Městské centrum

13. ledna 2013 v 20:43 |  Oblasti v Blatné

Městské centrum v Blatné je vyhlášenou městou památkovou zónou. Je k tomu opravdu důvod, protože je zde spoustu památek např. kostel, ambit, zámek, škola J. A. K., kaple, mariánksý sloup, socha Sv. Floriána, Blatenská věž, kaplanka, kašna,... Prakticky se v centru nachází většina památek ale ne zcela všechny.
Městské centrum nemá žádné oficiální hranice ale bývá většinou považováno za centrum Terminál B. Němcové, Čechova ulice, Podzámčí, Radnice, Třída J. P. Koubka, nám. Míru, nám. Komenského, Zahradnická ulice, Zámek, Lihovar, Tylova,... Nejhlavnější bod města je nejspíš rozcestí třídy J. P. Koubka s náměstím Míru u kostelní věže. Historické jádro ale zkazil obchodní dům Labuť který stojí mezi historickými domy na třídě J. P. Koubka. Podobná situace je také v Jihlavě, Rokycanech, Znojmě,...Spoustu měst má uličky a ty se najdou i v Blatné. Neni jich tu moc, jsou pouze v podzámčí a v oblasti školy Komesnkého ale to bohatě stačí.

Nábřeží Husovo

Nábřeží Husovo

Penzion Slunce

Ulička MasnáTřída JP Koubka

Ambit

Radnice v budově 322

Pohled na kostel a zvonici od ambitu


Knihkupectví na třídě JP Koubka

Třída TG Masaryka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AnnaRka AnnaRka | 20. ledna 2013 v 13:25 | Reagovat

Máš moc pěkný blog! Jak tak na to koukám, chtěla bych se jednou do Blatný podívat :-) Jsi šikovnej/á :-) Jen tak dál :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.