Změny v jízdních řádech podrobněji

19. prosince 2014 v 13:18 |  Zprávy
O změnách v jízdních řádech už jste si mohli stručně přečíst v položce v menu Zprávy krátce. Ale zde to máte podrobněji.

Změny v dopravě do Vimperka:
V roce 2014 jsme se dostali do Vimperka minimálně dvakrát denně. Teď pokuď chcete studovat, jet navýlet, atd do Vimperku máte velkou smůlu. Všechny spoje se zrušily. A tady je důvod.
Dříve do Vimperku jezdila z Blatné linka kterou má nastarost Probo Bus. Udělali změnu takou, že když jede autobus z Prahy přes Blatnou pojede pouze až do Strakonic aty které jedou přes rychlostní silnici pojedou až do Vimperka (někdy až na Šumavu).
Dále do Vimperku jezdila linka kterou měla na starost společnost ČSAD České Budějovice. Tato linka ale udělala takovou změnu že autobus který jede přes Blatnou a ne přes rychlostní silnici nepojede do Vimperku ale až do Prachatic. Na této trase tedy není Vimperk.
Z toho je výsledek takový že se vůbec nedostaneme do Vimperku.

Změny v dopravě do Volyně:
Do Volyně se ubralo plno spojů. Ale jeden stále zůstal. Stále stejný spoj zůstal který zajišťuje dopravce ČSAD České Budějovice. Tam není žádná změna.
Ale u linky kterou má nastarost společnost Probo Bus je změna. Spoje které jedou z Prahy přes Blatnou jsou zkráceny pouze do Strakonic. To tedy znamená že do Volyně jsou z Blatné zrušeny.
Také jsme se mohli dostat do volyně vlakem. Jezdil přímo pro studenty a jezdil až z Březnice přímo do Volyně. Vlak přijel do Volyně před osmou hodinou takže byl přímo pro studenty.
Z toho je výsledek takový že do Volyně se dostaneme pouze jednou za pracovní den a to ještě kolem páté hodiny večerní.

Změny v Dopravě do Dobříše
Do Dobříše jsme se dostali jednou za den v pracovním týdnu. Autobus tam jel kolem páté hodiny ranní. Spoj přepravovala společnost ČSAD Autobusy České Budějovice. Tento spoj se ale bez náhrady zrušil.
Z toho je výsledek že se tedy do Dobříše vůbec nedostaneme.

Změny v dopravě do Prahy
Doprava do Prahy zůstala stejně, žádný spoj se nezrušil ale naopak. V neděli jsme se nedostali z Prahy do Blatné. Od 14.12.2014 se ale i v neděli dostaneme z Prahy do Blatné a to společností Probo Bus.

Změny v dopravě do Prachatic
Do Prachatic jsme se do 14. 12. 2014 vůbec nedostali přímím spoje. Teď ale se tam dostaneme každý všední den společností ČSAD Autobusy České Budějovice. Jede to ale pouze večer takže pro studenty je to k ničemu. Ale aspoň že když do jede do Prahy tak je to vhodné pro studenty.

Změny v dopravě do Příbrami
Do Příbrami jsme se dostali několikrát denně. To je určitě dobřeale teď nám ještě přibil spoj navíc. Společnost Probo Bus která má linku z Prahy do Strakonic prodloužila spoj přes Příbram.
Dále proběhla změna u linky ČD ze Zdic do Blatné. Ze Zdic do Blatné to dříve jezdilo každý všední den. Teď se stala změna, že to jezdí denně včetně víkendy. Takže to znamená že se z Příbrami do Blatné dostaneme denně. Třeba v sobotu jsme se nedostali ani do Příbrami ani z Příbrami. Ale vlak nejede už zpátky z Blatné do Zdic. To znamená že v sobotu se stále nedostaneme do Příbrami, pouze z Příbrami.

Změny v dopravě do Březnice
Autobusovou linku z Březnice do Blatné kterou měla na starost společnost Bosák Bus převzala společnost Arriva Praha.
U vlaků je všechno ve stejném vstavu. V lince Blatná- Příbram- Praha přibyl také ještě jeden spoj do Březnice. Když autobus z Prahy přijedete v 19:30 na autobusovou stanici v Blatné jede z Blatné ještě do Březnice, protože je Arriva Praha středočeská společnost a jede tedy do středočeského města. Dříve jezdil autobus takhle normálně ale neměl to jako linku. Dále také přibyli spoje z Březnice i do Březnice které udělal Probo Bus. Nově je že Probo Bus jede přes Příbram a proto jede i nově přes Březnici.

Byli také drobně změny časové ale ty jsem vypisovat nebudu, protože si myslím že to není až tak zajímavé a důležité.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.