Listopad 2014

Městské muzeum Blatná- dům číslo 212

29. listopadu 2014 v 14:45
Muzeum se nachází v Blatné na náměstí Míru v domě 212. Dům je vysoký a není zde pouze muzeum ale i knihovna. V suterénu bývaly kdysi věznice. Dům je rohový. Knihovna j přízemí a muzeum můžete navštívit v 1. patře. Dům má růžovou barvu fasády.Dům číslo 141

29. listopadu 2014 v 14:15
Na ulici Strakatého se nachází velmi hezký dům číslo 141. Dům jde vidět hodně z dálky, protože před nim není žádný jiný dům, je před ním trávník nebo-li malá louka. Vidíte na něj třeba od Penny marketu nebo až od křižovatky Písecká-Plzeňská-Vorlíčkova-Jiráskova. V domě není žádný obchod. Dům je sice ještě v centru ale okolo domu 141 nejsou už tak hezké stavby jako třeba tahle o které píšu. Stavby 141 si taky můžete všimnout když pojedete třeba po hlavní silnici do Prahy. Dům se tedy dá blbě přehlídnout.

Pizzerie Casa Verde v domě číslo 207

26. listopadu 2014 v 19:03
V domě číslo 207 je Pizzerie která se jmenuje Casa Verde. Dům je opravený a vypadá velmi hezky. Dům leží vedle domu číslo 206 kterému se říká Bílá růže. Dům leží na nejhlavnějším námestí v Blatné a to je náměstí Míru. Dům je na straně náměstí kde jsou hezčí a bohatější domy.


Dům Bílá růže 106

26. listopadu 2014 v 18:54
Dům číslo 106 je překrásný dům který leží na náměstí Míru. Dům vypadá jako kdy by byl v nějakém velkém městě přitom leží v menším městě Blatná. V domě byl hotel který se jmenoval Bílá růže. Nápis Bílá růže je stále na domě. Dům má jedno patro plus přízemí.Dům číslo 102

22. listopadu 2014 v 15:50
Dům číslo 102 je na náměsí Míru což je nejhlavnější náměstí v Blatné. V tomto domě je obchod Sechon Hand. Obchod domu moc ale neprospívá protože tam před domem je plno oblečení a nevypadá moc hezky. Dům ale je jinak moc hezký a je hezky opravený.


Stará radnice

22. listopadu 2014 v 15:31
Dům číslo 4 je na třídě J. P. Koubka kde je plno hezkých domů a tento dům patří mezi ně. Dům číslo 4 sloužil velmi dávno jako radnice. V současné době je zde základní umělecká škola. Dům je velmi hezký a ten stojí za to navštívit. Ale tento dům určitě uvidíte protože je kousek od veže. Zde je také regionální mapové informační centrum a také je zde cestovní kancelář Ciao.


Dům číslo 7

22. listopadu 2014 v 15:25
V domě číslo 7 jsou prostory pro 3 obchody. Dům je totiž hodně velký. Dům je historický a velmi hezký. Dům leží na nejhlavnější třídě J. P. Koubka. Na této třídě jsou většina domů hezké. V současné době v roce 2014 jsou zde obchody Pompo a zlatnictví Safír.


Radnice v Blatné

22. listopadu 2014 v 15:16
Dům číslo 322 složí jako radnice. Dům je velmi hezký ale Blatná se sním bohužel příliš nechlubí. Na pohlednicích ho najdete minimálně. Dům leží na ulici T. G. Masaryka a dělá tam velkou ozdobu. Radnice byla dříve v domě číslo 4 kde je v současně době základní umělecká škola. Také je ještě část radnice v domě 520 kde je část školy a část radnice. Aby se to lépe rozpoznávalo tak se Radnice o které píšu se říká radnice a radnici v domě 520 kde je i škola se říká městský úřad. Není to samozřejmně oficiální pojmenování ale většinou to tak uslyšíte. Radnice v domě 322 je hlavní. Dům je historický a jsou na něm krásné ozdoby. O Vánocích je také dům pokaždé hezky ozdobený.


Dům číslo 253

22. listopadu 2014 v 14:55
Dům číslo 253 je zelený dům který když se podíváté z blízka je už trošku opadaný. Pořád ale vypadá velmi solidně. V domě je zverimex a cestovní kancelář Janeta. Dům není nijak historický ale má nšjaké ozdoby. Dům je naproti radnici a je na ulici T. G. Masaryka.


Dům číslo 254

22. listopadu 2014 v 14:51
Dům 254 je nově velmi hezky opravený dům. Dům není nijak významný ani historický ale stačí že děla na ulici i ozdobu. I když v minulích letech tento dům byl pravím opakem. Byl hnědý a neopravený. Teď můžeme býti rádi že je hezky opravený. V domě je momentálně v roku 2014 Laserovo studio M&A.


Stará pošta

22. listopadu 2014 v 14:42
Možná ani nevíte že v Blatné byla pošta na ulici Plzeňská. Pošta sídlila v domě číslo 310. Dům je v současné době docela v blbém stavu. Ale určitě není tak v špatném vstavu že by tam nebyla střecha, okna, strop atd. Pouze není ve stavu jak by měl být. Dům má špatnou fasádu a také střechu. Také okolo domu projede tísíce aut za den a kdyby zde byla pošta i v současné době určitě by neprospívalo. Kdyby se dům ale opravil byl opravdu hezký, protože dům má i ozdoby a podobně ale dům není nějak historický.


Definitivně je v Blatné už nová starostka

22. listopadu 2014 v 14:30 Zprávy
V Blatné na jihu čech jížně od Příbrami je už nově a definitivně nová starostka. Po Bohuslavovi Navrátilovi je na radnici definitivně zvolená starostka Kateřina Malečková. Naposled starostka byla v Blatné od roku 1992 do roku 1994 a byla to Blanka Malinová. Mezi rokem 1994 a rokem 2014 byli pouze starostové. Všichni občané pevně doufáme že tato starostka Kateřina Malečková přinese Blatné pouze všechno kladné.

Jméno: Kateřina Malečková
Věk: 45
Obrázek:

Zrušené, nové, přestěhované obchody 9. díl

22. listopadu 2014 v 14:20
Zrušené elektro Jankovský na náměstí Míru.
Nově otevřeno elektro na ulici Pivovarská.
Přestěhováné elektro Jankovský z náměstí Míru na ulici Pivovarská. Na ulici Pivovarská je obchod mnohem větší a je tam vetší sortiment.

Nová prodejna na ulici Pivovarská

Budova nádraží

21. listopadu 2014 v 18:34
Budova s číslem 356 slouží jako nádraží odjakživa. Budova je před několika lety nově opravená. Dříve tato budova byla hnědá a nebyla příliš hezká. Teď už jenom chybí aby se opravil bývalí hotel Jubileum. V budově je čekárna, prodej lístků atd. Dům číslo 365 má i jako každé nádraží nástupiště kde je i pamětní deska. ( Tento článek pojednává o budově nádraží, chcete-li článek o nádraží a ČD klikněte zde)Nástupiště
Pamětní deska


Ulice Chlumská

21. listopadu 2014 v 18:05
Ulice je je ulice na okraji města. Tato ulice je jedna z nejnovějších ulic. Jsou zde totiž nové domy. Ulice je úplně na okraji města ještě za tovrnou Durou. To znamená že kdo bydlí na této ulici mají to hodně daleko do nejbližšího obchodu s potraviny. Do školy je to ještě dál a do centra ještě dál no ale do Lídlu a Penny je to fakt hodně daleko. Do Penny nebo Lídlu je to přes dva kilometry. Na ulici pprotože je nová ještěnení udělaná pořádná silnice. Je tam stále štěrková. Tato ulici ale nijak nevede na Chlum. Je pouze směrem na Chlum ale do Chlumu vede ulice Riegrova tak že si to nepleťte.Lažany

17. listopadu 2014 v 13:32

Lažany

Obec Lažany podle mého názoru je ošklivá obec. Přes obec sice nevede žádná hlavní silnice a není ničím zničená ale příjdemi taková neupravená. Příjde mi také taková neůtulná. Třeba Obec Chrášťovice má plno zeleně a je útulná a hezká.
Obec Lažany Je obec která leží na silnici Nahošín-Blatná. Obec má zámek. Zámek je zarostlí, neopravený a neslouží k žádnému účelu. Dříve kolem roku 2OOO sloužil k domovu prro seniory. Ten se přestěhoval pak do Blatné do třídy T. G. Masaryka. Okolo zámku je take zámecký park který není přístupný a ani nejde poznat že je to park. Vypadá to spíše jako keře který zarůstají zámek. Zámek Má malou věžičku ale jiak ani nejde poznat že to je zámek. Určitě kdyby se zámek opravil a park také byla by to chlouba pro obec ale zámek naopak chátrá.
Lažany mají náves která ale spíe připomíná obyčejnou krátkou ulici. Na návsi je obecní úřad a hospůdka a také zámek. Obecní úřád je hezky opravený a má sluneční hodiny. Na návsi je menší posezení se stolky a informačními tabulky. Posezení je udělané hlavně po cyklisty.
Obec je malinká ale přesto je samostatná. Spadá podní take osada která nese název Sázky. V osadě je pár domků ale tato osada je hezká. Sázky jsou hned vedle lesa. Také tato osada neleží na žádné silnici, vede tam malinka cesta speciálně pro osadu. Například obec Zadní Zborovice je
o hodně větší než Lažany a přesto spadá pod Třřebohostice. Tím chci říct že se divím že je tato obec samostatná.
Okolo obce je plno rybníků. Třeba rybník Zděný, Machovák, Kořenský rybník, Kabát a Nohavice.


Obecní úřad a hospoda.
Sluneční hodiny na štítu městkého úřadu
Zámeček

Posezení u obecního úřadu
Bytovka na silnici od Doubravic
Náves v obci

Doubravice

17. listopadu 2014 v 12:55
Obec Doubravice je členská obec Svazku Obcí Blatenska. Doubravice jsou přesně jížně od Blatné. Obec je klidná a neveda přes ní žádná hlavní komunikace. Doubravice je samostatná obec a ještě podní patří obec Nahošín. Obec má náves s kaplí. Kaple je hezká a opravená.

Kaple na návsi

Ulice v obci (směr Blatná)

Paštiky

14. listopadu 2014 v 19:13
Obec Paštiky je moc malá obec. Nachazí se severně od Blatné a tato obec není samostatná. Spadá pod Bezdědovice. I když to je malá a nesamostatná obec má svůj velký kostel. Kostel se jmenuje Sv. Jana Křtitele. Okolo kostela je i velký hřbitov jak pro Paštiky tak i Bezdědovice a okolí ale i pro Blatnou. V Blatné sice je hřbitov ale stejňak zde v Paštikách jsou některé lidi pohřbeni. Obec je známá v okolí jak kostelem tak i svím názvem PAŠTIKY. Nedaleko Paštik jsou také Uzenice a Uzeničky.Kostel Svatého Jana Křtitele vyfocen z hlavní ulice
Zástavba v obci

Kostel vyfocen ze zadu
Krajina u Paštik

Rybník u Paštik

Zadní Zborovice

14. listopadu 2014 v 19:00
Obec nebo-li osada Zadní Zborovice je obec která spadá pod Třebohostice. I když je to pouze vesnice která není ani samostatná tak je tam i kostel. Kosteli bývají ve vesnicí málo kdy natož v části obce. Podobné je to i v Paštikách. Ty spadají pod Bezdědovice a mají kostel, ještě větší než v Zadních Zborovicích. Dokonce v Paštikách je i okolo kostela hřbitov. I když v Zadních Zborovicích je malí hřbitůvek ale není okolo kostela. Kostel leží na návsi obce. Vesnice je velmi klidná. Tato obec je i vhodná k turistice. Zadní Zborovice je také jediná část obce Třebohostice


Nahošín

12. listopadu 2014 v 19:03 Blatensko
Obec Nahošín je hezká obec na hranicích Plzeňského a Jihočeského kraje. Ještě ale patří do okresu Strakonice což je kraj Jihočeský. Obec Nahošín má hezkou kapli na návsi. Nahošín je velmi malá obec. Obec má podle wikipedie.cz 39 obyvatel. Obec patří pod Doubravice
Fotografie z Blatenska---Čekanicko

12. listopadu 2014 v 18:57
Tyto fotografie které máte před očima jsou vyfocené u kapličky nedaleko Čekanic. U tohoto místa se kolikrát zastaví plno aut protože je to moc hezké místo k odpočinku.
Ulice V Jamkách

12. listopadu 2014 v 18:48
Ulice V Jamkách je v Blatné v "Písecké čtvrti." Písecká čtvrť je ta čtvrť v okolí Písecké ulice. Tak že je to třeba ulice Písecká, Jiráskova, V Jamkách, Chelčického, Polní, Rybářská a podobně. Teď se ale zpátky vrátáme k dané ulici. Ulice V Jamkách je v krásném vstavu. Tím mám namysli že je čistá, že tam jsou opravené domy a že je tam klid. I přes to že Písecká čtvrť není moc vhodná pro turisty tak je na této ulici krásný barák s malbou. Na této ulic jsou trávníky z každé strany ulice ale chodník je pouze na jedné straně. Každopádně to vůbec nevadí že chodník je na jedné straně, protože tam nechodí přiliš mnoho lídí a také tam projede auto parkrát za hodinu.

Map of V Jamkách, 388 01 Blatnà

Krásný barák z malbouZeleň u pekárny na ulici Palackého

9. listopadu 2014 v 19:57 Parky a zeleň
U pekárny na ulici Palackého je krásná ozdobná zeleň. Tato zeleň je hezká ale dost jí lidi přehlídnou. Nejspíše jsou na to lidi tak zvyklé že o tom možná ani neví že tam nějaká ozdobná zeleň je. Pekárna je krásně tedy ozdobená zelení.Zastávka která je hned za pekárnou ale už moc hezká není:-)


Ulice Holečkova

9. listopadu 2014 v 19:51
Ulice Holečkova je nejdelší, nejhlavnější a nejduležitější ulice v části Vinice. Na ulici je malý obchůdek kde se především prodávají nezdravé věci (např.:brambůrky, pivo, nanuky a spoustu další). V tomto obchodě se také zdržují opilci. Po této ulici také určité chodí narkomani do narkomanského domu na okraji části Vinice. Na této ulici je také penzion U rybníka Pustý, základní speciální škola Holečkova. Po ulici Holečkova už jezdí trochu víc aut než v jiných ulicích ve čtvrti Vinice. Na této ulici je také rybník Pustý.
Základní škola Holečkova
Ulice Alšova

9. listopadu 2014 v 19:24
Ulice Alšova má půlku ulice ve čtvrti Vinice a půlku už normálně mimo Vinici. Ulice Alšova je klidná ulice. V této ulici se nachází pouze rodinné domy. Ulice je blízko ulice Boženy Němcové tak že je kousek autobusový terminál.

Ulice Nad Vdovečkem

9. listopadu 2014 v 19:00
Ulice Nad Vdovečkem je jedna z ulic která je ve čtvrti města Vinici. Čtvrť Vinice je čtvrť kde je plno rodinných domků a bydlí zde velmi hodně obyvatel. Na ulici Nad Vdovečkem je obchod s potraviny, hospoda a Blatenská tiskárna. Obchod je vietnamský. Hospoda nese název "Na Vinici". V této hospodě se koná plno akcí a byl zde i například známý zpěvák Vladimír Mišík. Na ulici je opět plno řadových domů. Ulice je klidná a nejezdí zde mnoho aut. Na ulici také není žádný podnik který by narušoval tuto ulici.

Obchod s potraviny

Blatenská tiskárna
Reklamní sloup na ulici Nad Vdovečkem nedaleko tiskárny

Ulice Krátká

4. listopadu 2014 v 16:42
Ulice Krátká je jedna z ulic která je ve čtvrti města Vinici. Čtvrť Vinice je čtvrť kde je plno rodinných domků a bydlí zde velmi hodně obyvatel. Ulice Krátká je jedna z nejkratších ulic ze čtvrti Vinice. Na ulici Kratké je pár i řadových domků. Ulici pulí ulice Nad Vdovečkem. Každá pulka ulice je slepá.Ulice Hálova

4. listopadu 2014 v 16:35
Ulice Hálova je jedna z ulic která je ve čtvrti města Vinici. Čtvrť Vinice je čtvrť kde je plno rodinných domků a bydlí zde velmi hodně obyvatel. Ulice Hálova je jedna z nejdelších ulic ze čtvrti Vinice. Na ulici jsou jak jednotlivé domky tak je tam plno řadových domků. Například ulice Velký vrch je z velké části tvořená ze řadových domků.

Ulice Rakovnická

4. listopadu 2014 v 16:30
Ulice Rakovnická je jedna z ulic která je ve čtvrti města Vinici. Čtvrť Vinice je čtvrť kde je plno rodinných domků a bydlí zde velmi hodně obyvatel. Ulice Rakovnická je podobná jako každá ulice ve čtvrti Vinice.
Ulice Nad Lomnicí

4. listopadu 2014 v 16:07
Ulice Nad Lomnicí je ulice která leží na sídlišti Nad Lomnicí nebo také zváno nové sídliště. Je tedy jasně že na této ulici jsou pouze paneláky. Paneláky na starém sídlišti jsou většinou už opravené ale na tom to sídlišti Nad Lomnicí jsou ještě nějaké neopravené. Na ulici je spoustu zeleně a je tam i hřiště. Sídliště není prostorné, protože všechny paneláky jsou pospojované. Na starém sidlišti jsou většinou včechny paneláky vzvlášť. Ulice Nad Lomnicí je kousek od hřbitova, centra i obchodní domů Lídl a Penny.

Nově opravený panelák


Novější paneláky se střechou které jsou i všechny opravené.

Opravené paneláky

Ještě neopravený panelák