Bělčice

30. května 2015 v 11:44
I když mají bělčice přes 1000 obyvatel, stále je to obec a nejsou povíšené na město (ale už se plánuje že se Bělčice povýší na město). Bělčice mají krásné velké a prostorné náměstí, které se jmenuje Jana Kučery. Náměstí vede od kostela a pak se postupně zmenšuje až nakonec se změní název na ulici Újezdecká. Nakonci náměstí stojí vysoká kostelní zvonice. V Bělčicích je stejný případ jako v Blatné: kostel není spojen se zvonicí a tak tomu je i Bělčicích. Kostel se jmenuje Sv. Petra a Pavla.
Většinou když stojí uprostřed nějaká stavba, tak je to kostel ale v Bělčicích nestojí uprostřed náměstí kostel ale krásná radnice s věžičkou. Okolo radnice je krásné posezení.
Bělčické náměstí je krásně vyzdobeno zelení a také stojí před kostelem hezká kašna. Bohužel je v Bělčicích stejný případ jako v Příbrami: uprostřed náměstí v Příbrami se nachází veliká dopravní křožovatka a tak tomu je i v Bělčicích takže to znamená že na náměstí alespoň u kostela je velký kravál od aut, protože se zde nachází křižovatka z které vedou silnice do Březnicen do Hvožďan a do Blatné.
V Bělčicích se nachází také Blatenská ulice, která je ale bohužel asi nejošklivější ulicí v Bělčicích. Blatenská ulice je totiž velmi rušná, jsozu tam neopravené domy apod. Ale o mnohem je hezčí široká ulice Nádražní, kde je i sem tam nějaká zeleň, jsou tam obchody apod.
Bělčice je i dobře vybavená obec, protože se tam náchází spoustu obchodů. Například COOP. Ale také vietnamské Večerky které jsou dobře vybavené pekařstvím i v neděli. Také je v Bělčicích Česká pošta a spostu dalších obchodů. Najdete zde také základní školu pro 1. až 9. třídu. Škola se nachází na náměstí a mateřská škola se nachází v ulici 1. máje. Najdeme v Bělčicích také knihovnu. Také se nesmím zapomenout zmínit o tom že je na okraji Bělčic vlakové nádraží, z kterého se dostanou obyvatelé do Březnice do Blatné i do Strakonic.

Radnice na náměstí
Kostel Sv. Petra a Pavla
Kostel Sv. Petra a Pavla a kašna
Kašna před kostelem
Blatenská ulice
Také Blatenská ulice
Jeden zmiňovaných domů na ulici Blatenské
Ulice Blatenská
Náměstí Jana Kučery, v pozadí je zmiňovaná radnice
Coop
Krásně upravené náměstí, v pozadí je kostel Sv. Petra a Pavla
Radnice
Záastavba na náměstí
Náměstí Jana Kučery
Kampelička (Česká pošta)

Užší část náměstí
Užší část náměstí
Újezdecká ulice
)
Rodný dům známého malíře Ladislava Stehlíka
Náměstí
Základní škola
Náměstí vyfotografováno od kostela
Kostel Sv. Petra a Pavla
Typická jihočeská stavba
Krásně upravená zeleň na náměstí
Zástavba u kostela
Náměstí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.