Leden 2014

Ulice Vrchlického

22. ledna 2014 v 17:57 Ulice
Ulice Vrchlického je hodně naštěvovaná. Jezdí tam hodně aut a chodí tam hodně lidí. Jezdí tam hodně autobusů a kamionů, protože z ulice Sadové se tam tudy dá pěkně ject na nádraží. Tato ulice je velká zkratka jak pro auta tak ale i pro lidi. Na ulici jsou jinak pěkné domy. Je tam i zeleň ze zahrad a to hlavně z MŠ Vrchlického. Ulice jinak není hlavní a je i docela krátká. Na ulici se dá i hezky zaparkovat. Vrchlického ulice je ale blízko husových sadů. Ulice spojuje ulici Tyršovou a ulici Sadovou. Tyto obě dvě ulice jsou hlavní a proto tam jezdí po ulici Vrchlického více aut. Na ulici Vrchlického je Mateřská škola. Je to tam největší budova z ulice. Jinak ale moc velká není. Školka má žlutou barvu omítky. Barva je ale však hodně stará a je opadaná a už není moc hezká ale kus části se už natřel nově. Moc hezky to nevypadá když jedna půlka je nově natřená a druhá pulka staře natřená. Ta nová barva na části MŠ už je možná 4 roky stará. Na ulici je přechod pro chodce.

Map of Vrchlického, 388 01 Blatnà


Mateřská škola

Lihovar LIQUIB s. r. o.

14. ledna 2014 v 17:49 Průmysl v Blatné
Pro region velmi znamým podnikem je Zámecký lihovar Liquib, který se nachází v okrajové části města Blatná. Lihovar zde byl zřízen baronem Hildprandtem, který vlastnil i nedaleký vodní zámek, v roce 1855. Areál současného lihovaru tu však je již od roku 1812, kdy sloužil jako cukrovar.
Svůj lihovarní ráz areálu dodávají barely, kterých je v areálu velká spousta. V roce 2016 se nově v areálu lihovaru obnovila výroba piva pod názvem Kohout. Také se v areálu nachází podniková prodejna lihovaru.
Mezi vyráběné produkty patří především známá Blatenská slivovice, dále jablkovice, hruškovice, meruňkovice, višňovice, třešňovice a mirabelkovice.
Lihovar není jen podnik zabývajicí se výrobou alkoholický nápojů, ale je to i krásná budova kde zaujme nejen turisty komín, kde každoročně hnízdí čápi.Dům který asi blatenské obyvatele překvapí

14. ledna 2014 v 16:57
Tento dům je na ulici K Jatkám a většina obyvatelů ani neví že tento dům tady je. Dům na obrázku uvidíte jak je oškliví, Vypadá jako kdy by byl po požáru ale to si nemyslím. Kus střechy je pryč a je pěkně omlácený. Myslím si že to nebyl rodinný domek protože tam jsou neobvyklá okna. K domu se jede po ulici K Jatkám a tam před jatkami vede z ulice K Jatkám malá ulička a tam je ten dům. Takže není moc na očích. Okolo domu je plno keřů i drobných stromků a je to si myslím podle mého názoru druhý nejošklivější dům. Narkomanský dům už je tím pocitem ošklivý že ho používají narkomani. Na mapách.cz je i tento dům zakreslený jako tmavý co vyžaduje že by to měl být průmyslový dům nebo podnikový.

Novoročný ohňostroj 2014

2. ledna 2014 v 12:42 Zprávy
Novoročný ohňostroj se konal na náměstí J. A. Komenského. Ohňostroj bývá většinouke konci nejhezčí a bylo to i leto takhle.Ohňostroj se konal v 17:00 1.1.2014. Nebyl o půl noci. Ohňostroj konalo město.Konal se na náměstí J. A. Komenského ale za domem s O2 prodejnou.Takže kdo stál na třídě J. P. Koubka před Jipem tak to viděl špatně. Takže plno lidí se přesunulo dál po ulici k MASO-UZENINY JANATA. Když byl konec tak to šlo vidět ale i tak protože ke konci to bylo přímo nad námi. Okolní lidi ale i nadávali že ten ohňostroj nedomysleli když lidi koukej ze třídy J. P. Koubka.Nešlo to skoro vidět,jen trošku. Někteří i říkali že by ten dům s O2 prodejnou že ho neměli stavět že by ho měli zbourat a podobně. Ohnostroj 2014 byl jinak hezký jako každý rok a tradyčně u toho hrála hudba. Byl hodně barevný a ke konci byl krásný.
Ulice K Jatkám

1. ledna 2014 v 0:00 Ulice
Ulice K Jatkám je ulice v části Na Blýskávkách.Na ulici jsou jatky.Potom je tam i podniková prodejna MASO-UZENINY.Ulice je docela dlohá.Vede až od ulice Pivovarská až do konce ulice.Ulice je slepá nebo pak je zní pouze polní cesta. Ulice není nějak hezká ale ani ošklivá.Ulice je taková i roztahaná a není všude obklopená dommy.
Jatky
Prodejna