Únor 2014

Ulice Písecká

28. února 2014 v 21:02 Ulice
Ulice Písecká je hodně hlavní ulice z Blatné. Ulice je hodně, hodně široká. Ulice je hezká ale k bydlení nemohu říci. K bydlení je tam moc velký hluk kamionů ale mají kousek do Lidlu a Penny. Mají i kousek do centra což z Vinice je to pěkný kus. Domy ale jsou i některé dál od silnice tak že to nejde třeba ani slyšet. Na ulici je jeden dům který je nový. Má sitě červenou barvu omítky. Na ulici jsou i obchody a služby. Je tam bazar, obchod s koupelnami Štědronský (podobné Siku) a okrasné zahradnictví a prodej semen. Díle tam jsou instalatéřské a topenářské práce Václav Šmat, kadeřnictví, občerstvení, pneuservis a autoservis. Na ulici je autobusová zastávka Blatná, mlékárna. Dříve v té budově kde je bazar tak tam byla mlékárna. To je hodně velká budova ale bohužel nevím k čemu momentálně slouží.

Bazar a velká budova (bývalá mlékárna)
Silnice ulice
Zahradnictví
Koupelny Štědronský
Nový dům na ulici
Starší dům
Posed v Zámeckém parku

24. února 2014 v 19:25 Vodní zámek a Zámecký park
Posed v Zámeckém parku je dost na očích. Je kousek od nejhlavnějšího rozcestí. Posed je volně přístupný. Na posedu je kus prkna přibité z jedné strany na druhou a může se tam sedět. Na posedu jsou sprosté grafity. Jsou tam i ale normální grafity které nevyznačují sprostý výraz. Posed je ze dřeva. V Zámeckém parku to i dělá ozdobu

Výhled z hájovny

Pobočka ČESKÉ POŠTY

22. února 2014 v 19:41
Jediná pobočka České pošty sídlí téměř v centru města Blatná. Dříve pošta v Blatné měla sídlo na Plzeňské ulici nedaleko lihovaru, nyní sídlí na třídě J. P. Koubka v žlutém patrovém domě. Pošta má celkem šest překážek s tím, že jsou většinou v provozu zhruba tři. Pobočka je v provozu každý den, kromě neděle.

Adresa: T. G. Masaryka 293 Blatná 388 01


Náhodně byla k vidění nutrie v Zámeckém parku

22. února 2014 v 19:22 Vodní zámek a Zámecký park
Na ulici Na příkopech na nábřeží byla náhodně k vidění nutrie. Nutrie není dobře k vidění jako kachny. Nutrii určitě vidělo minimum lidí z Blatné. Rád se s Vámi podělím o fotografie, kde uvidíte nutrii která byla na pobřeží Lomnice na ulici Na příkopech. Na první foto je to nejlépe vidět...
Labutě v Blatné

22. února 2014 v 19:10 Vodní zámek a Zámecký park
Labutě můžete naštívit v ulici Na příkopech na řece Lomnici. Tento článek je v rubrice Vodní zámek a Zámecký park, protože ty labutě můžete vidět hlavně v parku. Na foto to máte z ulice Na příkopech. Pravděpodobně pravě tam asi připlavaly z parku Zámeckého protože na druhém břehu je hned park. Je příjemné když jdete kolem a máte vedle sebe labutě...:-)


Řidiči přejíždějí přejezd když je červená

20. února 2014 v 15:00 Zprávy
Některé blatenští řidiči přejíždějí někdy železniční přejezd a svítí a zvoní červená. Stává se to na přejezdu u zahradnictví Bouše kousel od DURY. U zahradnictví Bouše je přejezd který nemá závory tak to vůbec nebrání aby to někteří řidiči přejeli. Už jsem tuto situaci viděl nejméně třikrát. Uvedu jak to bylo na posled. Šel jsem kolem železničního přejezdu u zahradnictví Bouše nedaleko DURY. ze zvědavosti jsem koukal jestli auta pojedou. Nejdříve auta čekala. Největší kolona byla od Dury. Auta čekala a čekala... Jedno auto které bylo zhruba u prostřed kolony směrem od Dury vyjelo z kolony a rychle přejel kolonu i přejezd. Řidič který stál v koloně za ním nejdříve doplnil díru ale potom to vzal také rychle přes přejezd. A takhle pokračovala vetšina řidiču. Asi pouze jeden byl řuidič který popojel k přejezdu a zustal stát. Z druhé strany přejezdu (smětem od tiskárny) nezustal stát nikdo. Ale ono i udělalo chybu ČD nebo kdo spouští signál že pojede vlak. Mezi tím co svonil signal POZOR VLAK tak žádný vlak nejel. Níže dávam fotografii kde jsou auta která přejíždějí přejezd. Všimněte si jak svítí signalizační světla.TESLA BLATNÁ a.s.

16. února 2014 v 12:49 Průmysl v Blatné
Tesla Blatná je továrna na elektroniku. Zabývá se hlavně vyrobou součástek na různé elektronické stroje a výrobky. Tesla Blatná nevyrábí součásti na tablety, počítače, televize a na takovéhle zábavné elektronické výrobky. Zábývá se hlavně výrobou součástek na tlumivky, rezistory, ... Dále se zabývá výrobou dílů na motorová vozidla. Třeba dělá pojistky, zapalovací cívky,... Potom dělá ale i drobné hotové výrobky. Třeba elektronické sirény, zákaznickou elektroniku, ...
Tesla Je ale jinak hezká továrna. Má hezkou žluto modrou barvu. Ani moc nejde poznat že je to to továrna. Tato továrna má i ubytovnu TESLA. Ta je ale ošklivá. Tesla je na ulici Palackého. Dříve i byla TESLA BLATNÁ v továrně kde je dnešní VISHAY.

Ubytovna TESLA
Dřevokov ve Sádlově

16. února 2014 v 10:07 Průmysl v Blatné
Dřevokov Blatná je továrna s velkou rozlohou. Továrna má různé trubky a přístřešky a není moc hezká. Je tam nekolik železa a je to zrezlé a není vůbec hezké. Dobře je ale že funguje tato továrna. Hodně lidí si myslí že už negunguje nebo se domnívají a tom jestli funguje a nebo ne. Továrna funguje! Ta to továrna dělá i nekolik služeb. Třeba klempířství, zateplování domů, topenařinu, zasklivání lodžijí (lodžie= balkon který nezasahuje ven, je ve vnitř), montáže rozvodu zemního plynu, ...Dřevokov má i svě cedulky směrovačné po Blatné. Dřevokov je v blatenské části Sádlov. V Sádlově je jinak další řada firem a továren.Ulice Jana Wericha

14. února 2014 v 18:44 Ulice
Ulice Jana Wericha je docela hlavní ulice. Leží na silnici od Teplárny až k tiskárně (k podskalskému rybníku).Od teplárny až k poliklinice vede ulice Šilhova, od polikliniky až k Pusťáku je ulice Jana Wericha a od Pusťáku až tiskárně tak to je ulice Sadova. Tato ulice Jana Wericha je nejkratší ulice z této trojice. Ulice Šilhova je z této trojice nejdelší. Ulice Jana Wericha je ale jinak celkem hezká. Jsou na ní několik vilek. Ulice je známá díky poliklinice. Ta na té to ulici leží. Ulice jinak je bezpečná vzhledem lidem (Potmě je to docela bezpečná ulice) ale dopravně je i docela nebezpečná. K turistice ale je obyčejná. Ulice je kousek od centra ale určitě do centrum už není.
Tohle je třeba jedna z těch vilek