Září 2013

Frutana s.r.o

30. září 2013 v 15:33 Průmysl v Blatné
Frutana podává služby:Výroba džemu.
Výroba ovocných náplní(třeba do koblížků).
Potřeby na výrobu vína.
Mrazírny.
Frutana je u sila.Frutana má svůj kamion.

Telefon ředitel:383 422 163
Adresa:Fügnerova 306,Blatná 388 01Autodoprava Vladislav Cink

30. září 2013 v 15:08 Doprava
Vladislav Cink

Adresa: Malá 621, Blatná 388 01
Telefon: +420 608 446 131

Anketa:"Líbí se vám Rekreační areál"

26. září 2013 v 16:47 Výsledky anket

Líbí se vám Rekreační areál ?

Odpovědi:
Ano:13
Ne:15
Ano ale mohlo by to být hezčí/lepší:14
Ano ale bazén bych udělal(a) krytý:18
Není špatný:15

Vyhrála odpověď, "ano ale bazén bych udělal(a) krytý"


Ulice Mlýnská

26. září 2013 v 16:15 Ulice
Ulice Mlýnská je nová ulice.Jeto jenom pěší zóna na sídlišti nad Lomnicí.Ulice se nelíbí.Ulice vede od ulice na Blýskavkách až k ulici k Jatkám.Ulice je vyzdobená stromečkama a květinama.Ulice je nová a řek bych že tahle ulice by nemusela mít název protože je to vlastně poze chodník.


Průběh stavby 25.září 2013

26. září 2013 v 15:56
Nově se tam dávají tašky na střechu.

Uzavřená ulice Dvořákova

26. září 2013 v 15:32 Zprávy
Uzavřena ulice Dvořákova okolo Komunitního centra.Vjezd z ulice Tyršova do ulice Dvořákova je uzavřená.Uzavírka bude trvat do 26.9.2013.21 století.Dělá se tam vodovodních a plynovích Přípojek.

Fotografie z Blatenska----Buzicko

22. září 2013 v 20:03 Blatensko
V tomto článku najdete fotografie z Blatenska z části buzicko.Do těchto článků budu dávat co nejvíce fotografií z Blatenska.Například to bude Blatensko-Řečitsko nebo Blatensko-Hajansko a tak dále.

Kukuřice na Buzicku
Zadní Topič(rybník)
Silnice do Buzic
Polní cesta

Osamocený strom u polný cesty
Vyhled na špejchar a na Zadní topič.

"Stadionová " část , atletické oddělení

20. září 2013 v 11:33 Oblasti v Blatné
Stadionová část je u domova důchodců.Je to část kde je hodně stadionu a pěších cestíček.Je tu i nově cesta od ambitu (od kostela) ke fotbalovému stadionu.Nová nová cesta je i od kostela okolo tenisovích kurtů k letnímu stadionu.Jinak je tu i cesta od Böhmové ulici k domovu důchodců.Po povodni atletické oddělení se trošku zničil ale teď by se to ani nepoznalo.
Letní stadion má tribůnu.Tribůne je hezká opravená a je v tom hospoda.V tribůně jsou i šatny a WC.Letní stadion má fotbalové hřiště s opravdickou trávou.Kolikrát tam stříkají zalévační strojek.Na letním stadionu je i velké posezení před hospodou.To posezení je pod střechou.Mohou se tam opékat i buřty.okolo Fotbalového stadionu vede atletická dráha.Na té dráze jsou různě očíslované metry délky atd.Dráha má pět drah.Letní stadion je nejhlavnější stadion z celého atletického oddělení.Letní stadion je u řeky.Na dráze je také velký plac na cvičení.
Zimní stadion je v přírodě.Slunce se tam moc nedostane protože není velký a z jedné strany jsou stromy a zdruhé strány je tribůna.V tribůně zimního stadionu jsou šatny,autoškola Bouše a velký plac pro moderátory a kdyštak také pro nějaké vystoupení.Zimní stadion je oplocený a jsou tam pro hřiště betonové mantinely.Hřiště je z asvaltu a hraje se tam většinou hokejbal.Zimní stadion není krytý.Stadion je u parku a k němu vede malinka cesta asvaltová.U stadionu je polopokácený strom.U něj je lavička a křižovat cest.Jedna cesta vede na Böhmovou ulici,druhá k letnímu stadionu a třetí pod most k dětskému hřišti.Mě se tento stadion zhledově moc nelíbí ale jinak k využití je to pěkný náped toto postavit do Blatné.
Tenisové kurty jsou u letního stadionu a u fotbalového stadionu.Okolo kůrtů vede nová cestička.V tenisovích kurtech jsou lavičky.Na každém místě jsou lavčky.Tenisové kurty jsou celé oplocené.Tenisové kurty mají pět hracích míst se sítí.Tenisové kurty jsou celé z antuky.Tenisové kurty nemají tribůnu
Malé antukové hřiště je možnost využít jako tenisové kurty.Může se tam nasadit sít pro kterou to tam je udělané a hrát tenis.To hřiště je malé.Na malém antukovém hřišti jsou dvě hrací dráhy.
Velké antukové hřiště je vedle dětského hříště u sokolovny.Antukové hřiště má pouze jednu dráhu ale zase je ta dráha větší než na malém antukovém hřišti které má dvě.Na velkém antukovém hřišti je posezení pro rozhodčí.To posezení vysoko tak se tam leze po schůdkách.
Fotbalové hřiště je menší hřiště než v letním stadionu.Na hřišti je umělá tráva takže se tomu může říkat i "umělka".Nemá žádné doplňky jako má letní stadion který má tribůnu....
Hřiště pro basketbal je hned naproti velkého antukového hřiště.Hřiště je oplocené.Jsou tam koše pro basketbaloví míč.Hřiště je u sokolovny.
Letní stadion
Zimní stadion

Nová cesta od umnělého stadionů až ke kostelu pěšinkou a k letnímu stadionu

16. září 2013 v 15:21 Zprávy
Nová cesta od umělého stadinu až ke kostelu je nově udělaná.Kdy by jste se chtěli dostat zhruba minulý měsíc od umělého stadionu ke kostlu,museli byste jít letnímu stadionu , potom na třídu T.G.Masaryka až ke kašně a od kašny ke kostelu.Teď byste šli jenom pěší zónou.
Také je no vá pěšinka od umělého stadionu až k letnímu stadionu.To už je spíš cesta pro procházku.

Pěšinka ke kostelu
Ambit a kaplička

Čertův kámen na sídlišti

15. září 2013 v 20:09 Památky a zajímavosti
Čertův kámen je v Blatné hodně dlouho.Není tam dán uměle.Prostě jeden obrovský balvan osamocený odjakživa.
Říká se tomu Čertův kámen protože se povída jako pověst že ho tam vyhodil čert.Čertův kámen by mohl být víc zvírazněn pro turisti, třeba turistické informační tabule.Nebo by z něho mohli vytrhat plevel.Čertův kámen "je vyhozen od čerta" přímo mezi paneláky.Dřív byl okolo jediný dům s vežičkou.

Fotografie 2015Fotografie 2013
Topenářské a instalační práce Václav Šmat

15. září 2013 v 19:44
Topenářské a instalační práce s odpadem a plynem, instalace vody, topení a klimatizace.

Tel: +420 606 129 948
Adresa: Písecká 979 Blatná 388 01


V Blatné jsou dvě nové ulice

14. září 2013 v 16:18 Zprávy
V Blatné jsou dvě nové ulice a to "Řeznická a Mlýnská".Ulice Řeznická je v části Blýskavky.Ulice je zatím krátká.Mlýnská je hned za Sídlištěm nad lomnicí.

Část Blýskavky

14. září 2013 v 16:15 Oblasti v Blatné
Část Blýskavky je nejnovější část z Blatné.V části Blýskavky jsou nové domky.Dá se říct že to této části patří i nový hřitov.Blýskavky jsou pěkné.Na tu část kde jsou Blýskavky se Blatná momentálně rozrůstá.
V Blýskavkách jsou ulice Na Blýskavkách,Blýskavky,Lipová,Javorová,Habrová,Akátova,K Jatkám,Buzická a nová ulice Řeznická.

Nové pivo pro Blatnou

14. září 2013 v 15:58 Zprávy
Nové pivo pro Blatnou bylo a dělá se v pivovaru ve Strakonicích.

Nové pivo "BLATEŇÁK" ze Strakonic

14. září 2013 v 15:56 Průmysl v Blatné
Nové pivo Blateňák je vyráběno ve strakonicích udělané pro Bltnou.Pivo už má svoje skleničky v hospodách a restauracích a už se normálně prodává v obchodech a v hostincích a restauracích.Pivo je děláno podle Blatenské receptůry z minůlého piva které se jmenovalo Blatenské pivo.V restauraci ve stachách je ještě stará cedule s nápisem "Blatenské pivo.Koupit si to můžete v obchodě žíla na ulici U Sladovny.

Blatná-Hněvkov

13. září 2013 v 20:31 Blatensko
Hněvkov je hezké vesnička patřicí pod Blatnou. Hněvkov je velmi hezký ale kazí ho hodně frekventovaná ulice směrem na město Písek. Také kazí vesničku plno reklam a bilbordů. Hněvkov má samozřejmně i nenegativní věci a to třeba hezkou náves s kapličkou, hezky opravený činžový dům, rybníček atd. Hněvkov je jedna z největších osad města Blatná.Blatná-Řečice

12. září 2013 v 16:38 Blatensko
Řečice je kousek za Blatnou za silem.Je to pouze 526 metrů od Blatné.Řečice je malinkatá vesnička patřicí k BlatnéŘečice má hezkou kapličku.Ve vesnici je i dětské hřiště.Řečice je dlouhá zhruba 744 metrů.V Řečici je i hezký rybník.
Kaplička
Cedule Řečice konec
Pumpa a dům
Hlavní ulička
Hasičská zbrojnice

Osady (místní) části města Blatná

12. září 2013 v 16:33 Blatensko
Osady jsou na Blatensku.Nejsou nijak spojené k Blatné ale jsou to normalní vesnice a patří pod Blatnou jako by pod městí úřad města Blatná.Jejich osm.
Osady města Blatná jsou:Řečice,Milčice,Hněvkov,Jindřichovice,Čekanice,Blatenka,Drahenický málkov a Skaličany.
Nejblíže je Řečice a nejdál jsou Milčiice. Největší osada je Drahenický málkov a poom jsou Čekanice.Nejmenší osada jsou Jindřichovice.Nejvíc se mi libí Hněvkov a nebo Jindřichovice.Kdyby Hněvkov neležel při hlavní silnici tak jsme libí je to nádherná tipická vesnička s malou navsí a kapličkou s restaurací.Jindřichovice jsou při menší silnicí ataké jeto hezká vesnička.Vesnice která se mi líbí asi nejmíň je Blatenka.Ne že by se mi nelíbila ale není tak stará a není taková tipická vesnička jako jsou Jindřichovice.Drahenický Málkov je také pěkné městečko(vesnička) a je hodně roztahaná.
Do všech osad města Blatná jezdí autobus kromě Milčice a Jindřichovice.
V jiních lokalitách se na cedule píše i říka například Šluknov,Rožany nebo Šluknov,Králoství(Šluknov je na severu ve výběžku Šluknovském.Na moravě je to samé,třeba Vyškov,Rychtářov.V Blatné se píše normalně třeba Milčice nebo Blatenka.Vůbec se nepíše "Blatná,Milčic" ale jak píšu říká se Milčice.Ale když hledáte na IDOS.CZ musíte zadat Blatná,Blatenka.


Nový vzhled,nové logo

10. září 2013 v 16:32 Tento Web
Dal jsem na web noví vzhled.Předtím byl červený,vnitřní barva byla žlutá a logo bylo modré s obrázkami.Stránky si už myslím že potřebovali dát jiní vzhled.
Můžete mi dólu do komentářů napsat jak se vám líbí nové logo a noví vzhled a nebo jaký se vám líbilo víc.


Základní informace o Blatné 2.část

7. září 2013 v 10:20 O Blatné

PAMÁTKY

Kostel Nanebevzetí Panny Marie Náměstí Míru
Ambit Za kostelem
Stará radnice,dnes ZUŠ Třída J.P.Koubka
Nová radniceTřída T.G.Masaryka
Vodní zámek Na příkopech
Marianský sloup náměstí Míru
Kaple svatého Michala za kostelem
ZŠ J.A.Komenského nám J.A.Komenského
Sokolovna náměstí Kalinovo
Bílý Lev náměstí Míru
Sochy a pamětní desky Blatná

ÚŘADY A INSTITUCE

Mestský úřad Třída T.G.Masaryka
Městský úřad 2.budova Třída T.G.Masaryka
Finanční úřad Zahradnická
Úřad prace Třída J.P.Koubka
Pobočka České pošty Třída T.G.Masaryka
Pobočka České policie Třída J.P.Koubka
Městská policie Zahradnická
Hasiči Strakatého
Komerční banka Třída T.G.Masaryka
GE Money Bank Purkyňova
Pobočka České spořitelny Třída J.P.Koubka
Pobočka České spořitelny 2.budova Náměstí Míru
Pobočka informačního kanceláře Čsad Strans Strakonice Boženy Němcové

ŠKOLY A VZDĚLÁVACÍ ZAŘÍZENÍ

MŠ Vrchlického Vrchlického
MŠ Husovy sady U Jeslí
MŠ Šilhova,sídliště Šilhova
ZŠ T.G.Masaryka Třída T.G.Masaryka
ZŠ J.A.Komenského Nám.J.A.Komenského
ZŠ Holěčkova praktická Holěčkova
ZŠ Alšova speciální Alšova
ZŠ Umělecká Třída J.P.Koubka
SŠ Odborná V Jezárkách
SO Učiliště Jiráskova
Autoškola Bouše ______
Autoškola Havelka Nádražní
Autoškola SOU Jiráskova
Autoškola Řezáč Na oburce
Autoškola Šůs 9.Května

KULTURNÍ A SPORTOVNÍ ZAŘÍZENÍ

Kino Sokolovna
Tělocvična ZŠ J.A.Komenského nám.J.A.Komenského
Tělocvična Sokolovna Sokolovna
Sál na plesy Sokolovna
Judo Sokolovna
Komuniktivní centrum aktivního života Dvořákova
Rekreační areál Spálená
Zámek Na příkopech
Stadion _____
Umělí stadion _____
Zimní stadion _____
Knihovna nám.Míru
Centrum kultůry a vzdělávání nám.Míru

ZDRAVOTNICKÁ ZAŘÍZENÍ A ORDINACE

POLIKLINIKA 520 J.WERICHA BLATNÁ
PRAKTICKÝ LÉKAŘ MUDr. Helena Divišová
PRAKTICKÝ LÉKAŘ MUDr. Romana Petrová
PRAKTICKÝ LÉKAŘ MUDr. Josef Linhart
ZUBNÍ LÉKAŘ MUDr. Karel Hajšman
ZUBNÍ LÉKAŘ MUDr. Pavla Krejnická
ZUBNÍ LÉKAŘ MUDr. Jaroslava Paštéková
GINEKOLOGICKÝ LÉKAŘ MUDr. Jana Čmelinská
KOŽNÍ LÉKAŘ MUDr. Kalbáčová
CHIRURGICKÝ LÉKAŘ MUDr. Alexandra Váhalová
INTERNA MUDr. Ivan Švihálek
DIABETOLOGICKÝ LÉKAŘ MUDr. Jiří Buriánek
ORL LÉKAŘ MUDr. Pražák
PLICNÍ LÉKAŘ MUDr. Jana Sosnová
REHABILITACE MUDr. Danuše Běloušková
REHABILITACE MUDr. Jiří Hrdlička
LÉKÁRNA POLIKLINIKA BLATNÁ
Ulice V Podzámčí Blatná
PRAKTICKÝ LÉKAŘ MUDr. Ondřej Drátovský č.p. 182
PRAKTICKÝ LÉKAŘ MUDr. Yvona Kotroušová č.p. 182
GINEKOLOGICKÝ LÉKAŘ MUDr. Ibrahim Razak č.p. 257
Ulice Zahradnická č.p. 1078
PRAKTICKÝ LÉKAŘ MUDr. Jana Semiginovská
PSYCHIATRICKÝ LÉKAŘ MUDr. Monika Vinšová
NEUROLOGICKÝ LÉKAŘ MUDr. Jaroslav Rach
LÉKÁRNA ARNIKA BLATNÁ
Ulice Čechova č.p. 131
ORTHOPEDIE MUDr. R. Petr
OČNÍ LÉKAŘ MUDr. Jiří Cuhra
Ulice B.Němcové č.p. 29 (info. kancelář ČSAD STTRANS)
PRAKTICKÝ LÉKAŘ MUDr. Pavel Vojta
REHABILITACE Miloslava Soukupová
Ostatní lékaři v Blatné 388 01
ZUBNÍ LÉKAŘ MUDr. Jiří Mašek, V Jezárkách č.p. 745
ZUBNÍ LÉKAŘ MUDr. Ilona Holanová, Spálená č.p. 727
ZUBNÍ LÉKAŘ MUDr. Olga Papáčková, Palackého 464
GINEKOLOGICKÝ LÉKAŘ MUDr. Helena Kozlíková, Tyršova 437
LÉKÁRNA FIALOVÁ, tř. J. P. Koubka 110
ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA Blatná v budově polikliniky J.Wericha 502


Veterinární ordinace

VETERINÁRNÍ ORDINACE MVDr. Milan Kalužík, Sadova 1442
VETERINÁRNÍ ORDINACE MVDr. Viktor Stošek, Na Tržišti 727
VETERINÁRNÍ ORDINACE MVDr. Marie Cízová, Böhmová 451


Ulice Strakatého

2. září 2013 v 10:36 Ulice
Ulice je kousek od centra a kousek od kraje.Zařadil jsem jí do obyčejné rubriky "Ulice".Ulice má dvě části.Jedna je na hlavní ulici,druhá je mimo hlavní ulici.Na hlavní silnici ulice Strakatého jsou i vyší domy.Na ulici je Hasičárna.Ulice vede na křižovatku Pivovarská,Čechova,náměstí Míru,Strakatého.Kousek od křižovatky na Ulici Strakatého jde vidět na sídliště nad Lomnicí.Na ulici je cyklosport Soukup a železářství nově přistěhováno z náměstí Kalinovo.

Část klidné ulice
Památník
Panelák
Hlavní ulice
ŽelezářstvíNejkrásnější dům z ulice,vůbec skoro nejkrásnější dům z Blatné.

Průběh stavby 27.srpna 2013

2. září 2013 v 10:13
Dlouho jsem nedal informace o průběhu stavby.Na tomto článku se budete divit co se všechno změnilo.
Stavba která se staví je dokončena.Oprava staré budovy se také změnila.Na stavbě která se přistavuje už zbývá jenom dát omítku a vevnitř a střechu.Na střeše se už pracuje i na staré budově.Už chybí dát pouze tašky.Co je asi největší a nejnovější pokrok jsou okna.Jsou pěkně hnědé a jestli komuniktivní centrum bude mít světlou barvu bude se to k tomu hodit.

Pohled z ulice Tyršova
Pohled z ulice Nádražní
Nová stavba připojena ke komuniktivního centra

Pamětní deska sokola města Blatná

2. září 2013 v 9:56 Pamětní desky
Blatenská pamětní deska se nachází na hlavnm průčelí Sokolovny.Pamětní deska jde vidět z náměstí Kalinovo.


Opravil se dům 412

1. září 2013 v 12:23 Zprávy
Dům byl sice hezký ale teď je ještě hezčí.Okolo oken se to udělalo hnědě.ozdoby jsou také hnědě.Dům je na Tyršové ulici.V této části je malo domů s ozdobami a je dobře že aspoň nějaké udrží.
Neopravené
Opravený

Ulice V podzámčí "Zlatá ulička"

1. září 2013 v 12:14 Ulice v centru
Ulice v Podzámčí je v centru u zámku.Jeto pěkná ulička akorát jsou tam pár domů obouchané kvuli povodni 2002.Je tam ordinace.Je tam i jeden obchod elektro suchý.V uličce jsou jenom přízemní domy.Ulička vede od ulice Na Příkopech na ulici Pivarskou.Na ulici v Podzámčí vede jedna ulice.Nábřeží Husovo.Jenom ale dva domy jsou patrové.Ulička měří 145 metrů.

Map of V Podzámčí, 388 01 Blatnà

Restaurace Beseda,hotel Marion
Web s přestávkou končí

1. září 2013 v 12:08 Tento Web
Trošku jsem přes léto pozastavil.Teď už se mužete těšit na další články o městě Blatná.Mužete se těšit na články o školách nebo víc o obchodech a nebo jako předtím ankety:-)

Hotel beránek je opravený,teď jsou na řadě další

1. září 2013 v 12:05 Zprávy
Na řadě je teď obchod Tescoma.Dům s obchodem Tescoma se natírá na oranžově.Níže dům s obchodem Nápoje se natírá na zeleno.Roh a konec ulice to moc rozzářilo.Myslím že hotel Beránek se tam s tou barvou hodí nejvíc protože udělali sloupky bíle a ostatní takovou bledě zelenou.Do centra si myslím že se tam hodí.
Obchod s tescomou
Hotel Beránek
Níže je dům ještě v lešení.v tom domě jsou nápoje.Víše je Beránek a tescoma.
Obchod s nápojema