Listopad 2013

Dárkové zboží-bytový textil

30. listopadu 2013 v 20:35 Obchody 2
Chystáte se obléknout svuj byt? chystáte někumu dát dárek? Odtoho tady máte tento obchod bytový textil-dárkové zboží.Je na náměstí Míru v žlutém domě.Prodávají se tam závěsi,záclony,povlečení a další hadry.


EKO Kratochvíl-zbraně-střelivo

30. listopadu 2013 v 20:23 Obchody 2
EKO Kratochvíl je sběrný dvůr.Můžete si ale i zde zakoupit zbraně-střelivo.Obchod je na ulici Riegrova.


Velkoobchod ZZN Strakonice

30. listopadu 2013 v 20:19 Obchody 2
ZZN Strakonice prodávají různé plodiny z pol a tak dále.Tady je hodně krmivo pro vaše domácí zvířata.Například zrní pro klálíky.Obchod je v areálu sila.Když se jede na Blatenskou Řečici tak pojedete okolo.Stavebniny pod rybníkem Pustý

30. listopadu 2013 v 20:12 Obchody 2
Stavebniny pod rybníkem Pustý leží na ulici budˇ Sadová nebo Husovy sady.Dělají i různé služby.Mají autodopravu i kvám domů odvezou náklad který chcete.Stavebniny mají hezký dům a potom ale sklad mají ošklivý.Dodávájí velký sortiment zboží třeba cihly heluz,h+h a další.Dodávaj i střešní krytiny a další různé výrobky.


Závišinský potok

29. listopadu 2013 v 15:59 Vodstvo a mosty
Závišinský potok pramení někde u Újezdce.V téká se do řeky lomnice v Zámeckém parku.Závišinský potok hodně plete lidi když jdou přes most u školy T.G.M.Myslísi že je to Lomnice protože je u tohoto mostu hodně ale hodně široká a hejde jim to do hlavy že je to potok.Ale u mostu u zš. T.G.M tak je to pozor Závišinský potok. Závišinský potok je tedy známí kvůli tomu mostu u školy.Ale jinak už za Blatnou třeba u Bezdědovic tak je to uzoučký maledný potůček.
Potok u Bezdědovic
Potok u Bezdědovic

Potok u mostu
Potok u mostu
Potok u rybníka Pustý
Potok u rybníka Pustý
Železářství

29. listopadu 2013 v 15:42 Obchody 2
Železářství jsou v Blatné 4.Jedno je v centrum p+h (asia obchod),řemeslnický obchod,železářství-auto potřeby (J.P.Koubka), a o kterém píšu je na ulici Strakatého.Dřív bylo na proti sokolovny.Teď je ale mnohem větší a je to samoobsluha.Dříve to byla obsluha.Prodávají se tam různě pletiva,hřebíky,drobné nářadí,...Cyklo sport

29. listopadu 2013 v 15:27 Obchody 2
Cyklosport je na ulici Plzeňské a prodávají se tam různá kola,součástky na kola, potřeby na kola,pomůcky na kola. Obchod asi nemá tak velký kšeft ,protože je na okraji Blatné a je na hlavní ulici.Dále je tu ještě důvod protože tu ještě obchod s kolama je na ulici Strakatého ale tam je to asi ještě horší a ještě nepotřebuje každý kolo nebo doplňky k cyklstice.


Elektro Suchý

29. listopadu 2013 v 15:21 Obchody 2
Elektro Suchý je v podzámčí.Prodávají se tam různé elektrotechnické výrobky.Třeba kabely,svítidla ale spousta dalších. Elektro dělá i montáže.Je v ulici v Podzámčí kousek od OD LIDL.


Prodejna alkoholických výrobků z našeho lihovaru

27. listopadu 2013 v 20:08 Obchody 2
Tadyta prodejna je podniková z Blatenského lihovaru.Můžete si tam koupit různé druhy alkoholických výrobků z lihovaru a to třeba Hruškovice,Jablkovice...Prodejna je hned vedle lihovaru na ulici Plzeňské.


Optik v podzámčí

27. listopadu 2013 v 20:01 Obchody 2
Tato optika se nachází v podzámčí v ulici nábřeží Husovo.Optice se prodávají různé optické brýle.Optika je je v hezkém domě a je docela mimo velkému davu lidí.Tím jsem chtěl říct že asi není moc velký kšeft.
telefon:776 316 478
majitel:Jaroslav BlažekOkrasné zahradnictví Bouše

26. listopadu 2013 v 20:25 Obchody 2
Okrasné zahradnictví se nachází v ulici Riegrova.Je kousek od železničního přejezdu.V zahradnictví jsou třeba okrasné tuje,květiny,stromky,sazenice a různé zahradnické potřeby a věci.Zahradnictví je hezké velké a dobré.
Pokladna obchoduUlice Riegrova

25. listopadu 2013 v 19:59 Ulice
Ulice Riegrova je hodně průmyslová.Ulice je hodně frekrentovaná a jezdí tam hodně kamionu protože tam je továrna Vischay,Dura,Blatenské strojírny, potom tam jsou autodopravy Bohumil Sýbek,Schäfer,K&K Spedition,autodoprava Petr Chvátal a potom tam jsou dva podniky a to zahradnictví Bouše a EKO Kratochvíl.Na ulici jak se tu už oběvilo tak je tady i velký průmyslový závod DURA.Pobočka je i ve Strakonicích.Dura je světový výrobce automobilových součástek.Pracuje tam přes 1000 lidí.Do dury jezdí plno kamionu ale hlavně plno aut jako jsou třeba zaměstnanci.V Blatenských strojírnách se vyrábí a montuje plno věcí.Strojírny Blatná jsou trošku mimo ulice.Je to v ulici ve Škalí.Ale aby se tam dostali musí ject ulicí Riegrovou.Ulice není moc hezká a je hlavně na kraji.Do ulice se hlavně jezdí kvuli práce.Kdyby tam nebyly žádné podniky tak by tam nejezdilo tolik aut protože vede jenom do Hajan a další malé vesnice.Ulice začíná na křižovatce Sadova,Riegrova,Tyršova a vede až na konec Blatné.Přes ulici vede železniční přejezd a často tam se musí stát.


Parkoviště
DURA AUTOMOTIVE
Dům z ulice
Autobusová zastávka Blatná Riegrova

Autodoprava Schäfer
Vyschai
Dura

Dura automotive
Vyschai
Eko kratochvíl(sběrný dvůr a prodej zbraní a střeliva¨

Cedulka ulice


Narkomanský dům

20. listopadu 2013 v 16:46
Narkomanský dům je v lese v obytné části Vinice.Dům je hrozný a věřím že by se všem udělala husí kůže po celém těle protože mě se to stalo.Popisovat se mi to ani nechce a raději se podávejte na obrázky.Pokuď to chcete vidět tak tam jděte v nějaké skupince ale sami raději ne.Tento dům používají narkomani a mají tam okolo plno odpadků a sem tam může být i iněkční stříkačka.Dům má ale majitele ale ten se o dum nestará a je opuštěný,prázdný ale hlavně chátrá a ve vnitř by se ani nemuselo divit kdybi se probadla zeď nebo strop.Tak že by se dům neměli vůbec používat protože má to majitel.Policie by jinak nářídila a zařídila aby se dům zboural ale když má majitele tak to nejde.Celkově na Vinici je hodně narkomanů i jinak tak i v Blatné třeba na nádraží.Dům má vysklená okna a má šedivou fasádu.Nějaký chuligán tam nagrafitoval symbol fašismu.Symbol fašismu na dřevěné budce

Zvláštní strom se slepicemi

20. listopadu 2013 v 16:26 Parky a zeleň
Zvláštní strom je asi tím že je tam plno slepic.Byla to asi náhoda že jsem zrovna šel okolo.Slepice bývají jinak okolo stromu.Pokuď to chcete vidět tak asi mít štěstí mít nebudete protože je to opravdu náhoda.Dole se ale podívejte na obrázky.


Zeleň u domova důchodců

20. listopadu 2013 v 16:24 Parky a zeleň
Zeleň u domova důchodců je hezká a potřebná.Pro důchodce je to důležité mít okolo sebe pěknou zeleň.Je to ale i dobré pro ostatní občany.Pro turisty je to také pěkné a můžou si tam posedět na lavičkách třeba u kameného kříže u Závišínského potoka.Tato zeleň i takoví hezký malý park.Je tam hodně vrb a vede tam plno pěších přírodních zón.

most
Prodej potravin na Vinici

20. listopadu 2013 v 16:10 Obchody 2
Tento obchod je Vietnamský a je s potravinami.V obchodě najdete i pár věcí mimo potravin.Obchod je na Vinici v ulici na Vdovečku.
Moje hodnoceníProdej lesní a zahradní tecchniky+rybářství=SERVIS KOLÁŘ

20. listopadu 2013 v 15:57 Obchody 2
Tento obchod je tu nově místo železářství.Najdete tam sekačky,motorové pili a různé kutilské potřeby.Obchod je spíše s velkým zbožím než drobným.V obchodě najdete různé krmivo a i potřeby pro rybáře.Obchod podává služby:prodej lesní a zahradní techniky,pujčovna nářadí,servis.
POZOR!!!! ulice Fügnerova uzavřena

20. listopadu 2013 v 15:41 Zprávy
Ulice Fügnerova je uzavřena od ulice Smetanova k ulici průchova.Pokuď tam tudy jedete miřte za šipkami objížďky.Objížďka vede přes ulici Smetanovou,potom odbočíte na křižovatce průchova/Smetanova na ulici Průchova vlevo a pojedete pořád rovně.Potom se dostanete na křižovatku 9.května/Průchova,pojedete rovně a dostanete se na křiřovatku Fügnerova/Průchova a odbočíte do prava a máte objížďku hotovou.

Ulice Průchova
Ulice Fügnerova


mapa:zdroj mapy.cz,popis : zdroj mesto-blatna.blog.cz

Husqvarna

19. listopadu 2013 v 19:11 Obchody 2
Husqvarna je podobný obchod jako servis Kolář nebo obchod na ulici Spálená.V Husqvarně se prodávají různé motorové pili,asi i sekačky,různé doplňky ale hlavně ty sekačky a zahradní technika a doplňky a součástky do sekaček a motorových pil.Pobočka obchodu je na ulici Boženy Němcové.
SUPERMARKET PENNY MARKET

19. listopadu 2013 v 18:49 Obchody 2
Tento supermarket patří mezi nejnaštěvovanější obchody v Blatné.Najdete tam potravinové potřeby i potraviny, drogerie, domácí potřeby.Obchod je na ulici Vorlíčková a ta je na okraji města.Vlastně ta ulice je trošku už ve vnitř města jak ta Blatná se rozrůstá.Obchod má velké parkoviště a je u řeky Lomnice.Penny market nemá ale jako ostatní většina penny marketů maso uzeninyObchod pro řemeslníky

19. listopadu 2013 v 18:28 Obchody 2
Tento obchod je v hezké budově a je na ulici Spálená.Obchod je mimo davu lidí a tak má hodně cedulí a inzercí.V obchodě najdete různé potřeby a hlavně především vrtačky.Podobné pomůcky jako jsou vrtačky pokuď chcete miřte jsem.Zroj:(mapy.cz)

Co je to komunitní centrum aktivního života v Blatné

17. listopadu 2013 v 19:59 Zprávy
Asi dobře víte pokuď pořádně prohledáváte stránky že tu má být komunitní centrumNásledujicí slova vám popíšou co tam být a na co ho můžete využít..Komunitní centrum je podobné jako sokolovna.zde to bude sloužit k kulturním akcím.Bude to pro sportovce,důchodce ale i určitě pro ostatní občané města.Budou se tam dělat různá divadelní představení i kina.V budově bude sál pro velký počet lidí.Tento sál bude na různé zajímavé poučné besedy,divadelní představení,kinoklub...Organizovat tam možná i bude přímé přenosy hokejovích či fotbalových šampionátů nebo pak jednotlivé blatenské spolky.Bude tam i kavárna a klubovna pro kliby.V přízemí se plánuje místnost na rehabilitní cvičenía i tam bude malá tělocvična.Nahoře budovy tam bude velký balkón s venkovním posezením.Tato stabvba nebo spíš rekonstrukce by se měla podle harmonogramu dokončit v dubnu 2014.

21-listopadu-Vánoční výstava základní školy Tomáše G. Masaryka

16. listopadu 2013 v 11:36
21.listopadu 2013.,9:00-16:00
Proběhne v hale školy(přízemí).Vernisáž vystavy proběhne 21.listopadu v 9:00 hodin.
SEKCE VÝSTAVY

20.listopadu-Lásky čas

16. listopadu 2013 v 11:31
20.listopadu 2013.,19:00
Dobrodružný,původ z Velké Británie z roku 2013,120 Kč,123 minut,Dětem do 12. let nepřístupné.
SEKCE KINO

16.listopadu-Funkce šroubů,libido challenge,V.T. marvin

16. listopadu 2013 v 11:26
16.listopadu 2013.,21:00
Toto je koncert všech těchto kapel v hospodě na Vinici.
SEKCE AKCE

16.listopadu-Eleqtronik night

13. listopadu 2013 v 18:28
16.listopadu 2013.,20:00
Jeto různá scená eleqtro projektů.Vstup je zdarma.Pořadatel je v hostinci nebo-li restaurantu music bar.
SEKCE AKCE

16.listopadu-HELLO,DOLLY,zájezd na představení

13. listopadu 2013 v 18:19
16.listopadu 2013.,8:00
Máte rádi divadelní představení?Tak pozor!!!!
HELlO DOLLY je zájezd do Prahy na Václavské náměstí.(Václavské náměstí,Praha 1).Tomuto představení se i říká Dohazovačka.Je to časté divadelní představení a nekoná se pouze teďkon.V Praze nebo jinde tak se to koná a jeto jedna skupina herců které tam uvidíte.Toto představení je částečně pěkný muzikál.Na toto představení se jede autobusem.Pokuď jedete tak Vám dávam informaci že se jde na zastávku Boženy Němcové(u ubytovny tesly).Příjezd je kolem 15:00 hodiny..Cena je 550,-Kč.Máte tedy opravdu zájem?Jděte kam chcete,buď do infocentra (tř.J.P.Koubka,4),nebo na recepční do muzea na náměstí Míru.Ale nejlepší je to asi přes E-Mail na adresu info@ckvb.cz.Všechno toto jde o přihlášky.
SEKCE AKCE

15.listopadu-Cesta na vánoční hvězdou

13. listopadu 2013 v 18:05
15.listopadu 2013.,20:00
Tento film je Dobrodružný a je i pro rodiných kategoriích,původ z Norska z roku 2012,cena je 90 Kč,film trvá 80 minut,Všem věkovím kategoriích přístupno na tento film do kina v sokolovně.
SEKCE KINO

13.listopadu-Mafiánovi

13. listopadu 2013 v 18:00
13.listopadu 2013.,19:00
Krimi zároveň komedie,původ z USA z roku 2013,cena se je 100 Kč.,film trvá 90.min,všem věkovím kategorií je přístupno
SEKCE KINO

Úvod

13. listopadu 2013 v 14:19 Tento Web
Zde jste na na webu Blatné a Blatenska.Web byl založen v roce 2012.8.listpadu.První článek je o Blatné(klikněte sem).Web je hlavně udělaný pro nástěvníky a turisty.Pro občané města tu mám rubriku zprávy,novinky,co tady má být.Také si tu občané mohou najít kulturní kalendář.Ale nevím jestli s kulturním kalendářem budu pokračovat protože mi dává velkou práci a nemám čas na ostatní články.Ale zase chci aby na tomto webu byli i aktualní dění v obci.Web je udělaný na společnosti blog.cz.Když chci napsat nějaký článek musím ktomu mít i obrázek jinak to nemá cenu a potom když se k tomu chci vrátit tak se mi nechce.Na webu občas změním vzhled a logo.Chci aby web jestli má trvalé náštěvníky tak aby nebyl okoukaný.Blatnou mám rád a tak jsem chtěl i na ní napsát jakoby reklamu.Oficiální stránky tam nic moc nemají.Stránky Blatensko.cz tam je spíše o Blatensku.Blatná.info tam není moc fotografií.Blatensko.com,to si myslím že je nejlepší web stěch který jsem výjmenoval.Web je nově modernizovaný a je fakt pěkný.
Web se ale stále a stále rozrůstá a chci tu mít co nejvíce informací.Na web ale nebudu dávat pouze hezké věci.Ale i ošklivé ať prostě lidi ví jak Blatná vypadá.Dám jsem i někdy narkomanský domek ať prostě ví co je tu zač.

Zvláštní strom do tvaru slona

12. listopadu 2013 v 20:06 Parky a zeleň
Strom je v nábřeží Dukelské.Stromek má hlavu a chobot.Strom ale nevím jestli je takhle uměle vyřezaný nebo jestli takhle vyrostl.Tadyta zvláštnost nevím ale jak dlouho vydrží.Pokuď to chcete vidět tak co nejdříve na Dukelské nábřeží.


Hodiny bez ručiček na Vodním zámku

9. listopadu 2013 v 21:17 Vodní zámek a Zámecký park
Blatenské staré ošklivé ale hlavně zajímavé hodiny se nachází na Vodním zámku.Zajímavé jsou tim že nemají ručičky.Hodiny jsou staré a tak vám neukážou čas.

Pamětní deska J.P.Koubka 2.

9. listopadu 2013 v 21:07 Pamětní desky
Jan Pravoslav Koubek má ve městě dvě pamětní desky.Jedna je na domě kde se narodil maso-uzeniny Janata.Ta druhá je na domě kdeje O2 prodejna.

Památková městská studna

9. listopadu 2013 v 21:03 Památky a zajímavosti
Studna je známá a velký typ pro turisty.Studna má hezky zakulacené mříže.V studně není voda a má zadělanou díru na vodu.
Ve studně je pamětní deska stručné dějiné kroniky.

Památková hlava Jana Amose Komenského

9. listopadu 2013 v 20:57 Památky a zajímavosti
Pamětní hlava je kousek od památkové hlavy Palackého.Památková hlava Jana Amose Komenského je na základní škole Jana Amose Komenského.

Památková hlava Palackého

9. listopadu 2013 v 20:54 Památky a zajímavosti
Hlava je vytvořena na základní škole Jana Amose Komenského.Pod hlavou je ten nápis "Palacký".

Pamětní deska na domě 262 (Jan Komanec)

9. listopadu 2013 v 20:48 Pamětní desky
Pamětní deska je kvůli architektu a staviteli který tento dům starý ale vypadá jako moderní postavil a navrhl.Dům je v hezké části u krásného domu ze dřeva na ulici Fügnerova.Pamětní deska je tmavá.Stavitel a architekt je JAN KOMANEC.

Pamětní deska městské pamákové studny

9. listopadu 2013 v 20:33 Pamětní desky
Městská památková studna je velmi hezká a zajímavá a proto má svojí pamětní desku.Na pamětní desce je napsaná stručná historická dějiná kronika.Nevím proč je na pamětní desce stručná historie a proč tam není pamětní deska o studně.

Pamětní deska na ZŠ. J.A.Komenského

9. listopadu 2013 v 20:26 Pamětní desky
Pamětní deska je tmavá a písmo je zlatavou a jde to hodně špatně přečíst.Na mích fotkách to asi nepřečtete.Na škole je přímo rám a v tom rámu je ta pamětní deska.Na pamětní desce je stručná historická dějina základní škole Jana Amose Komenského.


Kříž u náměstí J.A.Komenského

6. listopadu 2013 v 16:32 Památky a zajímavosti
Kříž není moc známý.Kříž je na pěší zóně která spojuje ulici Zahradnickou s další částí ulicí Zahradnickou.

Pomník na náměstí Jana Amose Komenského v parku

6. listopadu 2013 v 16:26 Památky a zajímavosti
Pamětní pomník z kamene na náměstí Jana Amose Komenského je pomník Jana Amose Komenského.Pomník má udělanou jeho hlavu.Pomník je typ pro turisty.


Pamětní deska v ZUŠ V č.p. 4

6. listopadu 2013 v 16:19 Pamětní desky
Pamětní deska má dlouhý text.Pamětní deska je v základní umělecké školy v čísle domu 4.

Pamětní deska "město Blatná"

6. listopadu 2013 v 16:14 Pamětní desky
Pamětní deska je umístěna v podzámčí na domě v občerstvení "U Bryndů".Pamětní deska je zelená.

Pamětní desky Jana Hála

6. listopadu 2013 v 16:10 Pamětní desky
Pamětní deska je umístěna na domě kde byl jeho dům ale teď je tam jiný a tak se to dalo na ten jiný na dům s bankama.
Jan Hála byl malíř a má dvě pamětní desky.


Průběh stavby 6.listopadu 2013 komunitního centra aktivního života Blatná

6. listopadu 2013 v 15:50
Dlouho jsem neinformoval o průběhu stavby.A jde to vidět!Myslím že toto je největší změna a to že se natřela fasáda.Natřela se velmi hezkou a vhodnou barvou na toto místo.Podívejte se na obrázkya uvidíte.Dále se doděůávala střecha anějaké větráky a komínky.I vstupní vchod se dělal.Komunitní centrum hodně pokročilo a těď je na řadě práce ve vnitř.Přes léto se udělala střecha,omítka,komíny,okna,okapy,přístavba...Udělala se tam i přípojka na elektřinu a vodu a topení a by se tam mohlo pracovat.Myslím si že ale fasáda měla být až na komec aby se neušpinila.


1.výročí webu

4. listopadu 2013 v 20:04 Tento Web
Web je na světě 8.listopadu 2013 už rok.Také máte za to odměnu že uvidíte jak to dříve vypadalo.Proč máte vy odměnu?Protože web díky vám neskrachoval a vždycky na měřidlu nástěv najdu velkou náštěvu.Web je o městě Blatné a na oficialních stránkách je málo informací o turistice tak ja tento web na světě.První článek je ale ve dne 9.listopadu a to článek "O BLATNÉ".Dále je aktivný co by jste chtěli najít na webu anketa (klikněte sem).

6.listopadu-Šmoulování pro veřejnost

3. listopadu 2013 v 20:00
6.listopadu,2013.,14:00-17:00
Tato akce se koná v městské knihovně a to v dětském oddělení,přízemí v zádu.
SEKCE KNIHOVNA

6.listopadu.-Příběh kmotra

3. listopadu 2013 v 19:52
6.listopadu.2013.,19:00
Drama,Krimi,původ z České Republiky z roku 2013,99 minut,110 Kč,dětem do 12 let nepřístupné
SEKCE KINO

6.listopadu-Káva s CKVB

3. listopadu 2013 v 19:49
6.listopadu,2013.,17.00
Káva s ckvb je že se můžete přijít zeptat na co chcete.Co Vás zajímá.Například se můžete zeptat co Vás bude čekat s CKVB.
SEKCE AKCE

2.listpadu-31.prosince-Sportovní fotografie

3. listopadu 2013 v 19:43
2.listopadu-31.listopadu,2013.,10:00-22:00
Auto a výrobce fotogalerii a fotografii se nazývá Robert Sedmík.Na hezké fotografie se můžete podívat v restauraci Beseda-hotel Marion.(Hotel Marion je budova také kde se dělají různé výstavy.Hotel Marion je na ulici Na příkopech 183 v Blatné u zámku).Pokuď máte zájem se setkat s autorem Robertem Sedmíkem jděte tam v sobotu 2.11,2013.,17:00
SEKCE VÝSTAVY