Leden 2014

Ulice Vrchlického

22. ledna 2014 v 17:57 Ulice
Ulice Vrchlického je hodně naštěvovaná. Jezdí tam hodně aut a chodí tam hodně lidí. Jezdí tam hodně autobusů a kamionů, protože z ulice Sadové se tam tudy dá pěkně ject na nádraží. Tato ulice je velká zkratka jak pro auta tak ale i pro lidi. Na ulici jsou jinak pěkné domy. Je tam i zeleň ze zahrad a to hlavně z MŠ Vrchlického. Ulice jinak není hlavní a je i docela krátká. Na ulici se dá i hezky zaparkovat. Vrchlického ulice je ale blízko husových sadů. Ulice spojuje ulici Tyršovou a ulici Sadovou. Tyto obě dvě ulice jsou hlavní a proto tam jezdí po ulici Vrchlického více aut. Na ulici Vrchlického je Mateřská škola. Je to tam největší budova z ulice. Jinak ale moc velká není. Školka má žlutou barvu omítky. Barva je ale však hodně stará a je opadaná a už není moc hezká ale kus části se už natřel nově. Moc hezky to nevypadá když jedna půlka je nově natřená a druhá pulka staře natřená. Ta nová barva na části MŠ už je možná 4 roky stará. Na ulici je přechod pro chodce.

Map of Vrchlického, 388 01 Blatnà


Mateřská škola

Lihovar LIQUIB s. r. o.

14. ledna 2014 v 17:49 Továrny,firmy,výrobky
Zámecký lihovar LIQUIB Blatná s. r. o. se dá využít jako turistická zajímavost a to protože je to i dům krásný s nepatrnou vížkou a vypadá krásně když se podíváte ze Zámeckého kameného mostu.Za druhé je to pro turisty vhodné, protože se tam dělají i exkurze. Dá se tam prohlédnout zpracování výroby a podobně.Zámeckolihovarský komín je ale příjemný tím že tam hnízdo čápů které i byli v televizi. Lihovar má i svojí prodejnu ze Zámeckého ovocného lihovaru (více zde). Jinak dříve byla tato bydova využitá jako pivovar. I okolní budovy a domy v okolí, převážně na ulici Plzeňské byli součástí pivovaru. Teď jsou to ale domy které nevím jaký mají účel (byty?, prázdné místa? nevím. Tyto budovy byli pivovarské sladovny,... Teď se ale zaměříme k průmyslu. Lihovar má komín o kterém jsem se už zmínil a ten je i hezký tím že je z cihliček a že je malý a k té budově se hodí. Budova je ale škoda že je na ulici Plzeňské když je tak hezká ale vzhledem k průmyslu tak to vůbec nevadí (spíš to prospívá). Lihovar má i barely. Ty jsou hlavně okrajem pozemku na ulici Plzeňské. Když je ale lihovar Průmysl tak vůbec ale nedělá kravál ani čoud jsem nezahlédl. Lihovar si myslím že i Blatné prospívá tím že má výrobu ovocného alkoholu. Tím se i Blatná proslavila. Známá je i hodně alkoholická láhev z blatenské lihovaru s názvem "BLATENSKÁ SLIVOVICE". To je asi nejvíce proslavený nápoj z lihovaru. Dále méně známé nápoje jsou Hruškovice, Jablkovice, Švestkovice, Třešňovice, Meruňkovice a Mirabelkovice. Výroba lihovaru také nese nápoj s menším obsahem alkoholu a to Bilinný likér.

Více fotografií najdete na tomto odkazu
Budova na pravo je jedna z teěch budov které byli použity k pivovaru

Tyto budovy byli použity k pivovaru. Na levo je lihovar a tam jsou i ty barely

Dům který asi blatenské obyvatele překvapí

14. ledna 2014 v 16:57
Tento dům je na ulici K Jatkám a většina obyvatelů ani neví že tento dům tady je. Dům na obrázku uvidíte jak je oškliví, Vypadá jako kdy by byl po požáru ale to si nemyslím. Kus střechy je pryč a je pěkně omlácený. Myslím si že to nebyl rodinný domek protože tam jsou neobvyklá okna. K domu se jede po ulici K Jatkám a tam před jatkami vede z ulice K Jatkám malá ulička a tam je ten dům. Takže není moc na očích. Okolo domu je plno keřů i drobných stromků a je to si myslím podle mého názoru druhý nejošklivější dům. Narkomanský dům už je tím pocitem ošklivý že ho používají narkomani. Na mapách.cz je i tento dům zakreslený jako tmavý co vyžaduje že by to měl být průmyslový dům nebo podnikový.

Novoročný ohňostroj 2014

2. ledna 2014 v 12:42 Zprávy
Novoročný ohňostroj se konal na náměstí J. A. Komenského. Ohňostroj bývá většinouke konci nejhezčí a bylo to i leto takhle.Ohňostroj se konal v 17:00 1.1.2014. Nebyl o půl noci. Ohňostroj konalo město.Konal se na náměstí J. A. Komenského ale za domem s O2 prodejnou.Takže kdo stál na třídě J. P. Koubka před Jipem tak to viděl špatně. Takže plno lidí se přesunulo dál po ulici k MASO-UZENINY JANATA. Když byl konec tak to šlo vidět ale i tak protože ke konci to bylo přímo nad námi. Okolní lidi ale i nadávali že ten ohňostroj nedomysleli když lidi koukej ze třídy J. P. Koubka.Nešlo to skoro vidět,jen trošku. Někteří i říkali že by ten dům s O2 prodejnou že ho neměli stavět že by ho měli zbourat a podobně. Ohnostroj 2014 byl jinak hezký jako každý rok a tradyčně u toho hrála hudba. Byl hodně barevný a ke konci byl krásný.
Ulice K Jatkám

1. ledna 2014 v 0:00 Ulice
Ulice K Jatkám je ulice v části Na Blýskávkách.Na ulici jsou jatky.Potom je tam i podniková prodejna MASO-UZENINY.Ulice je docela dlohá.Vede až od ulice Pivovarská až do konce ulice.Ulice je slepá nebo pak je zní pouze polní cesta. Ulice není nějak hezká ale ani ošklivá.Ulice je taková i roztahaná a není všude obklopená dommy.
Jatky
Prodejna