Březen 2014

Nová cesta na mostu do zámku

31. března 2014 v 20:01 Zprávy
Je nově udělaná cesta na mostě kamenem. Jedná se o most od ulice Na Příkopech do zámku. Dříve tam to bylo neupravené díry a ženské na potpatkách tam mohly i zakopnout nebo nějaké malé dítě. Teď je to krásně modré kamínkovaté. Je dobře že tam není výstavba zamková dlažby. To by nebylo hezké na kameném mostě. Blbé zase je když některé lidi půjdou v létě v papučích nebo v sandálích. To ty kamínky jsou v botě hned. Jinak je to zlepšení k lepšímo o tak asi 69 %.


Tradičné zvonění zvonů ve zvonici

31. března 2014 v 19:51 Zprávy
Zvony ve zvonici zvoní pravidelně v neděli. Zvoní to ve čtvrt na devět (8:15) a ve dvanáct. V těch dvanáct to je nejhlavnější. Jinak jsem ale i zaslechl jak zvoní někdy úplně jindy. Třeba ve všední den. Dělá to i hezkou atmosféru. Škoda je že to ale nezvoní přímo na hodiny. Třeba v půl a potom v celou.


Rybník Sladovna

28. března 2014 v 21:22 Vodstvo a mosty
Rybník Sladovna dělá hezky nábřeží ulici Plzeňské. Rybník sladovna není moc velký. Do rybníku vede pár potůčku.


Most Nohavický

28. března 2014 v 21:17 Vodstvo a mosty
Nohavický most přemosťuje Smolivecký potok. Kdy by na mostě nebylo uděláno přímo extra most pro chodce ze železa tak ani nejde pořádně poznat že je tam nějaký most. Most je právě zvláštní tím přemostěním pro chodce. Díky tomu se dobře pozná. Více se už dozvíte když se podíváte na fotografie:


Autodoprava Pavel Kapr s. r. o.

28. března 2014 v 20:47
Autodoprava Pavel Kapr s.r. o.
IČO: 02791919
Adresa: 60 Tchořovice 388 01
Tel: 383 495 061
E-mail: pavelkapr@tiscali.cz


Ing. Josef Koubek

28. března 2014 v 20:42 Průmysl v Blatné
Ing. Josef Koubek se zabývá se strojemi na housky. Výroba až po servis.

Žižkova 125 Blatná 388 01
tel. 383 423 600
@ E-mail koubek.josef@blatna.net

Rekonstrukce plynovodů 1. článek

27. března 2014 v 7:32 Zprávy
Rekonstrukce plynovodů je na začátku ale vypadá to pěkně rozestavěně. Je už uzavřená ulice Böhmová. Jakdy je i uzavřený chodník u sokolovny. Dobrá tato rekonstrukce není pro restauraci Sokolovna. Tato rekonstrukce ty náštěvníky odtahuje. Mírně je i narušená doprava na náměstí Kalinovo kde je to nejvíce rozkopané. Ale pouze mírně. Budoucích dnech to bude daleko horší. Co nejdříve vás budu zase informovat.
Rekonstrukce plynovodů- úvod

27. března 2014 v 7:26 Zprávy
Rekonstrukce plynovodů bude dělat problémy pro dopravu. Budou muset být objížďky. Týká se to hlavně části u sokolovny. Později na ulici T. G. Masaryka. Objíždky budou dobře vymyšlené. Od 24. března do zhruba 15. května bude tato rekonstrukce trvat. Už teď je to tam velmi rozdělané tak to vypadá že to nebude dlouho trvat ale spíše na opak, bude to necelé tři měsíce. Jako první uzavřená ulice je Böhmova. Potom se dočkáme i k uzavření křižovatky za sokolovnou . Je to křižovatka Fügnerova a Böhmova. Když bude tato uzávírka této křižovatky bude muset být objíždka a to nebude moc dělat rost nejen pro řidiče ale i pro obyvatelé v ullicích kde bude tato objíždka. Objídka bude véct přes ulici 9. května na nádraží, dálé rovně po nádražní okolo nádraží a potom zatočíme ke hospodě Datel a pak můžete ject kam máte namířeno. A Stejná trasa bude i pro protisměr. Ná náměstí Kalinovo to bude nejhorší z opravami. Trřída T. G. Masaryka a ulice Tyršova se na náměstí Kalinovo spojují a to nebude narušeno prací.
(Napsal jsem ty nejduležitější informace ale podrobnosti si můžete přečíst přímo v Blatenských listech.)

Od-do: 24. března-zhruba 15. května
Nejhorší omezení bude na náměstí Kalinovo a potom u zš. T. G. M.Pneuservis Smetanova Blatná

26. března 2014 v 17:11
Tento srvis není moc znamý. Pouze je známý u toho servisu. Pneuservis je na ulici smetanové.

Oficiální jméno zní: František Mourek
Smetanova 620 Blatná 388 01
tel. 383 423 479


AUTO VAKRA

26. března 2014 v 16:59
Auto Vakra je autoservis na ulici Průchové. Je dost na očích a hlavně je dobře vyznačen. Tento autoservis je po Blatné velmi známý a jediné co jsem slyšel je chvála. Také si myslím že je dobrý a spolehlivý a poctivý.

Oficiální jméno majitele zní: Václav Krajzl
Průchova 585 Blatná 388 01
tel. 383 422 758
@ E-mail servis@vakra.cz


Miroslav Koubek-televizní antény Blatná

26. března 2014 v 16:35
Krátká 1160 Blatná 388 01
tel. 724 130 630
@ E-mail hanasoft@seznam.cz


Zrušené, nové, přestěhované obchody 4. díl

26. března 2014 v 7:18 Zprávy
Zrušený bazar na nádraží. Důvod, asi malý dav lidí. Obchod je zatím prázdný.
Zrušená Příbramská masna. Ne jenom v Blatné ale všechny závody. Celá firma zkončila.
Nový bazar na ulici Plzeňské naproti lihovaru.(možná příště budu psát že je zrušený, proč? Na blbém místě je ten bazar)


Rozcestí u Datla

23. března 2014 v 18:19 Parky a zeleň
Rozcestí tak zvaně U Datla jsem tak pojmenoval já. Nevím jak jinak by se tomu dalo říct třeba zeleň U Datla nebo ostrůvek U Datla nebo zeleň se sochou Sv. Václava a tak dále. Tato zeleň má na sobě sochu Svatého Václava. Je tam i nějaký ostřihaný stromek a hlavně je tam trávník. Ostrůvek je na ulici Tyršové. Blbé ale je že se tam nedá jít po chodníku jedině po té tráávě. Jinak je to tam hezké. Je to takové náměstí ale oficiálně to náměstí není a ani to nemá oficiální název. Jako tečka na "dortu" je dům 401 který má krásnou věž.Blatná z výšky

21. března 2014 v 20:59 Fotky


Anketa:" Jakou změnu by jste chtěli"?

20. března 2014 v 7:24 Výsledky anket

Jakou změnu by jste chtěli?


Odpovědi

Větší počet hospod a hostinců: 2
Diskotékové centrum:1
Větší počet bezpečnostních hlídek po městě policií ČR: 23
Větší počet školních zařízení: 0
Obchvat: 1
Přírodní cyklostezka: 1
Nemocnici: 2
Nový supermarket nebo hypermarket: 2
Lepší vzhled města: 1
Nový domov pro seniory: 4
Dětské jesle: 0

Vyhrála odpověď: VĚTŠÍ POČET BEZPEČNOSTNÍCH HLÍDEK PO MĚSTĚ POLICIÍ ČR


Anketa:"Jaká se vám libí nejvíce VÁNOČNÍ OZDOBA"?

20. března 2014 v 7:16 Výsledky anket

Jaká se vám libí nejvíce VÁNOČNÍ OZDOBA

Odpovědi:
Osvětlená kašna: 2
Městský vánoční stromeček:5
Radnice:0
Výzdoba soukromá:14
Výlohy obchodů: 0
Santa Klaus na domech: 1
Ozdobné osvětlení na lampách: 0

Vyhrála odpověď, "Výzdoba soukromá"


Ulice Lapač

19. března 2014 v 7:10 Ulice
Ulice Lapač je hodně mimo Blatné. V ulici Lapač jsou Blatenské dřevěné obaly, ČOV, betonárka, dům, zastávka, autodoprava, řeka a rybníky, rozcestí cest. Ulice je docela ošklivá protože je průmyslová a je úplně mimo města a je okolo hluk protože hned vedle je ulice Písecká. Ulice Lapač navazuje potom na ulici Písecká. Tato oblast je asi přesně mezi Blatnou a Hněvkovem. ČOV je čištění odbadních vod což v této části je.

Map of Lapač, 388 01 BlatnàUlice U Sladovny

15. března 2014 v 16:58 Ulice
Ulice U Sladovny je hlavní ulice. Je na okraji Blatné. Můžete jí vidět například když jedete z Blatenky tak do Blatné vjedete po této ulici. Na ulici je málo domů ale na opak je sem tam je nějaký průmysl a hlavně je tam Střední odborné učiliště. Ulice není moc dlouhá. Ulice není moc hezká ale je hezké že už zasahuje do přírody. Je hodně roztahaná. Na této ulici je LINDE GAS. Je tam i pneuservis Spálenský. Na ulici je i rybník Sladovna.

Map of U Sladovny, 388 01 Blatnà


Na ulici 9. května není také hezký dům

15. března 2014 v 16:37
(Opět tu máme jden z depresivních ošklivích domů v Blatné. Tento krát je to na ulici 9. května. Do téhle ulice by to vědčina lídí neřekla že je tu takový ošklivý dům)

Na ulici 9. Května jeden dům který je hodně depresivní. Na fotografii to ani tak dobře poznat nejde. Ale podle mého postupu to zjistíte. Třeba se podívejte na zahradu a na plot. Co ale je na tomto domu je fakt depresivní? Jsou to okna. V několika oknech jsou přeskliny nebo dokonce jsou i roztřískane. Dále želuzije jsou tam uplně rozmašírované. Také je depresivní když jsou ty okna otevřené ale jde tam vidět i nepořádek a ty žaluzije. Dům je i ve zpod zarostlý. Vedou i z toho domu nějaké dráty. Přesvědčte se i vy jak to vypadá a to níže pod článkem na fotografiích.

Tento dům zrovna nádherný není, spíše na opak

13. března 2014 v 19:59
(máme tu další barák který není hezký a tento je hodně ošklivý. V tomto okolí jich je více a postupně se o nich dozvíte.)

Ještě že to není v centru města. Bývalá sladovna k bývalému pivovaru je teď budova hrůzy. Bývalá sladovna je asi prázdná protože vůbec to nevypadá že by se to předělalo na byty. Je to oprýskané. Jediné co tam je na dvorku je bazar. Na baráku je i velký inzerát do stavebnin v Nepomuku a v Blovici. Dům je hodně velký. Dům má žlutou omítku. (teď už ani moc žlutá není) Jedná se o dům na ulici Plzeňské na proti lihovaru. Je kousek také od zámku. Dům má nějakou věž nebo co toje. Je to podobné věži ale muselo to něčemu sloužit. Dům je i z jedné strany zarostlý. Více popisovat nebudu jak je oškliví. Více na obrázku dóle.

Ulice Za Sladovnou

13. března 2014 v 19:42 Ulice
Ulice Za Sladovnou je úplně vedlejší ulice. Je tam pár domů. Asi tři a nějaké kůlny. Ulice není slepá ale potom se změní na polní cestu. Na ulici je Penzion. Ten je málo na očích tak by mě i zajímalo jestli tam chodí lidi. Pokuď ano vím proč. Tato ulice je mezi nejklidnějšími ulice mi z Blatné. Je tam málo domů a mají před sebou rozsáhlou louku. Louka je nádherná. Potom se ale mění na pole. Neznamená to když je ulice na okraji Blatné že je blbá přístupnost do obchodů a do centra.
Naopak je to kousek. Horší je když se jde pěšky do Penny nebo do Lidlu tak se musí přecházet státní silnice Plzeňská nebo Písecká. Nejblišší obchod je s Alkoholem. Je pár metrů. Je na ulici U Sladovny. Hned kousek je střední odborné učitilště. Kousek je i lihovar. Dá se jít i tou polní cestou do B-T-F nebo do Dřevokovu.

Map of Za Sladovnou, 388 01 Blatnà

Buky a habry+ ozdobný ostrůvek na ulici Fügnerové

13. března 2014 v 18:42 Parky a zeleň
Buky a habry Dělají na ulici Fügnerové velkou ozdobu. Je to hodně originální. Buky a habry jsou krásně zastřihané a vytvarované do oválu. Jsou vysázeny po celé Fügnerové ulici. V části u sila ale nejsou habry a buky vysázené. Tyto stromky jsou i takhle zastřihané na ulici Böhmové.
Ostrůvek na ulici Fügnerové Je hezký a rovnou to i tvoří přehledné rozcestí. Dá se tam ject na čtyři ulice. Ostrůvek tam i dělá ozdobu. Je na něm hezká zeleň a i jeden nebo dva stromy.

Ozdobné stromy

Fotografie z Blatenska---za Sladovnou

10. března 2014 v 18:44 Blatensko
Tentokrát nás čekají fotografie za Sladovnou. Tam to je hezké ale musí se přecházet nejhlevnější ulice z celé Blatná. Málo lidí o této cestě ví tak si to níže určitě prohlédněte...

Rybník Sladovna
Polní cesta


Rozcestí cest

Kámen u malého lesa

Pohled na ulici Za sladovnou

Potůček
Ulice Za sladovnou
Ulice Průchova

6. března 2014 v 16:15 Ulice
Ulice Průchova je hezká ulice. Je hodně široká ale není na ní travník jako třeba na ulici Dvořákové. Ulice je pro dopravu i pro chodce velkou zkratkou. Po ulici jezdí hodně aut. Lidí příliš tolik ne. Na ulici jsou pouze rodinné domy. Většina domů je hezky opravená. Nejstarší barák je s číslem 494. Není to zrovna nejmladší protože na Vinici jsou domy s čísli přes 1 000.

Map of Průchova, 388 01 Blatnà

Fotografie v létěOšklivý dům
Fotografie v zimě


Fotografie z Blatenska---U Topičů a u Buzic

2. března 2014 v 13:21 Blatensko
Tentokrát v našich fotografiích Blatenska se můžete přivítat s krásnou přírodou i rybníků Zadní a Přední Topič. Také tu uvidíte přírodu u Buzic a u buzické tvrze. Také není často vídané vidět na cestě housenku. Mám jí také vyfotografovanou.

Chaloupka u Buzic
Zarostlá buzická tvrz
Zarostlá buzická tvrz
Most u buzické tvrze
Řeka lomnice
Řeka lomnice


Nová cesta přes rybník
Housenka

Fotografie z Blatenska---Tchořovicko

2. března 2014 v 13:06 Blatensko
Má me tu opět fotografie z Blatenska a tentokrát je to ze Tchořovicka. Je jasné že jsem nefotil každé místo. Vyfotil jsem to u starého letiště které už nefunguje. Krajina u letiště je moc krásná. Je tam hodně keříků a jde tam vidět do daleka.

TAXISLUŽBA Blatná

2. března 2014 v 12:53 Doprava
Provozní: Ladislav Medlín
Adresa: Šilhova 766 Blatná
E-mail: taxi.blatna@seznam.cz
Telefon: 602 478 600