Duben 2014

Velký Bor

29. dubna 2014 v 15:30 Blatensko
Velký Bor je hezká vesnice o které se může říkat že je na Blatensku nebo na Horažďovicku. Obec už je v okrese Klatovy. Velký Bor není ani městys ani město. Je to větší vesnice. Tato obec má coop a velký hřbitov okolo kostela. Pod Velký Bor patří vesnice Jetenovice a Slivonice. Přes obec už jezdí více aut a i kamiony. Není to tam ale tolik dopravní. V obci je hodně pamětihodností které jsou většinou sochy. Velký Bor má i svou Českou poštu.

Blatná přivítá další dětské hřiště

28. dubna 2014 v 20:29 Zprávy
Blatná má velmi hodně hřišť. Jsou to hřiště U školy T. G. Masaryka, u zvš, na sídlišti nad Lomnicí, na starém sídlišti, u sokolovny. A další dětské hřiště které jsem přibide bude Rákosníčkovo hřiště které vyhrála Blatná v soutěži. Rakosníčkovo hřiště je pod společností Lidl. Rákosníčkovo hřiště bude v blískosti Čertova kamene kde už hřiště již dávno jednou stálo. Na přivítaní hřiště tu bude i Michal z Kouzelné školky. Blatná byla 3. v této soutěži. Hřiště stojí 1 a půl miliónu ale město to platit nebude, bude to platit společnost Lidl.

Komunitní centrum- konec stavby se blíží

28. dubna 2014 v 20:22 Zprávy
Komunitní centrum v Blatné se bude otvírat za malou chvíli. Komunitní centrum má hezkou meruňkovou barvu fasády. Ve vnitř je skoro vybavený. U centra je už udělaný chodník který byl potřeba. Dříve tam ani pořádný chodník nebyl. Komunitní centrum bude mít vchod z ulice Tyršové. Komunitní centrum bude otevřeno možná už do července.

Závislost na drogách v Blatné se vylepšuje

28. dubna 2014 v 20:17 Zprávy
V nadpisu máte napsáno že se v Blatné vylepšuje situace. Od té doby co se píchl chlapec o injekční stříkačku se situace vyostřila. Tou dobou se také zaměstnálo v Blatné 6 policistů. Právě kvůli tomuto pokroku se v Blatné situace vylepšila. Neznamená to že je Blatná ze situace venku. Podle mě si myslím že tu nikdy nepřestanou být problémi s narkomany. Maximálně se to může o pár procent vylepšit. Níže máte uvedeno na kterých místech si máte dát pozor v noci.

Husovy sady- Tam už se narkomani tolik nescházejí ale přece jen tam večer nemusíte za každou cenu chodit.
Ulice Písecká- V noci se tam podle místních informacích (drbech) scházejí hodně. Pozor řidiči ať je nezajedete.
Narkomanský dům a okolí- Tam vůbec nechoďte!
Průchod pod věží- V noci se tam scházejí a popíjejí víno a jsou neslušné. (podle místních informací)

Video Blatné- Arriva praha na nádraží

27. dubna 2014 v 19:28 Videa
Zde je video jak Soolečnost autubusů Arriva Praha projíždí přes aut. nádraží.


Video Blatné- oblast vlakového a kamionového nádraží

27. dubna 2014 v 19:26 Videa
Zde můžete vidět v nové rubrice Videa, video v oblasti nádraží.


Nový plot na placu aut. nádraží

18. dubna 2014 v 21:28 Zprávy
Nově se oplotil kus placu na nádraží. Na placu kde parkují autobusy mají stavebniny Albín Veselý kus pronajatý a to co je pronajaté to si opltotili.


Hradiště u Blatné

18. dubna 2014 v 21:16 Blatensko
Obec Hradiště je hezká klidná obec. Přes obec nevede žádná hlavní silnice. Je tam hezký klídek. Hradiště má svůj kostel. Jsou tam i vyrobené pohádkové postavy na jedné ulici. Na návsi je obchod s potravinami ale vypadá to že je zrušený. V pátek tam na náves jezdí prodávat Hugo řezník který má svojí pojízdnou prodejnu. Hradiště je málo známá vesnice v Česku. Na návsi je pomník padlím. Je tam několik laviček.

Do ambitu se dali obrazy jak tam mají být

10. dubna 2014 v 20:16 Zprávy
Do ambitu se dali obrazi jak to má být. Dříve tam nebyli a tak to nesplňovalo svou funkci. Ambit je ale pořád uzavřený a nepřístupný. Těď už se tomu může říkat Křížová cesta jak to má znít. Hezky to vypadá.Nové přístaviště v Blatné na lodičky

10. dubna 2014 v 19:38 Zprávy
Je tu nové "přístaviště" pro lidičky. Lodičky které jezdí okolo zámku i po parku o sezoně má nové o přístaviště. Je to na 100 % lepší než to bylo. Přístaviště je nedaleko zámku. Je pořád na tom samém místě, není nové ale je opravené. Dříve bylo zarostlé ale pořád se to využívalo. To se tam i muselo blbě chodit ale že by to bylo ošklivé o tom se nedá mluvit. Jsou tam malá vrátka která jsou velmi nenapadné. Ale to nejhezčí co se tam udělalo je socha Vodníka která je moc hezká.Fotografie z Blatenska--- Chlumsko

9. dubna 2014 v 9:07 Blatensko
Máme tu opět fotografie a to z Chlumska. Je to nedaleko Blatné u Nové výstavbě domů a potom pokračování ke Chlumu.

Nad Blatnou bylo 8. dubna černo

8. dubna 2014 v 15:32 Zprávy
Nad Blatnou bylo 8. 4. 2014 černo, tím myslím že byli černé mraky. Nekolik lidí kolem i říkalo "to vypadá na pořádnou bouřku". Já jsem si to hned říkal také.Bylo pěkně černo tak jsem si to vyfotil. Ze začátku Jenom márně kapalo potom více začalo kapat a potom začalo pršet ale podle mraků to vypadalo napořádnou bouřku a to ještě k tomu dlouhou. Nebyl ten déšť ani prudký ani velký a ani dlouhý. Spíš si myslím že to začalo pršet až někde u Mirovic. Tam si myslím že to šlo.
Naštěstí nebyl žádný prudký déšť. Ale co teď jsem chtěl říct tak to je jak bylo černo a to níže na fotografii.


Mačkov

6. dubna 2014 v 16:24 Blatensko
Mačkov je hezká klidná obec. Je tam i náves s kapličkou. Je tam pobyt lidí které jsou postižené. Ten dům jse jmenuje Domov Petra Mačkov. Je tam i bazén který se na objednání může využít a to puze pro sebe ne pro rodinu a tak dále. Mačkov je už větší obec. Je dobře že není na hlavní silnici. Je tam dobré spojení vlakem i autobusem. Vlaková stanice je ale dost na okraji obce. Na okraji obce je také betonárka. Ta tam zrovna ozdobu nedělá. Jinak ale žádný průmysl tam už není.
Obec je samostatná. Nic k ní ale zase nepatří jako třeba k Blatné Skaličany. V Mačkově je i hezká bytovka nedaleko Domova Petra Mačkov.


Domov Petra Mačkov

Blatná- Jindřichovice

3. dubna 2014 v 15:08 Blatensko
Blatná-Jindřichovice je část Blatné. Je klidná a malá hezká obec. Má i náves. Jindřichovice jsou docela daleko od Blatné na to že je to část Blatné. Je to nejmenší obec patřicí k Blatné. V blízkem lesu se nachází hrobka rodu Battagliů z Bratronic a Enisů z Lažan.


Hrobka v blízkem lese

Blatná- Blatenka

3. dubna 2014 v 7:19 Blatensko
Blatná- Blatenka je část města Blatná. Je to hezká vesnice. Obec se pochopitelně jmenuje podle Blatné. Vesnice je klidná. Sice tam vede silnice od Blatné ale to je silnice asi 3. třídy. Blatenka má hasičskou zbrojnici. Má i autobusové zastávka. Dá se i říct že má dvě návsi. Blatenka není zas tak malá obec. Nemá moc velký počet obyvatel ale je dlouhá.Průběh rekonstrukce plynovodů v 2. Dubna 2014

3. dubna 2014 v 7:08 Zprávy
Průběh rekonstrukce Plynovodů pokračuje. Už je uzavřená část ulice Fügnerové. Od sokolovny k ulici Smetanové, to je ta část která je uzavřená. Je to malý kousek ale pro dopravu je to velký kus. Je i udělaná objížďka. Je objížďka přes ulici 9. května ale lidi tu to ulici k objížďce nevyužívají a jezdí ulicí Průchovou. Na Kalinovo náměstí je to velmi rozkopané i pro chodce je to blbé protože nemůžou jít třeba kolem obchodu s lesními potřeby. Musí se přejít na druhý chodník.
Zrušené, nové, přestěhované obchody 5. díl

1. dubna 2014 v 7:19 Zprávy
Zrušená trafika na třídě Jana Pravoslava Koubka. Zatím obchod je prázdný.
Nový obchod s masem a uzeninami. Obchod je místo Příbramské masny. V Příbramské masně prodávali pouze maso. Teď v tomto obchodě prodávají i uzeniny.
Nový obchod s názvem Kuchyňské a nábytkové studio. Je na třídě J. P. Koubka. Dříve tam byla Tescoma.