Duben 2013

Fotografie Karosy Axer lc 956 e

30. dubna 2013 v 17:58
Dnes již vyřazený autobus jsem v roce 2013 zachytil na několika fotografí. Jedná se o autobus značky Karosa a více informací naleznete zde.

Přední světla
Kufr

Kolo
Předek autobusu


Spodek autobusu
ZrdcátkoPoliklinika

30. dubna 2013 v 17:41
V Blatné sice nemocnici nenajdeme ale máme tu alespoň pěknou dobře vybavenou polikliniku. Poliklinika se nachází na nebezpečné křižovatce na ulici Jana Wericha. Najdeme zde mnohoordinací například zubaře, plicní, kožní, ORL,... (další ordinace zde)Poliklinika zevnitřZvonice kostela

25. dubna 2013 v 7:37 Památky a zajímavosti
Zvonice je bílá a má zlaté hodiny.Má červenou střechu do špičky a má na špičce kříž.Zvonici se říká třeba věž nebo brána.Brána to je,protože má průchod.Nevím proč ale věž není přístupná.Brána má i čtyři malé vežičky.Zvonice dříve měla červený pruh uprostřed,jiné hodiny,šedivou střechu a špinavou omítku.V průchodu jsou dvěře do vnitř do věže.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie a zvonice je na kopečku.Proto když se jede třeba z Písku do Blatné tak před Píseckou tak jde vidět zvonice,nebo třeba i až z Mačkova jde vidět nebo ze Skaličan...Také to dělá jak zvonice je vysoká.Ale zámecká věž nejde vidět tak hodně daleko jako zvonice kostela protože jak říkam zvonice je na tomkopečku

Zvonice vyfocena od kaple Sv.Michala
Brána z třídy Jana Pravoslava Koubka

Kostel Nanebevzetí panny Marie

25. dubna 2013 v 7:31 Památky a zajímavosti

Kostel Nanebevzetí panny Marie je vedle zvonice.Má malou vežičku na střeše.Kostel Nanebevzetí Panny Marie je asi takovou druhou nejvzácnější pamatkou z města Blatná.Má hnědou omítku.Kostel Nanebevzetí panny Marie je Gotický.Když se kouká z náměstí Míru ne na tu stranu kde je sídliště,nadruhou tak na té straně je kostel a zvonice.Na náměstí Míru to dělá hezkou ozdobu.Kostel Nanebevzetí Panny Marie je hodně velký.Kostel má Gotické okna.Kostel není přístupný,jenom se tam konají mše(nebo jenom vyjíměčně).Vzácné je na kostele a zvonici že jsou odsebe rozpojené.Kostel se zvonicí není spojený jako třeba v Sedlici nebo jako třeba v Písku.Kostel Nanebevzetí Panny Marie a zvonice je na kopečku.Proto když se jede třeba z Písku do Blatné tak před Píseckou tak jde vidět zvonice,nebo třeba i až z Mačkova jde vidět nebo ze Skaličan...Také to dělá jak zvonice je vysoká.Ale zámecká věž nejde vidět tak hodně daleko jako zvonice kostela protože jak říkam zvonice je na tom kopečku.Za kostela je Ampit a kaplička.Před,za,okolo kostela Nanebevzetí Panny Marie je trávník.Kostel má i malinkaté podloubí před dveřma.Ke kostelnímu mini podloubí vede cestička.U kostela Nanebevzetí Panny Marie je socha Sv.Floriána.U kostela je budova děkanství.V kostele jsou varhany.Je tam i plno sloupu.Vevnitř je i podloubí a balkon.

FOTO ZDE

Kostel a zvonice z boku,dole pěší cestička
Zvonice a kostel z Náměstí Míru

-Kostel,fotografie

25. dubna 2013 v 7:27 Památky a zajímavosti
Zde vidět z Galerie:(klikněte sem)
Kostel

Zeď kostela a nějaký nápis
Schodiště nahoru na balkon
Schodiště dólu z balkóna
Sedačky
Gotická okna

Hezký strop kostela
Celkoví pohled z balkóna na vnitřek kostela
Varhany

Dvěře

KostelDvířka


Průběh Mezinárodního dne památek a historických sídel

24. dubna 2013 v 14:07 Zprávy
Průběh Mezinárodního dne památek a historických sídel byl moc hezky připravený.Třeba u ambitu byli fotografie nebo u sýbky...Prostě tam kde to bylo otevřené.Byl otevřený ambit(výjmečně),kostel,sýbka,vězení(pod muzeem) a zámek.U špejcharu i byla anketa:Co se špejcharem.Ve vězení byl puštění nějaký reprak a tam říkali bohatou historii.Na mezinarodnim dnu památek bylo docela hodně lidí.Vyjmečně i v kostele hráli varhany.
Fotografie u ambitu a kaple a kostela
Kostelní varhany
Fotografie v špejcharu
vězení
Ambit a kostel

Komunitní centrum,kousek po zahájení stavby

22. dubna 2013 v 17:37

Komunitní centrum na ulici Nádražní


Průběh stavby 22.Dubna.2013 Komuniktivní centrum aktivního života Blatná

22. dubna 2013 v 17:20
Komunitní centrum se zase změnilo.Sice strošku ale změnilo.Třeba okolo oken se dávají nějaké prkna ,začali pracova na střeše a udělali novou díru pro okno.


Průběh stavby Komunitního centrum Aktivního života Města Blatná

22. dubna 2013 v 16:57

Průběh stavby 17.Dubna.2013 Komuniktivní centrum aktivního života Blatná

20. dubna 2013 v 18:45
Průběh stavby Komuniktivního centra se hodně mění.Každý den to vypadá jinak.Koukněte se dólu na obrázek a tam na kraji v Pravo se neco staví.A nebo probourávali okna asi budou větší.(Také na obrázku)

Komuniktivní centrum když bylo ještě před stavbouAutodoprava Roman Šeliga

20. dubna 2013 v 18:01 Doprava
Telefon: 603 479 036 (Roman Šeliga- majitel)
603 140 222 (Martina Šeligová)
Adresa: Na Bílé husy 680,Blatná

- vnitrostátní i mezinárodní nákladní doprava
- vozový park včetně nákladního vozu s hydraulickou rukou

Adresa

Ulice Pivovarská

14. dubna 2013 v 21:01 Ulice v centru

PIVOVARSKÁ ULICEUlice Pivovarskou,jsem za řadil do pod rubriky ulice v centru protože je to tam živé a pořád je to hned vedle náměstí Míru.Ulice má 154 metrů.Ulice Pivovarská vede od křižovatky náměstí Míru,Čechova,Strakatého,Pivovarská na křižovatku V Podzamčí,Pivovarská a Vorlíčkova.Na ulici Pivovarská je kus sídliště nad Lomnicí.V těch panelákách jsou obchody:Obchod automoto,Leifheit,drůbež.Na ulici Pivovarská vede jedna ulice,ulice nad Lomnicí.Na ulici se teď nově opravuje jeden dům ze řadovky.V té řadovce je také dům ze skleněným prostředkem.Každý dům ze řadovky domů který jsem výjmenoval má dva patra.Akorát jenom jeden na kterém se nově opravila střecha tak ten je přízemní.Ulice není moc ošklivá.Vorlíčková ulice je kousek níž tak ta už je ošklivá.Ulice je hodně široká.U sídliště je chodník velký kus daleko od silnice.

Ulice Pivovarská
Obchody na kousku sídliště

Nově opravený dům


Řadovka domů
Řadovka a truhlářství

Stavebniny Albín Veselý

13. dubna 2013 v 20:35 Obchody 2
Stavebniny Albín Veselý jsou u nádraží.Jsou hodně velké.Prodávaj se tam písek,tašky,velké množství cihel atd.Stavebniny Albín Veselý májí plno nákladních vozů.Stavebniny Veselý jsou rozlezlí až na autobusové nádraží.
Moje hodnocení:4 body(ze šesti)


Autospol Čadek

13. dubna 2013 v 19:26 Doprava
Telefon:(+420)383 393 290
Adresa:Povážská 358
Přední Ptákovice- Strakonice
Email:pavel.cadek@autospolcadek.cz

Jeden kamion z firmi

Fotografie autobusů

13. dubna 2013 v 19:16
Jelikož tento článek obsahuje velice velké množství fotek, nenabíhá zrovna nejrychleji. Proto doporučuji přejít do galerie (klikněte sem)

¨


Minibus
Minibus

Žlutý Man

Autobus z Prahy
Starší autobus ze společnosti ČSAD Strakonice
Minibus z Písku ze společnosti ČSAD České Budějovice

Veoila autobus
Veolia autobus
MinibusČSAD Strakonice
MHD Strakonice
Číslo autobusuČíslo autobusu Mhd Stralonice

MHD Strakonice na zastávce Blatná výstup

Mhd Strakonice
Mhd Strakonice
Mhd Strakonice
ČSAD Budějovice
Mhd Strakonice


Reklama
Dvěře autobusu výstup
reklamaMhd Strakonice
Zadek autobusu PROBO BUS a.s.
ČSAD Jindřichův hradec, IKOM transport
ČSAD Jindřichův hradec

BOSÁK BUSStarý autobus ČSAD autobusy České Budějovice

Arriva Praha(bývalá Veoila transport Praha)
Jan Kukla Praha
Jan Kukla Praha
Bosák Bus
Bosák Bus
Bosák bus: 14:20

Arriva Bosák bus.(arriva je člen skupiny)

Číslo linky

Karosa ze společnosti Arriva Praha(bývalá Veoila transport Praha)


Mhd Strakonice(čsad stranss)
Autobusová doprava Pavel Vohryzka


Arriva Praha

Arriva Bosak Bus Praha zájezd
Arriva Praha
Jan Kukla Praha
Arriva Praha
Jan Kukla Praha
Jan Kukla Praha
Jan Kukla Praha
Probo Bus Praha
Probo Bus Praha
Arriva Praha
Probo Bus Praha

Autobusová doprava v Blatné

12. dubna 2013 v 21:09

Blatnou celkem prochází 17 autobusových linek, z toho 11 linek provozuje místní dopravce ČSAD STTRANS. 15 linek je linkového nebo příměstkého charakteru, zbylé 2 linky jsou dálkového charakteru. Žádná linka městského charakteru v Blatné oficiálně není, ovšem je tu jedna smluvní přeprava provozovaná dopravce ČSAD STTRANS a to ze zástávky Blatná,,Boženy Němcové do zastávky Blatná,, Sádlov. Linka je objednaná podnikem Leifheit a je udělaná přesně tak, aby zaměstnanci měli spojení, jak na začátek směny, tak i na konec směny. Dále se lze po městě přepravovat pomocí linkových autobusů, které než z Blatné vyjedou mají na své trase několik zastávek. Takto využívá přepravu po městě hodně obyvatel v okolí zastávky "Blatná,, Mlékárna", která je poměrně od centra města dost stranou.
Jak již bylo zmiňováno, Blatná má ve městě spoustu zastávek, ale ty nejvyužívanější jsou Blatná,, Boženy Němcové+Palackého a Blatná,, aut. st. (podrobněji zde). Další zastávky typu Blatná,, poliklinika, Blatná,, Riegrova, Blatná,, krematorium atd obsluhují jen linky, které přes danou výpadovku jedou.
Blatná má nejhustější spojení do svého okresního města Strakonice, kam jezdí vlak i autobus zároveň, průměrně zhruba jednou za 1/2 hodiny. Dále je poměrně husté spojení i do Březnice, Sedlice, Písku atd. Do Příbrami je příme spojení poměrně slabé, ale pokud se má jednat o přestupování, spojení je pak velmi snadné, protože autobusy a vlaky na sebe v Březnici vzájemně čekají. Do hlavního města jezdí po vyrušení několika spojů už pouze jeden spoj jednou za všední den. Více o autobusovém spojení v Blatné naleznete zde.


Logo místního dopravce

Mezinárodní den památek a historických sídel

11. dubna 2013 v 12:21 Zprávy
Mezinárodní den památek a historických sídel,to je den kdy si budete projít moc špejchar,sklepení muzea,kostel,zámek a zámeckou kapli a světnici.
To je všechno co se obvikle neda projít ne hodně víjmečně.
Kdy:18 dubna 2013
Čas:16:00 až 19:00

Zámek
Kostel
špejchar(sýpka)

Blatná v internetu

11. dubna 2013 v 12:08 Tento Web
Nedozvěděli jste se co jste chtěli?Nerozumíte mím strankam?Nejste stracený.Máte tady další webové stránky.

O Blatné

Neoficiální stránky http://www.blatensko.com/
O Blatné a okolí http://mesto-blatna.blog.cz/
Svazek obcí Blatenska http://blatensko.cz/
Oficiální stránky http://www.mesto-blatna.cz/
Turistika v Blatné http://blatna.info/
Oficiální stranky zámku http://www.zamek-blatna.cz/
Nové další stránky zámku http://zamekblatna.cz/
Psaní života v Blatné http://braunova.blog.denik.cz/
Průvodce ČR/Blatná http://www.pruvodce.com/blatna/
Města.obce.cz/Blatná http://mesta.obce.cz/blatna/
Virtuální prohlídka/Blatná http://www.virtualtravel.cz/blatna.html
Turistika.cz/Blatná město růží http://www.turistika.cz/vylety/blatna-mesto-ruzi

Firmy,továrny

Blatenská ryba http://blatenskaryba.cz/

Obchody

Doprava


Autobusová doprava Pavel Vohryzka http://www.autobusovadoprava-blatna.cz/
Autodoprava stavebniny pod rybníkem Pustým http://stavebniny-blatna.webnode.cz/sluzby/
ČSAD AUTOBUSY ČESKÉ BUDĚJOVICE http://www.csadcbas.cz/cs/aktuality/
ARRIVA TRANSPORT PRAHA http://www.arriva-praha.cz/
JAN KUKLA PRAHA-KUKABUS http://www.autobusova-doprava.com/
Jízdní řád z Prahy na Šumavu přes Blatnou http://probotrans.beroun.probo.cz/jizdni_rady/137441.jpg
Jízdní řád z Prahy do Plánice přes Blatnou http://www.autobusova-doprava.com/linkova-doprava.html


Školy, dětské zařízení

ŽŠ JAK Blatná http://zsjak-blatna.net/
ŽŠ Holěčkova praktická http://www.zsblatna.cz/
DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE http://ddmblatna.cz/

Ostatní

Stavebniny pod rybníkem Pustý http://stavebniny-blatna.webnode.cz/
Stavebniny Albín Veselý http://www.stavebninyblatna.cz/
Český svaz ochránců přírody/Blatná http://www.csop.cz/blatna/
Internet SporkNet http://www.sporknet.cz/
Internet Konet http://www.konet.cz/
Český rybářský svaz Blatná http://www.mocrsblatna.cz/
Sbor dobrovolných hasičů Blatná http://www.sdhblatna.estranky.cz/
(postupně jsem budu další odkazy doplňovat ale pouze do sekce Ostatní.)

Anketa-Kolik si myslíte že je v Blatné veží a věžiček?

10. dubna 2013 v 16:16 Výsledky anket
Otázka:

Kolik si myslíte že je v Blatné věží a věžiček?

Odpovědi:
50:1
47:4
51:3

Správná odpověď:51Blatensko-Pohlednice

10. dubna 2013 v 16:09 Blatensko

Blatensko vydalo přímo svojí pohlednici.Je tam Sedlice,Radomyšl,Čekanice,Kemp buhy-Milavy,Kadov,Rekreační zařízení Radost
Pohlednice

Náměstí Jana Amose Komenského

10. dubna 2013 v 16:04 Ulice v centru
Náměstí Jana Amose komenského má Dvě části.Nazvu to takhle:Jedna část je "ošklivá" a druhá část je "hezká".Ta ošklivá by se měla hezky upravit.Mělo by tam být místo takovích ošklivích domů které jsou přízemní a mají rovnou střechu tak znich bymělo být hezké domy.(Víc už nenapíšu,koukněte se na můj článek přímo o tom klikněte jsem.)
Park na náměstí
Park
Základní škola Jana Amose Komenského na náměstí
Stromek

Kámen Jana Amose Komenského
Park
škola
Domy na náměstí Jana Amose Komenského
Náměstí

Škola