chybí je zeleň. Jinak je ale velmi hezká.
cedule

činžový dům.
ulice Masná

10. listopadu 2012 v 15:47
Jedna z několika uliček v podzámčí je i krásná ulička Masná. I když Blatná je město rovinovité tak tato ulička je do prudkého kopce. Ulice Masná spojuje podzámčí s centrem města. Konkrétně spojuje nábřeží Husovo a náměstí Míru. Masná ulice se řadí k nejkratším ulicím v Blatné. Je zde zhruba 5 domů. Povrch ulice je vydlážděn kostkami jako většina ulic v centru. Chodník zde není a ani nemusí být.
oškliví dům z břízou

Partnerská města

9. listopadu 2012 v 21:39 O Blatné

Vacha
NěmeckoRoggwil
švícarskoSárge les-le Mans
FrancieVažec
slovenskoCalderdale
Velká británie