Červen 2015

Fotografie z Blatenska--- Kasejovicko

8. června 2015 v 17:14
Tyto fotografie jsou z okolí Kasejovického židovské hřbitova.


Město Kasejovice

8. června 2015 v 17:08
Kasejovice je město na jížnim plzeňsku. Kasejovice už nepatří do svazku obcí Blatenska. Kasejovice mají zhruba 1300 obyvatel a už tedy mají status město.
Kasejovice by bylo velmi hezké město, jenom že 1. problém je že přeš město vede velmi frekventovaná silnice z Č. Budějovic do K. Varů. Další problém je že, v Kasejovicích je několik černých neopravených domů a to hlavně na hlavní silnici.
Neznamená to ale že Kasejovice jsou ošklivé město. Naopak na to, že jsou Kasejovice tak malé, tak mají veliké centrum, plno obchodu apod.
V Kasejovicích je nádherná růžová radnice která má vysokou věž. V radnici se nachází také informační centrum. Radnice se nachází na hlavní silnici, přes kterou bohužel projede desítky aut za minutu.
V centru Kasejovic se také nachází prostorné trojuhelníkové náměstí a v rohu se nachází krásný typický kostel pro Kasejovice. Vedle kostela se nachází pošta v krásné vyzdobené rohové budově. Na náměstí také najdeme centrum kultůry a vzdělávání. I když jsou Kasejovice v Plzeňském kraji najdeme zde několik krásných typických jihočeských domů se štity.
V centru města je velmi frekventovaná hlavní silnice. Na této silnici najdeme spoustu obchodů, třeba COOP, obchodní centrum apod. Ulice by byla velmi krásná ale přes tuto ulici vede státní silnice, přes kterou jezdí plno kamionů. Na této ulici je také malinké náměstí kde je hezká zeleň.
V Kasejovicích je také plno památek třeba synagoga. Židovská synagoga je současně muzeum. Dále je nedaleko obce známý Kasejovický židovský hřbitov. Ke hřbitovu se musí jít po polní cestě a je to nádherná procházka. V blízkosti synagogy se nachází hezká moderní škola. Do školy se sjíždí několik dětí z okolí města, třeba ze Lnář, z Mladého smolivce, z Předmíře, z Hradiště, z Oselce a samozřejmně tam chodí děti z Kasejovic. Přes Kasejovice také vede železniční trať a naní leží Kasejovické nádraží a vlaková zastávka. Ale vlaková zastávka se nachází někde v lese takže se spíše využívá nádraží, které leží na okraji města.

Radnice na hlavní silnici
Hlavní silnice, v pozadí je radnice
Česká spořitelna a zástavba na hlavní silnici v blízkosti náměstí

Hlavní silnice
Náměstí s kostelem
Zeleň na náměstí
Centrum kůltůry a vzdělávání na náměstí

Radniční věž
Restaurace na hlavní ulici
Hlavní silnice s černými domy a v pozadí je radnice
Česká pošta na náměstí
Husitský kostel na náměstí
Kostel na náměstí
Vlakové nádraží na okraji Kasejovic
Hlavní ulice na okraji Kasejovic

Hlavní třída s radnicí
Bývalá synagoga, dnešní muzeum
Moderní a hezká základní škola
Od synagogy
Synagoga nebo-li muzeum

Náměstí od kostela
Hlavní ulice od náměstí

Ulice od kostela


Malé náměstí na hlavní silnici
Hlavní třída
Židovský hřbitov na okraji města
Kasejovický hřbitov u kostela

Hlavní ulice
U nádraží
Bytovky u nádraží
U hřiště
Nejošklivější část hlavní ulice
Malé a hezká náměstí na hlavní třídě
Židovská čtvrť

Vlakové nádraží

Veřejný vodovodní kohoutek

6. června 2015 v 13:18
Veřejný vodovodní kohoutek se nachází uprostřed náměstí J. A. Komenského. Voda je vhodná např. pro umytí rukou. Zda-li je vodna pitná mi bohužel není známo.