Únor 2015

V Blatné by měla být bezpečnější křižovatka

20. února 2015 v 19:42 Zprávy
Křižovatka v centru města u náměstí Míru smět Penny market, Buzice, a Mirovice by se měla dočkat kruhového objezdu. To by byl první kruhový objezd v Blatné. V součastnosti je tato křižovatka velmi nepřehledná a nebezpečná.
Kruhový objezd by měl zde být už příští rok a je to velmi pravděpodobné, protože je tento návrh už v Bíle knize Besipu. Tato kniha je, kde jsou napsané krizová míste v dopravě. Tento návrh už je plánován několik let ale doufám že příští rok bude kruhový objezd stát tam kde je to potřeba.
Tato rekonstrukce křižovatky by měla stát kolem 300 000 korun.
Zde by měl být tedy nový kruhový objezd a ostrůvky na přechody pro chodce. Tato rekonstrukce by měla být také dobrá k tomu že by auta zpomalila, protože budou muset zpomalit a object objezd. Také se na této křižovatce stalo plno autonehod které ale naštěstí skončily dobře.

Křižovatka v Blatné
Zdroj obrázku: Strakonický deník

Bankomaty v Blatné

18. února 2015 v 19:58

Bankomat Česká spořitelna
Náměstí J. A. Komenského 1075
Blatná


Bankomat Česká spořitelna
Třída J. P. Koubka 10
Blatná


Bankomat Komerční banka
Třída J. P. Koubka 16
Blatná


Bankomat ČSOB
Třída J. P. Koubka 43 (OD Labuť)
Blatná


Bankomat Poštovní spořitelna
Třída J. P. Koubka 43 (OD Labuď)
Blatná


Bankomat GE Money Bank
Ulice Vorlíčkova 1271 (Penny Market)
Blatná

Bývalá spořitelna

18. února 2015 v 19:35
Velmi moderní ale přesto starý dům. Řeč je o bývalé spořitelně na konci třídy J. P. Koubka. V domě se nachází nyní GE Money Bank, advokatní kancelář, Modrá pyramida, Realitní služby, Raiffeisen, Finance Albatros, kadeřnictví, železářství, bankomaty a plno dalších kancelářů a služeb. Bývalá spořitelna má číslo domu 81. Budova je rohová.Bývalá spořitelna ze zadu

"Rozkrojené" kameny

18. února 2015 v 19:18
Na největší prostoru ulice J. P. Koubka se nachází ozdobné rozkrojené kameny. Kameny leží na přírodním trávníčku na nejhlavnější ulici z Blatné. Kameny kdyby se spojily byl by z toho jeden velký kámen. Ale oni jsou rozkrojené na 4 kusy a proto se jim říká rozkrojené kameny. Ta to věc je velmi nenápadná ale přesto krásná a hlavně zajímavá a hezky ozdobila modernější konec ulice.


Památky a zajímavosti

18. února 2015 v 19:11

Sochy

Kříže, kameny, památníky

Pamětní desky

Zajímavosti


Památné stavby


Stavby v Blatné najdete zde

Dům s balkonem, dům číslo 104

2. února 2015 v 17:08
Na náměstí Míru se nachází velmi hezký dům a to s čísle 104. Dům má hezký balkon. Nachází se zde cukrárna. Dům je na náměstí Míru v té řadě kde jsou hezčí a bohatče ozdobené domy.