Prosinec 2013

Uvědomili jste si co jsme tu měli?

24. prosince 2013 v 12:15 Zprávy
ČÍSLO I
Uvědomili jste si, co jsme tu měli na ulici Dvořákové a na okraji ulice Nádražní a Tyršové? Opuštěné dnešní komunitní
centrum byla budova hrůzy v Blatné a já jsem si vůbec neuvědomil, že je to tu. Když se podívám na staré obrázky nechce se mi tomu věřit, že to tu bylo. Teď má ale komunitní centrum aktivního života krásnou meruňkovou barvu a vypadá to krásně. Centrum aktivního života teď i se dá využít na divadla, kina, cvičení, ... Skoro se teď ale ani nedá poznat že je to ta jedna ta samá budova, když se podíváte na staré obrázky a teď na současné obrázky. (Fotografie níže pod článkem)
ČÍSLO II
Uvědomili jste si, co jsme tu měli na ulici J. P. Koubka a na okraji náměstí Míru? To jak se opravil hotel Beránek je nádhera. I ty domy níže s obchody ("obchody pod Beránkem"). Ty si také opravili a vypadá to krásně. Dříve tam byla šedivá nebo spíše černá fasáda a to v centru města bylo hrozné. Ale ne jenom fasáda ale i zrezlé špinavé cedulky a podobně. Tyto domy jsou na rohu náměstí Míru a třídy J. P. Koubka. Je to naproti věži.
ČÍSLO III
Uvědomili jste si, co jsme tu měli na ulici Spálené? Dříve tam byl zanedbaný areál pro občanskou vybavenost. Teď se to ale využilo na rekreačný areál což je bazén, trávník, hřiště. Teď se to dá hezky využít. Dříve to tam chátralo a chátralo a bylo to k ničemu. Na bazén se byla podívat i televize.Obrázky Komunitní centrum:

Minulé komunitní centrum
Minulé komunitní centrum
Dněšní komunitní centrum

Hotel Beránek

Minulý Beránek
Dněšní Beránek

Rekreační areál


Socha Svatého Prokopa

7. prosince 2013 v 18:41 Památky a zajímavosti
Socha Svatého Prokopa je u budovy Děkanství za kostelem.Socha je hezká a je hodně málá. Na to že je málá je hodně vzácná a známá.
Socha byla odělaná od roku 1736 až do součastnosti. Socha byla přáním udělat jí pro hraběte Serenyiho .V dřívější době byla usídlena na mostě od děkanství až k zámku který tu už není. Socha připomíná Mikuláše s čertem.Bohužel socha je za kostelem a není moc na očích.Více na obrázku.

Socha vyfocena z kostela

Ulice Řečická

7. prosince 2013 v 18:23 Ulice
Ulice Řečická se plete hodně s ulicí Fügnerovou u sila.Tam tudy se totiř jezdí nejvíce do Řečice.Takže když se řekne ulice Řečická tak lidi hodně myslí tu ulici Fügnerovou.Ale pouze tu část která je u sila ZZN Strakonice.Ulice Řečická je v nové výstavbě domů ale teď už se tam moc nestaví.Na ulici vede i ulice Na růžových Plantážích. Ulice na Růžových Plantážích je ulice do oblouku a je udělaná pouze pro novou výstavbu domů.Ulice Řečická vede od ulice V Jezárkách až do Řečice.Jenže kde končí výstavba domů tam končí i silnice je tam pouze polní špatná cesta.Ulice je ale jinak pěkná a hezká.Je docela dlouhá a je tam hodně domů.Po ulici jezdí hodně málo aut.Anketa"Proč jste se jsem přistěhovali)

6. prosince 2013 v 16:30 Výsledky anket

Proč jste se jsem přistěhovali ?

Odpovědi:
Kvůli práci:19
Kvůli kůltůře a sport. využití:24
Kvůli manželovi/ženě:17
Kvůli rodině:18
Kvůli kráse:16
Kvůli obchodů:15
Narodil(a) jsem se tu:27

Vítěz:"Odpověď NARODIL(A) JSEM SE TU"

Tato odpověď je ale taková že to není důvod k přistěhování tak jsem vyhlásím i druhého výherce což je:

Kvůli kultůře a sportovního využití


Anketa"Kolik si myslíte že Blatná má obyvatel ? "

6. prosince 2013 v 16:20 Výsledky anket

Kolik si myslíte že Blatná má obyvatel?

Odpovědi:
8 640: 23
5 194: 24
9 456: 35
3 994: 24
6 746: 19
7 544: 16
CELKEM HLASOVALO: 141 lidí.

Vyhrála odpoveď:9456(hlasovalo 35 náštěvníků)

Správná odpověď:6746(hlasovalo 19 náštěvníků)Blatná- Skaličany

4. prosince 2013 v 19:49 Blatensko
Skaličany je osada města.Je hodně velká.Přes Sklaličany vede silnice 2. třídy což je tak středně obtížná ale někdy tam je "fofr".Jezdí tam třeba hodně kamiony. Skoro celá obec leží při silnici.Ale není tam ten provoz tak hrozný někdy tam ani nic nejede záleži jak kdy.Horší je že tam tudy se jezdí na Prahu.Ve Skaličanech je kaplička a mají i svojí vlastní pohlednici. Obec je docela pěkná a jsou tam místy i hezké vesnice jihočeské typické domy ze štítem.

Blatná-Drahenický Málkov

4. prosince 2013 v 19:40 Blatensko
Drahenický Málkov je osada města Blatná.Drahenický Málkov je pěkná obec.Podle statistik na wikipedii je počet obyvatel 84 ale poměrně je mnohem větší.Obec je hodně dlouhá a roztahaná.Má i lom na okraji osady. Je tam i na návsy pomník padlým z války a hostinec.
Drahenický málkov je severně od Blatné.Je na klidné cestě. Drahenický Málkov se hodně plete z Lnářským Málkovem který je osadou Kadova.Je u Lnář.Drahenický Málkov je kousek od Černívska,
chobota a Paštik. Drahinický Málkov má svůj kostel.Takže to znamená že Blatná má dva kostely, protože Drahenický Málkov je obec která patří pod blatenský úřad.


Drahenický Málkov - kostel
Kostel
Drahenický Málkov - kříž

Lom Drahenického Málku
lomPomník padlím z válký

Blatná-Čekanice

3. prosince 2013 v 16:51 Blatensko
Čekanice je osada Blatné.Čekanice jsou klidné.Většina vesnic a osad jsou v klidné části ale třeba Hněvkov je na tříde 1.Čekanice mají vlastní svůj zámek který vlastní jeden majitel.Dá se říct že Blatná má dva zámky, protože Čekanice jsou přece osadou města Blatná.Jenže plno lidí to ani neví že pod Blatnou ještě neco patří.Takže lidé vůbec netoší že prakticky má Blatná dva zámky.Ale nechci vám plect hlavu že Blatná má dva zamky jenom to je praktika.Jinak Čekanice mají zajímavou budovu (uvidíte na fotkách).Čekanice mají tři kaple. Jedna je zámecká, druhá je uprostřed obce a třetí je na okraji lesa. Zámek mají svou zahradu a je tam zákaz vstupu.Ale podete se divit že na fotkách jsem ve vnitř ale pan majitel mi to povolil.
To je ta zajímavá budova
Ulice
Ulice Čekanice
Zajímavá budova
Zámek
Brána do zahrady
Věžička zámku a zámek a zahrada

Jeden ze stromku ze zahrady
Zahrada
Fontánka nebo co to je
Průčelí zámku
Věžička


Zahrada z druhé strany
Čekanice
Kaple uprostřed obce
Kaple na okraji lesa

(Uzeničky) Černívsko

3. prosince 2013 v 16:35 Blatensko
I když je to osada vesnice Uzeničky tak o tom píšu.Píšu o tom, protože má fotografie a má to vlastní kostel a je to i velká obec.Takže nevadí že je to osada.Černívsko je osada s kostelem.Kostel je historický a je hezky zachovalí.Jinak černívsko má i svůj hrad nebo spíše hodně zřícenou zříceninu.Ale je kousek od Černívska.Černívsko je jinak malá osada s 30 lidmi.

Jeden z důmů v Černívsku

Pohled na Černívsko od cesty na Chobot
Věž kostela
Rybník u Černívska mezi Chobotem a Černívskem
Kostel v Černívsku

Chobot

3. prosince 2013 v 16:23 Blatensko
58 obyvatelný Chobot je kousek od Uzenic severně nad Blatnou.Je tam například krásná náves s malou kaplí.Chobot i když je malí tak je samostatný a patří pod něj vesnice újezd u Skaličan.V Chobotě je i hasičská zbrojnice.Přes chobot vede klidná silnice žádna silnice 1. třídy.Z Myštic až do Chobota vede rybník Labuď.(rybník Labůď :Zde jsem klikněte,Myštice:Zde jsem klikněte, Uzenice: Zde jsem klikněte).


Uzenice

3. prosince 2013 v 16:08 Blatensko
Uzenice není žádná malá vesnice.Vesnice je klidná a hezká.Vesnice má svojí kapličku.Uzenice leží od Blatné na sever.Uzenice je vesnice i s návsí.Uzenice mají 125 obyvatel.Uzenice se hodně pletou s Uzeničkami.Uzeničky jsou také podobné s velikostí Uzenic.Uzenici patří s pověrnou obcí pod Blatnou.Katastrem patří také pod Blatnou.Uzenice je jinak hezká klidná vesnice. Vhodná je i pro rekreaci pro důchodce, protože je klidná a příjemná.
Kaplička mezi Červnískem a mezi Uzeničkami ale je to blíže k Uzenicím(nevím ale jestli to patří k Uzenicím ale asi ano
Silnice v Uzenicích
Náves
Kaple na návsi v Uzenicích


Krásný dům na okraji návsi


MOTO-Finěk

3. prosince 2013 v 15:49 Obchody 2
Moto finěk je obchod z různými potřeby na motocykly.Je tam i prodej motocyklů.Skrátka je to obchod motocyklový.Je na ulici Hálkové.Je na proti Husových sad.Obchod je v činžovém domě.


Ulice Zahradnická

1. prosince 2013 v 20:18 Ulice v centru
Ulice Zahradnická je docelá vedlejší ale přece jen tam je rušno.Je tam finanční úřad.Potom také pro město je důležitá lekarná a to tam samodřejmně najdete dále tam je i asia obchod s textilem a obuví a bodova s bankami.Ulice je docela pěkná ale je tam finanční úřad a ten je ošklivý.I ta budova s bankami a různými vecmi není hezká.Říká se té budově i "MODRÁ KOSTKA".Ulice je docela široká.Potom ulice má i část na sídlišti.Ta je hrozně moc široká protože uprostřed je parkoviště.Tahle část je docela pěkná i když je na sídlišti.

Map of Zahradnická, 388 01 BlatnàFinanční úřad
-"-

Na levo jde vidět kousek Modré kostky
Ulice na sídlišti

Nábřeží Havlíčkovo

1. prosince 2013 v 20:03 Ulice
Nábřeží sousedí s ulicí Hálkovou.Spojuje se sní.Nábřeží tvoří jednu stranu řadovku domů a druhá tvoří nábřeží park.Je to pěkné když jsou takhle ulice na jedné śtraně zeleň a na druhé řada domů.Na ulici jsou i dva domy s ozdobami a jeden činžovný dům.Ulice je jedno směrka.Může se jezdit pouzet od ulice T.G.M.Z druhé strany je zákaz.Po ulici jezdí více aut protože když jedou do novinového stánku tak vždycky zajedou na nábřeží Havlíčkovo a potom jedou přič nábřežím Havlíčkovo po ulici Hálkovou až na Tyršovou.Po ulici stojí i plno aut.
Auta na ulici
Jeden z domů s ozdobami
Vrata do domu s ozdobami
Dům s ozdobami


Ulice Hálkova

1. prosince 2013 v 19:48 Ulice
Ulice Hálkova je ulice která i trošku přírodní.Kousek ulice tvoří i park Husovy sady.Potom když pojedete níže tak se objevíte u trávníku.Trávník se používá jako krajní parkování pro obyvatele ulice.Ulice je v krásné části která je čistá, klidná až na Husovy sady kde se občas objeví narkomani.Ale spíše je na tom hůř nábřeží Havlíčkovo.To se spojuje s ulicí Hálkovou.Ulice Hálkova je ulice s rodinými dommy aje hodně udržovaná.Ulice je tak hezká že mi to ani nejde popsat tak se podívejte na fotografie z ulice.
Vidíte tu zeleň na levé straně foto? Vidítetam to auto?
Rodinný domek z ulice