Červen 2013

Ulice Lipová

28. června 2013 v 12:24 Ulice
Ulice Lipová je další ulice z části Blýskavky.Není moc dlouhá.Na ulici se staví nové domky.Možná že už se dostavěli ale to nevím.Ulice vede přesně z ulice Buzická na ulici na Blýskavkách.Ulice se dá říct že je hezká.Na ulici není už takoví klid jako na ulici na Blýsavkách protože ulice Lipová je u hlavní silnice Buzická.Ulice na Blýskavkách je až dolé.


Ulice na Blýskavkách

27. června 2013 v 20:14 Ulice
Teď jsme u nejhlavnější ulice části Blýskavek!Nejhlavnější je ,protože je nejdelší,je tam asi největší ruch z celé části(nemýslím tím jako že je tam ruch ale že třeba na ulici Blýskavky je menší ruch.)Na ulici je velká výstavba domů.Vlastně po celích Blýskavkách je vystavba novích rodinných domků.Ulice vede od ulice Blýskavky až k sídlišti nad Lomnicí.Na ulici jsou hezké domky,ale i nehezké.Vědčina jsou hezké ale ty které nejsou hezké tak tam třeba je ošklivá omítka...Na ulici je jeden starý dům.je oprýskaný.je u sídliště.Na ulici se najdou i "zámky".

Toto je se dá nazvat jako "zámek".
Ulice na Blýskavkách
Pěkný dům,podle mě skoro nejhezčí z celích Blýskavek.Souhlasíte?
Kotelna která vytápí sídliště
Oprýskaný dům na ulici.Jediný starý dům na ulici.
Toto je další zámek

Ulice Blýskavky

27. června 2013 v 18:21 Ulice
Ulice Blýskavky je v městské části Blýskavky.Ulice je klidná.Na ulici jsou povodňové domky.Ty povodňové domky jsou pro lidi kterým se zničil dům nebo byt po povodni 2002.Této ulice (domkům) se říká "ŠMOULÍ VESNIČKA".Domky tam jsou hodně u sebe.Nekteré nejsou ani oplocené.

Ulice Akátova

27. června 2013 v 17:57 Ulice
Ulice Akátova je nejkratší ulice z celé Blatné.Je v části Blýskavky.Na ulici jsou pouze dva rodinné domky.Silnice(cesta) je ze štěrku.V těch dvou domků se asi bydlí hezky protože je tam klid,mají tam pole,mají blízko centrum a dva supermarkety. Nevýhody v tom nevidím žádné.Kde leží Blatná?

26. června 2013 v 7:44 O Blatné
Blatná se nachází v severozápadní části jihočeského kraje v okrese Strakonice. Konkrétné je Blatná severné od Strakonic, jížně od Příbrami a severozápadně od Písku.

Mapa Blatné

Blatensko

Okolí Blatné


Okolí Blatenska

Blatná v mapě Čech

Blatná v mapě České republiky
Ulice Nádražní

20. června 2013 v 7:10 Ulice
Ulice Nádražní je u nádraží.Je hodně rozmístěná.Ulice má tři části.Jedna část jsou rodinné domy,druhá část je autobusové nádraží a třetí část je u ulice Tyršova.
Ta část kde jsou rodinné domy tak tam jé vydlážděná kamenými kostkami silnice.Část rodinné domy tak tou silnicí(chodníkem) chodí hodně lidí z vlakového nádraží.Tato část ulice vede od nádraží ČD na křižovatku Dvořákova,Průchova,Nádražní.Ulice z jedné strany má chodník a z druhé strany nemá.
Část autobusové nádraží není moc hezká.Je tam Jubielum potom také jedna ošklivá budova a bazar.Tu ošklivou budovu nově vlastní Albín Veselý který má i svoje stavebniny.Ta budova byla dřív sklad ČD.V té části je i parčík.Není to přímo doslova parčík ale jsou tam stromy.
A poslední část je u ulice Tyršova.Část u ulice Tyršova je hezká.Je u jednoho ostrůvku kde je socha a je i u hezkého domu číslo 401.Tato část je i u restaurace Datel.Touto částí(silnicí) jezdí hodně kamionu na nádraží(i autobusů).Je tam trošku hluk kvůli ulici Tyršova.Také je tam hluk kvůli stavbě komunitního centra aktivního života města Blatná.Tato část je u autoškoly Havelka.
Celková ulice se hodně napojuje...
Hotel Jubielum v části autobusové nádraží.(ten už je zrušený)
Ošklivá budova kterou vlastní Albín Veselý.Dříve tato budova byla sklad ČD.Tato budova je v části Autobusové nádraží takže je to obrázek i z části Autobusové nádraží.Ta budova není hezká.
Tato cedulka je na té budově kterou vlastní Albín Veselý.Obrázek budovy je ten predchozý obrázek.
Hostinec Jubielum.
Část rodinných domků
Ulice Nádražní,část rodinné domky


Část ulice u ulice Tyršova
Restaurace u Datla
Socha
Dům 401

Průběh stavby 12.června.2013 Komunitního centrum Aktivního života Blatná

19. června 2013 v 7:35
Na stavbě kousek komunitníhocentra se zase kus přistavěl.Opravuje se dům 386

19. června 2013 v 7:12 Zprávy
Dům číslo 386 je na náměstí Kalinovo.Dříve byl oprýskaný oranžový, a teď je hezky vanilkově žlutý.Také dveře na rohu domku se opravili.Dům je na rohu Náměstí a docela uznávám že se potřebuje opravit.Ten oranžový dům u prostřed je ten dům který se opravuje

SUPERMARKET LIDL

14. června 2013 v 7:28 Obchody 2
Supermarket Lidl je na ulici K Jatkám.Stavěl se tu zhruba kolem ruku 2007.Dříve teda v Blatné bylo jeno PENNY a COOP.
Lidl má svoje velké parkoviště.V Lidlu se prodávají potraviny,nápoje,drogerie,pomůcky do domácnosti....AUTOTEC

13. června 2013 v 9:35 Obchody 2
Autotec je na ulici T.G.Masaryka.Prodávají se tam myslím pneumatiky nebo i přívěšky a další věci do auta...Je to ošklivý dům.

Drogerie Drnek

13. června 2013 v 9:29 Obchody 2
Drogerie Drnek je na náměstí Míru.Prodávají se tam čisticí prostředky jako je třeba LYNN.Prací prostředky jako třeba PERSIL.Mýdla,mycí prostředky....

ZBRANĚ-STŘELIVO Promys s. r. o.

13. června 2013 v 9:24 Obchody 2
Puškářství Promys je na ulici Tyršové. Obchod je malý. Na svích internetových stránkách mají velkou nábídku zboží. Říkal jsem si že se to ani do to obchodu nemůže vejít. Potom jsem si uvědomil že ale ty internetové stránky můžou být i E-Shop. Májí i na internetu nabídku oděvů což si myslím že se to v obchodě určitě neprodává. Ale za to se tam určitě prodávají rybářské potřeby. Jasné je že i zbraně a střelivo. Ale prodávají se tam i věci pod názvem Zábavná pirotechnika.
To znamená že petardy na Silvestr a nový rok... Prodávají se tam i bouchací kuličky a bouchací provázky. Měli by se tam prodávat i nože ale to přesně nevím. Jinak se tam prostě prodávají zbraně. Třeba vzduchová a plynová pistole a tak dále.
Pozor! Obchod je otevřený pouze na tel. dohodu. Dříve byl otevřený od Po. do Pá. a to od 10:00-11:30 pauza 13:30-15:00. Takže když tam chcete jít si něco koupit tak musíte předem zavolat na 775 552 730. Myslím si že je to nevýhodné mít obchod a prakticky je zavřený, protože kdo z Vás by zavolal třeba jenom kvůli bouchacím kuličkám. Když už jde třeba o pušku velkou a jde málo kdy sehnat tak si myslím že lidém nevadí zavolat. Ale když se někomu nechce volat si můžou dojít do jiného obchodu se zbraněmi. Třeba zbraně-střelivo Kratochvíl...

Víloha


Pamětní deska města Blatná

13. června 2013 v 8:49 Pamětní desky
Pamětní deska města Blatná je udělaná na městském muzeum.

Pamětní deska Josefa Kajetána Tyla

13. června 2013 v 8:04 Pamětní desky
Josef Kajetán Tyl Souvísí slavnost v Blatné Bývalý hotel bílý Lev.Přenocoval v tomto hotelu poslední noc když jel do Plzně a v Plzni umřel.Proto je tato významná osobnost i zapojená do historie Blatné.Má pamětní desku udělanou na hotelu Bílí lev(ten už neslouží jako hotel).

Ukřižovaný Ježíš na kříži

13. června 2013 v 7:35 Památky a zajímavosti
Ukřižovaný ježíš na kříži tak tyto křiže najdete v hodně místech.Hodně jsou v přírodě.Tam ale nejsou tak zachovalé.
Ve městech bych já řek že jsou zachovalé.Když je kříž Ježíše ve městě vědčinou bývá u kostela nebo u takovích cirkvích.Tyto kříže jsou na památku Ježíše.Tady v Blatné je u kostela Nanebevzetí Panny Marie.Je na proti Kaplanky.Tady ten kříž je zachovalý,je u Zámeckého parku,je u potoku....

Ulice v Jezárkách

11. června 2013 v 18:58 Ulice

Ulice v Jezárkách

Ulice v Jezárkách je kousek od Sádlova.Ulice je hezká, v přírodě, u Zámeckého parku.Na ulici je SOŠ.Ulice je na kraji města ale je přesto hezká.Ulice je trošku Frekrentovaná.Od této ulice vede pořád ta sámá hlavní silnice na ulici Fügnerovou.
Ulice má i část zahrádky.V té části je to ještě hezčí než v hlavní části.V zahrádkách jsou můstky přes krásný potok.Můstky vedou od cesty přímo do zahrádek.Tato ulice má také část s rodinými domky.Ta část s rodinými domky je také hezká protože je hned na druhé straně zámecký park,železnice,trávník,houpačka a další takové hezké věci.V hlavní části není skoro ani jeden rodiný dům,kromně jednoho.

Jediný rodinný dům v hlvní části
Cesta v hlavní části u Zámeckého parku
Odpadkový koš v hlavní části u Zámeckého parku
Rodinný dům z druhé strany
Internát SOŠ a zahrada

Vchod do SOŠ


Pohled na rodinou část
Železnice
Cesza do rodinné části


Bytovka v rodinné části
Zahrádky
Zámecká obora(park)

Železnice a Zámecký park
Dům v rodinné části
Přejezd v hlavní části
Autoservis Václav Stejskal

Zahrádky
Můstek přes potok do zahrádky
Další můstek
Cestička
Potok a můstky

Rodinná část

Hlavní část
Odpadkový koš u Ekonomické školy

SOŠ
Můstek pro chodce na konci ulice přes řeku

Pamětní deska Jana Pravoslava Koubka 1.

10. června 2013 v 7:40 Pamětní desky
Pamětní deska Jana Pravoslava Koubka je udělaná na domě číslo 12.Čtvrť Sádlov

8. června 2013 v 11:35 Oblasti v Blatné
Část Sádlov je průmyslová čtvrť na okraji Blatné při výjezdů směrem na Plzeň a směrem na Kadov. Název pochází evidentně od názvů ulice, které se jmenuje tež Sádlov. Ale proč se takto jmenuje i tato ulice tak to nevím.
Pojem "Sádlov" se mezi občany celkem vžil a často se i používá.
Část Sádlov tvoří pouze tři ale dlouhé ulice a to Vrbenská, Plzeňská, Sádlov a z části i kousek ulice V Jezárkách. Jak už jsem zmiňoval, tak je čtvrť průmyslové tipu a to znamená že je zde spoustu podniků a továren jako např. Leifheit, Dřevov, Benzínová pumpa Robin Oil, velkoobchod BOSCH, Elektro a nábytek StyNa, STK, Truhlářství Toman a další.
Čtvrť Sádlov je ale opravdu velmi frekventovaná a to hlavně kolem ulice Plzeňské. Sádlov je nová čtvrť a to znamená že zde není mnoho památek, jediná památka je kamenný sloup kde jsou napsané směrovky s městy a vzdálenosti.

Fotografie z roku 2016


Ulice Sádlov
Leifheit (výroba žehlicích prken, koberců do koupelen, sušáků na prádlo atd)

Ulice Plzeňská
Elektro a nábytek StyNa
Upravená zeleň na Vrbenské ulici
Areál Dřevokovu

Fotografie z roku 2013


Leifheit
Benzínová pumpa ROBIN OIL s.r.o.
Bistro občerstvení
Bilbordy


Ulice Plzeňská
Elektro
Budka u železnice
Ulice Plzeňská
Pamětní deska Karla Strakatého

7. června 2013 v 7:43 Pamětní desky
Pamětní deska Karla Strakatého je na Třídě Jana Pravoslava Koubka.Pamětní deska je na domu 87.Karel Strakatý je významný Rodák z Blatné proto má tady pamětní desku.


Ulice Boženy Němcové

7. června 2013 v 7:31 Ulice v centru
Ulice Boženy Němcové vede od křižovatky Třída Jana Pravoslava Koubka k továrně vischay.Na ulici je nejhlavnější zastávka autobusů.Je to ulice u sídliště,pár paneláků už tam je.Ty paneláky se natírají.Ulice je i docele frekrentovaná.Ulice Boženy němcové vede také na nejhorší křižovatku v Blatné u polikliniky.Ulice je v centru.Kousek už ale není v centru.Ulice je hodně živá a já jí řadím mezi nejhlavnější ulice v Blatné.Na ulici je ubytovna.Na ulici je i Budova ČSAD STTRANS.

Vila a věžička
Paneláky
Pohled na centrum
Budova ČSAD STTRANS a rehabilitace
Paneláky


Vchod do penzionu TESLA


Ubytovna(penzion) TESLA


Druhý nejstarší dům,dům číslo 2

7. června 2013 v 7:17 Významné stavby
Dům číslo 2 by se ani neřeklo že je druhý nejstarší.První nejstarší dům je,kde je dnešní fara.Je to od sebe hodně daleko, protože fara je u kostela a dům číslo 2 je na ulici Boženy Němcové.
Dům je hezky zachovalí.Má opravenou omítku,má zachovalou cedulku čísla a roku postavení...Dům je blízko sídliště.Anketa:"Co se vám v Blatné nejvíc líbí"

4. června 2013 v 19:57 Výsledky anket

Co se vám v Blatné líbí?

Odpovědi:
Zámek:8
Kostel:1
Kašna:2
Část Vinice:1
Tesla:0
Lihovar:1
Továrny:2
Věž:1
Nádraží:2
ZŠ Komenského:0

Líbí se vám Zámek


Na náměstí Míru se už opravila omítka hotelu Beránek

4. června 2013 v 19:47 Zprávy
Část hotelu Beránek na Náměstí míru je opravená.Na druhé části na třídě Jana Pravoslava Koubka se už pracuje.
Můj názor:Mě se omítka líbí, jenom bych jí nedal tak vybledlou.Měla by být trošičku tmavší,výraznější.Ale určitě se mi líbí vice než předtím.Líbí se mi tam ty bílé pruhy.
Chcete napsat svůj názor?Dóle máte místo dát komentář.(přidat komentář)

Balkón

Roh domu


Průběh stavby 4.června 2013 Komunitního centra aktivního života Blatná

4. června 2013 v 19:36
Dlouho jsem nepřidal článek o průběhu Komunitního centra.Tak ale už je tady.Alespoň najdete rozdíl.
Možná jak se hned kouknete na předchozí článek o průběhu stavby tak asi hned najdete velkou změnu.Dvůr u restaurace Datel přibyla velká zeď.Komunitní centrum se hodně mění.

Z ulice Nádražní
Vchod
Hlavní obraz
Dvůr komunitního centra
Nová zeď
Stavba

Autobusové nádraží Blatná

2. června 2013 v 19:04 Autobusová doprava
Autobusové nádraží v Blatné není jednoznačné označení pro danou zastávku. Co se týká největší přestupové zastávky v Blatné tak jsou to zástavky v ul. Palackého a Boženy Němcové, které dohromady slouží jako jeden terminál.
Jelikož zastávka Blatná,,aut. st. (asi jeden km vzdálená od ulice B. Němcové) ve zkratce zkrývá název autobusová stanice (to též jako autobusové nádraží), považuje se jako autobusové nádraží tato zastávka, která je v těsné blízkosti vlakového nádraží. Jak ale říkám, větší dav lidí a větší množství spojů je spíše na zastávce Boženy Němcové.
Protože oficiální autobusové nádraží jsou zastávky u vlakového nádraží, budeme zde popisovat tento objekt.
Výhoda tohoto autobusového nádraží je oproti terminálu na ulici B. Němcové taková, že je zde výborná přestupnost na vlakové spoje. Většina autobusových spojů končící v Blatné mají konečnou zastávku právě zde, protože je tady veliký plac, sloužící jako parkoviště pro návštěvníky nedalekého komunitního centra a jako točna a parkoviště zároveň pro autobusy, kteří zde traví kratší pauzy (delší pauzy tráví v depu poblíž blatenského sila, viz zde).
Co se týká popisu stanovišť tohoto objektu, tak má 3 stanoviště rozdělené podle cíle daných linek. Dále se hned před hlavní budovou ČD nachází další dvě stanoviště, sloužící jako výstupní zastávka.
Cestujicí, kteří odsud jezdí jsou například zaměstnanci zdejšího průmyslového podniku Dura, studenti ze střední odborné školy, lidé z hospod v okolí, cestujicí z vlaku a místní lidé. Ačkoliv se zdá, že odsud z výše popisovaných cestujicích, jezdí hodně lidí, poměrně o velký počet cestujicích jezdí ze zástávek v ul. Boženy Němcové a z vedlejší ulice Palackého. Je to především z toho důvodu, že tyto dvě spolu sousedicí ulice se nachází téměř v centru města a nedaleko dvou základních škol.

Níže přikládám fotografie z autobusového nádraží a z přilehlé točny:

Fotografie z roku 2018

Autobusové nástupiště č.1 a č.2
Přístřešek
Nástupiště č. 1- v pozadí budova ČD
Nástupiště č. 2
Nástupiště č. 3
Výstupní stanice

Fotografie z roku 2013

Plac na parkování aut a autobusů

Zastávka
Zastávka Blatná -výstup
Blatná -výstup


Ulice Vrbenská

2. června 2013 v 18:56
Jedna z průmyslových ulic v Blatné je i ulice Vrbenská. Ulice se nachází v místní části Sádlov, kterou převážně tvoří průmyslové podniky. Ulice Vrbenská je v mnohem lepším stavu než před třemi roky. Uděli se zde nové chodníky, nová zeleňová úprava, nový obchodní dům BOSCH místo zpustlého podniku, nový vzhled elektra a nabytku StyNA, odstranění nadzemního podtrubí z dřevokovu a další. Jen co je asi v horším stavu než dříve je blatenský podnik Dřevokov, který nevím jestli stále funguje- myslím si že ano ale jen z části (info z roku 2016). Na ulici se nacházi autobusová zastávka na kterou jezdí celkem dost linek.
Ulice Vrbenská je sice průmyslová ale je alespoň upravená a moderní.

Map of Vrbenská, 388 01 Blatnà

Fotografie jaro 2016

Okrajová část ulice- na snímku je dřevokov
Elektro a nabytek StyNa
Vchod do areálu Dřevokovu
Areál dřevokovu
Upravená zeleň na Vrbenské ulici
STK z pohledu od ulice Sádlov

Fotografie jaro 2013


Elektro
Elektro
Autoservis
Zastávka
Ulička u STK
Odpadkoví koš u zastávky
Kamion v dřevokově
Pohled na BTF

Celkoví pohled na ulici

Dřevokov
Dřevokov
Budova u BTF

STK
Dřevokov a kousek budovy STK

Benzínová pumpa ROBIN OIL s.r.o Blatná

2. června 2013 v 18:33
Jediná benzínová pumpa v Blatné je značky Robin Oil, která se nachází v místní části Sádlov, kterou převážně tvoří průmyslové podniky. V obchodě Robin Oil se prodávají bagety, sušenky, mapy a autoatlasy, nápoje, potřeby pro pečování o auto a další. V areálu Robin Oil se nachází bistro, mycí linka, LPG, nafouknutí pneumatik a vysávání aut.

Foto z roku 2016

Pohled od bistra
Pohled od posezení
Hlavní silnice vedoucí kolem benzínové pumpy ROBIN OIL

Foto z roku 20131.stupeň povodňové aktivity v Blatné

2. června 2013 v 18:22 Zprávy
V řece Lomnice je první stupeň povodňové aktivity.Lomnice u ulice Pisecká je rozvodněná.Na polích byla voda...Protipovodňové stěny zasahovat nemuseli.Kdy by zasahovali tak by stejňak nepomohly, protože jsou v nich plotové dveře a díry.

Autodoprava Alois Šorna Blatná

1. června 2013 v 13:56 Doprava
Telefon:+420 383 423 559
Sídlo:Rakovnická 1125 Blatná