Autobusové nádraží Blatná

2. června 2013 v 19:04 |  Autobusová doprava
Autobusové nádraží v Blatné není jednoznačné označení pro danou zastávku. Co se týká největší přestupové zastávky v Blatné tak jsou to zástavky v ul. Palackého a Boženy Němcové, které dohromady slouží jako jeden terminál.
Jelikož zastávka Blatná,,aut. st. (asi jeden km vzdálená od ulice B. Němcové) ve zkratce zkrývá název autobusová stanice (to též jako autobusové nádraží), považuje se jako autobusové nádraží tato zastávka, která je v těsné blízkosti vlakového nádraží. Jak ale říkám, větší dav lidí a větší množství spojů je spíše na zastávce Boženy Němcové.
Protože oficiální autobusové nádraží jsou zastávky u vlakového nádraží, budeme zde popisovat tento objekt.
Výhoda tohoto autobusového nádraží je oproti terminálu na ulici B. Němcové taková, že je zde výborná přestupnost na vlakové spoje. Většina autobusových spojů končící v Blatné mají konečnou zastávku právě zde, protože je tady veliký plac, sloužící jako parkoviště pro návštěvníky nedalekého komunitního centra a jako točna a parkoviště zároveň pro autobusy, kteří zde traví kratší pauzy (delší pauzy tráví v depu poblíž blatenského sila, viz zde).
Co se týká popisu stanovišť tohoto objektu, tak má 3 stanoviště rozdělené podle cíle daných linek. Dále se hned před hlavní budovou ČD nachází další dvě stanoviště, sloužící jako výstupní zastávka.
Cestujicí, kteří odsud jezdí jsou například zaměstnanci zdejšího průmyslového podniku Dura, studenti ze střední odborné školy, lidé z hospod v okolí, cestujicí z vlaku a místní lidé. Ačkoliv se zdá, že odsud z výše popisovaných cestujicích, jezdí hodně lidí, poměrně o velký počet cestujicích jezdí ze zástávek v ul. Boženy Němcové a z vedlejší ulice Palackého. Je to především z toho důvodu, že tyto dvě spolu sousedicí ulice se nachází téměř v centru města a nedaleko dvou základních škol.

Níže přikládám fotografie z autobusového nádraží a z přilehlé točny:

Fotografie z roku 2018

Autobusové nástupiště č.1 a č.2
Přístřešek
Nástupiště č. 1- v pozadí budova ČD
Nástupiště č. 2
Nástupiště č. 3
Výstupní stanice

Fotografie z roku 2013

Plac na parkování aut a autobusů

Zastávka
Zastávka Blatná -výstup
Blatná -výstup

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Williamteamy Williamteamy | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 20:10 | Reagovat

You've made the point!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.