Autobusová doprava v Blatné

12. dubna 2013 v 21:09

Blatnou celkem prochází 17 autobusových linek, z toho 11 linek provozuje místní dopravce ČSAD STTRANS. 15 linek je linkového nebo příměstkého charakteru, zbylé 2 linky jsou dálkového charakteru. Žádná linka městského charakteru v Blatné oficiálně není, ovšem je tu jedna smluvní přeprava provozovaná dopravce ČSAD STTRANS a to ze zástávky Blatná,,Boženy Němcové do zastávky Blatná,, Sádlov. Linka je objednaná podnikem Leifheit a je udělaná přesně tak, aby zaměstnanci měli spojení, jak na začátek směny, tak i na konec směny. Dále se lze po městě přepravovat pomocí linkových autobusů, které než z Blatné vyjedou mají na své trase několik zastávek. Takto využívá přepravu po městě hodně obyvatel v okolí zastávky "Blatná,, Mlékárna", která je poměrně od centra města dost stranou.
Jak již bylo zmiňováno, Blatná má ve městě spoustu zastávek, ale ty nejvyužívanější jsou Blatná,, Boženy Němcové+Palackého a Blatná,, aut. st. (podrobněji zde). Další zastávky typu Blatná,, poliklinika, Blatná,, Riegrova, Blatná,, krematorium atd obsluhují jen linky, které přes danou výpadovku jedou.
Blatná má nejhustější spojení do svého okresního města Strakonice, kam jezdí vlak i autobus zároveň, průměrně zhruba jednou za 1/2 hodiny. Dále je poměrně husté spojení i do Březnice, Sedlice, Písku atd. Do Příbrami je příme spojení poměrně slabé, ale pokud se má jednat o přestupování, spojení je pak velmi snadné, protože autobusy a vlaky na sebe v Březnici vzájemně čekají. Do hlavního města jezdí po vyrušení několika spojů už pouze jeden spoj jednou za všední den. Více o autobusovém spojení v Blatné naleznete zde.


Logo místního dopravce
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co se vám v Blatné nelíbí

Továrny 50% (12)
Zámek 0% (0)
Kostel 4.2% (1)
OD Labuď 8.3% (2)
Sídliště 8.3% (2)
Ul.Plzeňská 12.5% (3)
Silo 16.7% (4)
Sokolovna 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.