Srpen 2014

Škola T. G. Masaryka- dům číslo 520

31. srpna 2014 v 13:03 Významné stavby
Dům číslo 520 je už novější budova. V budově 520 je základní škola a městský úřad 2. Budova je nově opravená. Dříve byla špinavá a šedivá. Dům 520 je na třídě T. G. Masaryka. Dům je tedy v centru města.


Dům číslo 355

31. srpna 2014 v 12:53 Významné stavby
Dům číslo 355 je nově opravený a byla k němů i nově přídelaná garáž. Dům má červenou barvu fasády ale ta barva není křiklavá na oči. Dům je na ulici Na Obůrce. Barák je přízemní jako každý barák na ulici Na Obůrce.

Dům číslo 343

31. srpna 2014 v 12:49 Významné stavby
Dům číslo 343 je velmi pěkný dům na ulici na Obůrce. Dům má bílou barvu fasády a ozdoby má šedivě. Dům je opět přízemní jako každý dům na ulici Na Obůrce


Dům číslo 359

31. srpna 2014 v 12:37 Významné stavby
Hezký dům 359 se nachází na ulici Na Obůrce. Na ulici Na Oburce se domy už skoro opravily. Zbývá jich pár a bude ulice Na Obůrce a ulice Tylova velmi hezký cíl pro turisty. Tento dům je už opravený a má hezkou žlutou barvu fasády. Hezké a zajímavé je na těchto ulic že jsou všechny domy přízemní.


Dům se štítem číslo 350

31. srpna 2014 v 12:31 Významné stavby
Dům se štítem je v ulici Palackého nedaleko pekárny Vrána. Dům je hezky opravený. Dům patří mezi starší domy v Blatné. Barák s číslem 350 se nachází ještě v centru města. Dům je i vhodný pro turisty.


Topič přední

1. srpna 2014 v 20:05 Vodstvo a mosty
V Blatné jsou dva rybníky Topiči. Jeden přední a jeden zadní. A teď píšu o Topičovi přednímu a ten už není tak depresivní jako zadní Topič. Ze zadního topiče jde krásně vidět na Blatnou. Take na pobřeží je špejchar. Okolo rybníku je i chatová oblast zato rybník zadní Topič je skoro zapomenutý.
Topič Zadní

1. srpna 2014 v 19:59 Vodstvo a mosty
V Blatné jsou dva rybníky Topiči. Jeden přední a jeden zadní. A teď píšu o Topičovi zadního. Přední topič je ještě na okraji Blatné ale Zadní topič je už mimo Blatné a na mě působí depresivně. U zadního Topiče je také jedna ne moc pěkná budova a když je blbé počasí tak je to opravdu depresivní. Nedaleko je také zapomenutá památka Blatenská šibenice.Rybník Pustý

1. srpna 2014 v 19:48 Vodstvo a mosty
Rybník Pustý je asi nejznámější rybník z Blatné. Místní lidé také říkají tomuto rybníku Pusťák. Rybník se hodně využívá ke koupání. Rybník je ale ve městě a to moc obvyklé není ale není tento rybník v centru ale na okraji také není. Přes rybník teče potok Závišinský takže se dá říct že toto není ani rybník ale rybník toje. Také podle rybníků je tu plno místních názvů. Například ulice Pod Pustým nebo stavebniny pod rybníkem Pustý.

Most na třídě T. G. Masaryka

1. srpna 2014 v 19:37 Vodstvo a mosty
Tento most je asi nejznámější most z Blatné. Most není udělán aby podnim mohli jezdit auta ale je přes řeku. Most je i na hezkém místě. Není moc obvyklé že mosty jsou v centru města. Most je ale nově udělany od roku 2002 kvůli povodním. Most již na tomto místě stál ale povodeň ho zničila. Tak že teď je nově udělaný. Most je z betonu a dá se jít i pod most kde je plno grafitů a scházejí se tam různé chuligáni a popíjejí a pokuřujou ale dá se tam i tudy projít na pěší zóny.


Řeka pod mostem
Grafity
Most vyfocen od domova důchodců

Ulice Tichá

1. srpna 2014 v 19:28 Ulice
Ulice Tichá je opravdu Tichá. Přes ulici totiž nemůžou jezdit auta pouze mimo dopravní obsluhy. Takže domací lidi. Na levě straně ulice je část s domkama a na pravé části jsou chaty. Ulice je tutíž spíše rekreační. Ulice je úplně na okraji města. Při ulici leží také rybník Pustý. Ulice je velmi hezká a hlavně klidná a můžete jít i uprostřed ulice:-)

Map of Tichá, 388 01 Blatnà

Pohřební služby Hořejš

1. srpna 2014 v 18:39 Služby(domy)
Soukromá firma poskytujicí pohřební služby. Druhá jediná pohřební služba v Blatné.

Kontakt

Žižkova, Blatná 120 (v centru města)
Telefon: 383 422 464

Služby

Vše kolem pohřbu:
Zajištění autobusu
Hudba
Odvoz zemřelého
Kremace
Pohřeb
....

V této ulici najdete kancelář

Pohřební služby Blatná

1. srpna 2014 v 12:23 Služby(domy)
V Blatné jsou dvě pohřební služby. Jedna soukromá a jedna města Blatná. Teď píšu o pohřební službě města Blatná. Tato pohřební služba provádí plno služeb.

Kontakt

Kancelář pohřební služby: Buzická ulice, Blatná, areál nového hřbitova.
Telefon: 383 422 581

Služby

Odvoz pohřebním autem
Fotografie z pořbu
Všechny služby kolem pohřbu

Obchod s potřebama na hřbitov a na pohřeb

V kanceláři pohřební služby
Bohatý sortiment

Veřejný internet v Blatné

1. srpna 2014 v 12:02 Služby(domy)
Pokuď nemáte doma počítač nebo nemáte k dispozici internet tak máte jednu výhodu a šanci dostat se k internetu v knihovně nebo informačním centru. V knihovně najdete minimálně jeden počítač. Je možné že v dnešní době už tam bude více počítačů než jeden. Také v informačním centrum je veřejný internet. Tak že máte možnost když nemáte doma internet využít internet od města Blatná. Ale k využití veřejného internetu jsou také určené pravidla.