Červen 2014

Lnáře

13. června 2014 v 9:12 Blatensko
Obec Lnáře už je větší vesnice na Blatensku. Obec leží při hlavní ulici z Písku do Plzně. V obci se nachází plno památek. Je zde tvrz hned vedle zámku, kostel, zámek, kláště a zámecká zahrada. Obec ale nemá žádně náměstí, jedině střed. V obci je i menší sídliště. Na sidlišti jsou tři paneláky. Ve Lnářích je i základní škola do pátého ročníku. Také je ve Lnářích Coop a benzínová pumpa. Ve Lnářích je zámek který slouží k prohlídkám. Zámek je velmi velký. Má i velkou zahradu. Na zahradě je minigolf, bazén, kuželky ale i přírodní památky a zajímavosti. Do zámku vede kamenný most kde je plno soch.
V Zámku je nádvoří a na nádvoří je cukrárna. Uprostřed nádvoří je i krásná kašna. Na nádvoří se také najde muzeum koček. V muzeum koček ale nejsou živé kočky ale různé sošky nebo keramické modely koček. Hned vedle zámku je tvrz. Tvrz nevypadá jako tvrz v Buzicích nebo Tchořovicích ale je zde krásně opravená. Ani by jste možná nepoznali že je to tvrz. Tvrz má krásný štít. Klášter ale už moc zachováná památka není. Klášter slouží pro psychiatrickou léčebnu.Ale když se podíváme na obec tak obec moc hezká není. Příjde mi moc roztahaná. Nejsou tam ani moc hezké domy. Ani není moc hezké mít ve vesnici tři paneláky. A hodně obec kazí hlavní silnice kde projede několik stovek kamionu a několik tisíců aut.

Fotografie zámku
Nádvoří a kašna
NádvoříZámecká kaple
Velký sál
Strop v sále
Pokoje
Pokoj
Chodba
Schodiště

Fotografie Zámeckého parku

Fotografie Staré tvrzeFotografie obceV zádu jsou paneláky
Socha na mostě
Malý veřejný parčík uprostřed obce


Coop

Letiště Blatná

7. června 2014 v 10:26 Oblasti v Blatné
Letiště Blatná je kousek od Tchořovic. Letiště už neslouží pro letadla ale slouží pro jiné účely. Dříve toto letiště bylo vojenské letiště. Teďkon je to momentálně velký plac aani moc nejde poznat že to bylo letiště. Je dobře že se ale toto letiště pořád využívá. Využívá se třeba na burzy, různé akce, ... Také ale jsem třeba jezdí řidiči které se učí řídit ještě před autoškolou. Hodně to tady využívají motorky které tu rychle jezdí a pro řidiče které se učí to není dobré. Na letišti jsou ruzně postavené pneumatiky které můžou auta i motorky využít k slalomu nebo k parkování. Letiště je i využité na drobné parkoviště. Spíše jsem parkujou kamiony než auta. Není to ale velké množství kamionů. Jsou tu třeba pouze dva. Okolo letiště je hezká krajina. Letiště pulí silnice ze Lnář do Kadova. Letiště se ale využívá na mnoho jiných atrakcích takže je dobré mít takhle na Blatensku velký plac kde se dá dělat co koliv.


Lom Blatná

4. června 2014 v 15:30 Továrny,firmy,výrobky
Lom Blatná není v Blatné. Kolem lomu pojedete když pojedete na Hajany od Blatné. Lom na mě působí velmi depresivně. Je třeba depresivní jak jsou ty bagry mezi kopicemi a podobně. V lomu je malý rybník. Voda je v něm modrá a vypadáto zajímavě.