Vodní zámek Blatná

17. listopadu 2012 v 17:15 |  Vodní zámek a Zámecký park
(blatna.info je zdrojem této foto)

Vodní zámek je umístěn v krásnem prostředí a hned na proti zámku jsou sádky. Zámek je zajímavý třeba tím že zámek se zkládá z několik budov.Je jich čtyři + věž.
Popis jednotlivých budov:Šedivá budova je asi druhá nebo první největší budova a dělají se tam plesy,koncerty,výstavy a podobně.Je docela hezká ale mohla by být hezčí. Žlutobílá budova je budova na prohlídky. Růžová budova má největší počet věžiček a má podloubí a má i věž.Nejošklivější částí je budova která je oprýskana,rozmlácená okna a vůbec žádné prohlídky tam nejsou.
Zámek je hlavní cíl pro turisty. Zámek má obchod ze suvínery, cukrárnu-kavárnu.Zámek se i rekonstruktoval a to střechy a dnešní na ružovělá budova. Zámecká vež je vidět hodně daleko. Více ale jde vidět Blatenská vež, ta je větší a je na kopci. Kdy by zámek neměl věž tak není moc hezký (nebo aspoň není tak zajímavý).Věž má hodiny které zhruba 30 let nefungují protože jsou ulomené ručičky a to je také jedna zajímavost. Také si myslím že to náštěvníkům zustalo v hlavě že je zámek Blatné s hodinami bez ručiček.)
Zámek má jinak i podlobí které v Blatné se moc nenajde ale když budete hledat dobře určitě na pár narazíte. V Zámku se i natáčela známá pohádka ŠÍLENĚ SMUTNÁ PRINCEZNA a film BÍLÁ PANÍ. Okolo zámku jsou rybníky a na nich krásné lekníny. Do zámku a ze zámku vedou dva mosty. Most od ulice Na Příkopech vede do zámku a ten je kamený. Není ale tak hezky udržovaný jak by měl být. Most je známý kvůli tomu že je kamenný. Od zámku do parku anglického vede dřevěný most který se na tuto stranu krásně hodí. V přírodě konkrétně v parku by se moc nehodil kamenný most který je na druhé straně.
Zámek je asi nejlákavější památka v Blatné, ale nezapomeňte také na krásný zámecký park, hned vedle zámku a na historické jádro města a spoustu další.

FOTO ZÁMKU ZDE

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TomLeon TomLeon | 23. února 2013 v 23:35 | Reagovat

Zdravím :-) Prohlížím si tvůj blog a musím uznat, že je opravdu hodně promáknutý :-) Až tedy na nějaké pravopisné chyby. Jsi-li ale v hodně mladým věku, dá se to omluvit. :-) Ale to nevím, že... :-) No a teď k tomuto článku. Blatenský zámek jsem viděl a opravdu mě okouzlil. Njvíce tedy ta vnější část, ta je opravdu překrásná. (Nemáš tady k ní žádnou fotku, tak jsem tě chtěl poprosit, jestli by jsi nějakou pěknou nepořídil a nehodil ji sem. Připomněl bych si tak pěkný jarní den. :-)) Tu vnitřní část uvádí do nerovnováhy 3 různé fasády. Podle mě by měl být zámek jednotný, takhle na mě působí moc chaoticky. Zřejmě nemá město peníze na pořádnou opravu... Veškeré tyto nedostatky ale zastíní překrásný park, který spíše připomíná i malý, čistý lesík. :-) (jak jsi i psal) a ty daňci viď. No nádhera, asi zase brzy Blatnou navštívím . Tak děkuji za nostalgický, krásný stav. :-) Pěkný den :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.