Květen 2015

Podruhlí

31. května 2015 v 11:37
Podruhlí je malá osada (část) obce Bělčic. Podruhlí má malou náves bez kapličky, pouze s nějakou zelení a křížkem. Obec je bohužel docela neupravená. Přes obec vede silnice z Bělčic do Hostišovic. V obci se také nachází májka.

Náves s křížkem a zelení
Bělčice

30. května 2015 v 11:44
I když mají bělčice přes 1000 obyvatel, stále je to obec a nejsou povíšené na město (ale už se plánuje že se Bělčice povýší na město). Bělčice mají krásné velké a prostorné náměstí, které se jmenuje Jana Kučery. Náměstí vede od kostela a pak se postupně zmenšuje až nakonec se změní název na ulici Újezdecká. Nakonci náměstí stojí vysoká kostelní zvonice. V Bělčicích je stejný případ jako v Blatné: kostel není spojen se zvonicí a tak tomu je i Bělčicích. Kostel se jmenuje Sv. Petra a Pavla.
Většinou když stojí uprostřed nějaká stavba, tak je to kostel ale v Bělčicích nestojí uprostřed náměstí kostel ale krásná radnice s věžičkou. Okolo radnice je krásné posezení.
Bělčické náměstí je krásně vyzdobeno zelení a také stojí před kostelem hezká kašna. Bohužel je v Bělčicích stejný případ jako v Příbrami: uprostřed náměstí v Příbrami se nachází veliká dopravní křožovatka a tak tomu je i v Bělčicích takže to znamená že na náměstí alespoň u kostela je velký kravál od aut, protože se zde nachází křižovatka z které vedou silnice do Březnicen do Hvožďan a do Blatné.
V Bělčicích se nachází také Blatenská ulice, která je ale bohužel asi nejošklivější ulicí v Bělčicích. Blatenská ulice je totiž velmi rušná, jsozu tam neopravené domy apod. Ale o mnohem je hezčí široká ulice Nádražní, kde je i sem tam nějaká zeleň, jsou tam obchody apod.
Bělčice je i dobře vybavená obec, protože se tam náchází spoustu obchodů. Například COOP. Ale také vietnamské Večerky které jsou dobře vybavené pekařstvím i v neděli. Také je v Bělčicích Česká pošta a spostu dalších obchodů. Najdete zde také základní školu pro 1. až 9. třídu. Škola se nachází na náměstí a mateřská škola se nachází v ulici 1. máje. Najdeme v Bělčicích také knihovnu. Také se nesmím zapomenout zmínit o tom že je na okraji Bělčic vlakové nádraží, z kterého se dostanou obyvatelé do Březnice do Blatné i do Strakonic.

Radnice na náměstí
Kostel Sv. Petra a Pavla
Kostel Sv. Petra a Pavla a kašna
Kašna před kostelem
Blatenská ulice
Také Blatenská ulice
Jeden zmiňovaných domů na ulici Blatenské
Ulice Blatenská
Náměstí Jana Kučery, v pozadí je zmiňovaná radnice
Coop
Krásně upravené náměstí, v pozadí je kostel Sv. Petra a Pavla
Radnice
Záastavba na náměstí
Náměstí Jana Kučery
Kampelička (Česká pošta)

Užší část náměstí
Užší část náměstí
Újezdecká ulice
)
Rodný dům známého malíře Ladislava Stehlíka
Náměstí
Základní škola
Náměstí vyfotografováno od kostela
Kostel Sv. Petra a Pavla
Typická jihočeská stavba
Krásně upravená zeleň na náměstí
Zástavba u kostela
Náměstí

Újezdec

30. května 2015 v 10:57
Újezdec je obec patřicí pod Bělčice. Újezdec je známý po celém Blatensku, protože se zde nachází jeden z nejstarších kostelů v Jihočeském kraji. Kostel Sv. Voršily je velmi hezký a líbí se mi že kostel není moderně opravený.


Vchod do kostela


Pohled od kostela

Hornosín

30. května 2015 v 10:19
Hornosín je klidná vesnice, protože do ní vede pouze vedlejší silnice a v této obci končí a nikam jinam nevede. Také proto je Hornosín trošku jako kdyby byl na konci světa ale naopak je tam krásný klid. Hornosín má hezkou náves s krásnou kapličkou, která docela vysokou věžičku. Obec je samostatná a nepatří pod ni žádná jiná obec. Na okraji Hornosín se nachází obecní úřad s hospodou.
V okolí Hornosína jsou nově udělané cyklostezky, které byly postaveny se spoluprácí Evropské unie.NávesMájka na návsi

Kocelovice

24. května 2015 v 18:02
Kocelavice leží na silnici ze Lnář do Bělčic a do Blatné. Kocelovice je už větší obec která má krásný kostel s dřevěnou zvonicí. Okolo kostela vede hřbitov. Kostel ale není v centru obce ale na okraji obce. V obci se stále nachází typické jihočeské stavby se štítama.

Typický jihočeský dům
Dřevěná zvonice kostela
Vstup do kostela
Obecní úřadHajany

24. května 2015 v 17:38
Hajany je hezká klidná obec blízko Blatné. Hajany jsou samostatné a nepatří pod ě žádná další obec. V Hajany se také rozrůstají, protože tam najdeme několik nových domů na okraji obce. Též na okraji obce se nachází obecní úřad s hostincem. Hajany mají malou náves s kapličkou. V této obci také najdeme krásné typické jihočeské vesnické domy.

Kaplička a náves


Vstup do kapličkyRozhledna Pětnice u Záboří

10. května 2015 v 9:16 Typy na výlety po okolí
Kraj: Jihočeský
Okres: Strakonice
Skutečná vzdálenost z Blatné: 7,3 km
Vzdálenost po nejrychlejší cestě: 8, 9 km
Vzdálenost po nejkratší cetě: 8, 8 km
Nejlepší doprava: Kolo (jede se krásnou klidnou krajinou), případně auto
Doprava autobusem: Spojení každý všední den do Záboří nebo Čečelovic
Doprava vlakem: Nelze
Otevírací doba: Non-stop
Vstup: ZDARMA

Mezi Čečelovicemi a Zábořím se nachází krásná, nově udělaná rozhledna. Rozhledna je udělaná na vysílači O2. Z rozhledny je krásný výhled na blatenské silo, na Záboří, na Paštiky apod. Rozhledna má železnou průhlednou konstrukci a kdo nemá rád výšky tak ať se nekouká dólu, protože jak je to průhledné tak jde vydět dólu.Silnice směrem na ZáboříZáboří

V pozadí můžeme vidět silo
Čečelovice

10. května 2015 v 8:28
Čečelovilce je krásná vesnice kousek od hranic Plzeňského kraje. Čečelovice mají malou náves s kapličkou. Z vesnice jde krásně vidět na naše druhé nejbližší pohoří a to je Šumava. Na návsi je také parčík. Obec je i hezky vybavená, protože tam je obecní úřad, konzum, obecní hostinec, koupaliště na okraji obce a též na okraji obce je fotbalové hřiště . Take do Čečelovic jezdí autobusová linka.
V Čečelovicích je také nově opravená veliká bytovka (ale není to žádná bytovka v podobě paneláku ale je to bytovka v činžovém domě). Tato bytovka dříve bývala škola, ale bytovka se změnila k nepoznání.

Konzum

Obecní úřad
Ulice směrem na Slivonice, v pozadí je zmiňována bytovka
Obecní hostince
Obecní hostince z hlavní silnice

Kaplička
Náves s kaplí
Náves
Obytná část obecního hostince
Část návsi, v pozadí můžeme vidět Šumavu
Náves

Blatná- Milčice

9. května 2015 v 17:15
8. osada Blatné je osada s názvem Milčice. Milčice je blatenská osada, která je nejdál od Blatné. Milčice jako každá vesnice na Blatensku má svou náves a kapličku. Milčice jsou velmi hezké ale je to jako kdyby se tam zastavil čas, protože tam nejezdí jediná autobusová linka, žádný vlak, není tam žádná hospoda a ani obchod. Ale nadruhou stranu je tam krásný klid, není tam žádný velký provoz apod.

Kaplička
Náves

Hlasovací místnost apod.
Plac v Milčicích