Leden 2015

Dům s balkonem, dům číslo 501

31. ledna 2015 v 21:16
Na křižovatce u polikliniky dělá hezkou ozdobu dům číslo 501. Dům má hezký, ozdobný balkon. Na fotografii má sice balkon neopravený ale již už je opravený. Na ulici Boženy Němcové a v okolí ulice je ale plno takhle hezkých domů a vil. Bohužel jsou ale některé neopravené.


Obchodní dům Labuť, dům číslo 43

30. ledna 2015 v 22:20
Obchodní dům Labuť je nejmodernější budova v centru města. Plno lidí si ale myslí že velmi zkazili centrum města tímto moderním domem, já ale sám posoudit nemůžu, protože už jsem na tento dům zde velmi zvyklí. Některé občané i turisti si myslí že tento dům zkazil centrum třeba jako obchodní dům v krajském městě Vysočiny v Jihlavě.
V domě se nachází Coop Tuty, Centrum P+H (vietnamci), Bufet Myška (vietnamci) a mobily od Aleše. Obchodní dům Labuť má dvě patra. Schodiště do druhého patra ale překáží ke krásnému pohledu na Komenskou školu.
Obchoďák dříve měl i chodbu nebo-li podloubí ale to se zastavělo aby byl Coop větší. Chodba ještě zůstala okolo bufetu Myška ale okolo Coopu se zastavěla.

Vlevo můžete zahlédnout schodiště které překáží ke krásnému výhledu na šolu
Vpravo jsou Mobily od Aleše
Podloubí u Bufetu Myška

Moderní ale hezký dům, dům číslo 108

30. ledna 2015 v 21:48
Jak už napovídá nadpis, tak dům číslo 108 je moderní ale přesto hezký a hodí se i do historického jádra města Blatná. Dům je zcela obyčejný, ale zasklené schodiště uprostřed domu dělá to modern. V domě není žádný obchod ale jsou tam obyčejně byty. Dům se nachází na náměstí Míru v Blatné.


Bývalý pivovar

30. ledna 2015 v 21:10
Bývalý pivovar se nachází v Blatné na ulici Pivovarské, která je směrem k Lídlu a k Penny. Budova pivovar už ale neslouží jako pivovar ale pravděpodobně to někdo koupil. Budova byla dříve velmi ošklivá a neopravená. Činost pivovaru v tomto domě zanikla v roce 1978.Již je ale velmi hezká a turisti by si jí neměli nechat ujít.
Dům bývalého pivovaru se ale nachází na velmi frekventované ulici, který by se spíše hodil do podzámčí. Teď je sice na okraji podzámčí ale hodil by se třeba někam do vnitra podzámčí.
Tento dům se nazýval však jako starý pivovar a nový pivovar se nacházel v místě kde je teď lihovar.Dům číslo 12

21. ledna 2015 v 16:05
Dům číslo 12 je jeden z nejdůležitějších domů na třídě J. P. Koubka, protože je jeden z nejvyšších domů na této ulici. Dům je opravený ale někdy kolem roku 2006 byl ještě ošklivý a neopravený. V současné době v roce 2015 se zde nachází obchod Plus- Jip (Spar,Tvrdý). Dům má i dva hezké balkůnky.


Noční Blatná- Dominanty

5. ledna 2015 v 16:58
Zde můžete vydět jak vypadají naše blatenské dominanty i za tmy. Vypadáto velmi hezky. Vyfoceno je to o vanocích, takže můžete vydět i jak Blatná vypadá o Vánocích.

Třída J. P. Koubka
Ulice Na příkopech
Ulice Na příkopech
Malý stromek v zámeckém areálu

Průchod věží
Kostelní areál
Cesta ke kostelu
Kostel a cesta ke kostelu

Blatenská věž

Rodný dům J. P. Koubka, dům číslo 12

4. ledna 2015 v 21:14
Na třídě J. P. Koubka se nachází dům číslo 12 kde se nachází obchod MASO-UZENINY Janota. Dům je velmi historický a to, protože se zde narodil Jan Pravoslav Koubek. Dům je také hezký ale nemá už příliš ozdob.Cukrárna Segafredo- City, dům číslo 11

4. ledna 2015 v 20:47
Jeden také z hezký dumůna ulici J. P. Koubka je dům číslo 11. V domě se nachází cukrárna aa také pánské holičství. Dům je velmi hezký a opravený.


Česká spořitelna, dům číslo 10

4. ledna 2015 v 20:35
Na třídě Jana Pravoslava Koubka dělá velkou ozdobu dům, a to číslo 10. Je to asi nejhezčí dům na této ulici, protože má nejvíce ozdob a má i malou válcovitou věžičku. V domě se nachází Česká spořitelna. Dům má modrou barvu fasády. Tento dům nesmíte přehlédnout, protože opravdu hezký a takových domůmoc v Blatné není.Dům číslo 8

4. ledna 2015 v 14:37
Na třídě J. P. Koubka se nachází velmi hezký dům, a to dům číslo 8. Dům je velmi hezký, a proto ho zde i najdete v článku.
V domě je obchod Kuchyňské a nábytkové studio. Dům má modrou barvu fasády. Dříve byl ale hnědý a ošklivý.


Domažlice

2. ledna 2015 v 15:49 Typy na výlety po okolí
Okres: Domažlice
Kraj: Plzeňský
Počet obyvatel: 11 110
Skutečná vzdálenost z Blatné: 68, 85
Vzdálenost po nejrychlejší cestě: 83 km
Vzdálenost po nejkratší cestě: 81 km
Nejlepší doprava: auto
Doprava autobusem: 3-4 přestupů
Doprava vlakem: 3 přestupy

O městě

Když přijedete do Domažlic určitě je nejlepší cíl mít náměstí. Náměstí je velmi historické. Náměstí je velmi dlouhé ale zcela úzké. Na náměstí je kostel s vyhlídkovou věží a také Klášterní kostel. Dále náměstí uzavírá krásná braná s jménem Dolejší. Na náměstí je krásně zachovalé podloubí. Je ale škoda že přes náměstí jezdí auta. Hodil by se zde klid alespoň od aut. V postrané uličce se nachází také klášter Augustiniánský.
Pokuď jste si prošli náměstí Míru doporučoval bych jít ulicí Chodskou na Chodský hrad. Hnedka vedle hradu je Chodské muzeum kde se můžete podívat. Hradní věž je valcovitá a je vyhlídková. Hrad mi ale nepřipomíná hrad ale zámek.
Dále bych procházku nechal na Vás, můžete se jít třeba podívat i do Galerie bratří Špillarů, informačního centra, galerie Dorka, muzea Jindřicha Jindřicha, atd.
V městě je také plno mostů které jsou postaveny nad řekou Zubřina. Řeka Zubřina dělá krásné nábřeží.
Ve městě je také plno supermarketů jako třeba Albert (na náměstí), Kauflant (blízko centra), dvakrát Penny Market a coop. Ve městě se také nachází plavecký krytý bazén.
V Domažlicích se i natáčel známý seriál Pan Tau. V centru města je plno památek a návštěvu tohoto města doporučuji na 100%
(omlouvám se na malý výběr fotografií)

Náměstí Míru
Kostel Narození Panny Marie
Náměstí Míru s věží kostela

Měšťanské domy
Pohled z věže na náměstí
Pohled z věže kostelaVěž kostela

Novoroční ohňostroj 2015

2. ledna 2015 v 15:37 Zprávy
Jako každý rok je v Blatné 1. ledna většinou kolem páté hodiny novoroční hohňostroj, tentokrát pro rok 2015. Ohňostroj se konal 1. ledna 2015 v 17:00. Konal se u základní školy Jana Amose Komenského. Ale ohňostroj bych dal třeba 17:20, protože ještě nebyla úplně černá obloha. Ohňostroj konalo město Blatná. Pokaždé k tomu hrála hudba, letos ale nebyla nebo byla tak potichu že jsem jí vůbec neslyšel ale to silně pochybuji. Opět jako minulí rok, kdo stál u obchodu Jip Plus (Spar) vyděl na ohňostroj dost blbě, protože byl zase za obchodní domě Pro radost (O2, Teta, Elektro Němcová). Měli by ho dělat před školou J. A. K. a ne za rohem. Takhle to bylo i minulí rok ale předminulé roky to bylo před školou J. A. K.. Opět plno lidí se posunovalo k cukrárně a Maso-uzeninám. A jako minulí rok, plno lidí nadávalo "proč je to za barákem", "Oni si snad dělaj srandu", atd. Padalo i spoustu vulgárních výrazů. Ale stačilo se pouze kousek posunout a šlo to vidět lépe.
Ke konci ale vždy je ohňostroj nejhezčí, protože ke konci to udělají tak jako kdyby ty pedardy padaly na vás. Ohňostroj byl ale velmi hezký až na to že byl za domem a že nehrála hudba. Podívejte se na fotografie jak vypadal.