Srpen 2015

Zeleň v kostelním areále

25. srpna 2015 v 13:37 Parky a zeleň
Krasný parčík okolo kostela se nachází pěkně v centru a určitě ho navštíví každý turista. Krásná zeleň je například u sochy Sv. Floriána a nebo i sochy Sv. Prokopa blízko fary. Do tohoto parčíku by se mohla také započítat zahrada fary která je též přístupná. V areálu kostela jsou i nově vydlážděné chodníky, které se pak napojí na štěrkouvou cestu která vede mezi stadionama a parkem a je to tou cestou krásná procházka. Do tohoto areálu se i počítá ambit, který je bohužel oplocený a nepřístupný.
Zahrada fary


Socha Sv. ProkopaBudova děkanství

25. srpna 2015 v 13:07
Budova děkanství nebo-li fara se nachazí v těsné blízkosti kostela Nanebevzetí Panny Marie. Fara má číslo domu 1 takže je pravděpodobné že je to jedna z nejstarších budov v Blatné. Budova děkanství je krásně opravená, dříve byla velmi zanedbaná podle staré pohlednice.
Do zahrady fary která je přístupná se vchází areálem kostela a nebo ulicí Na Příkopech. Fara má jako jedna z mála budov v Blatné okna, která se otevírají ven.

Pohled na faru z areálu kostela
Fara vyfocena ze zahrady
Zahrada fary

Ulice Brigádnická

25. srpna 2015 v 12:47
Ulice Brigádnická je podle mého jedna z nejklidnějších ulic v Blatné. Ulice totiž vede z Ulice Na Tržišti na ulici Na Třžišti takže to znamená že nespojuje žadnou druhou ulici a takže ji auta nevyužívají jako skratku ale jedou jsem auta tak maximalně pouze do domu.
Na ulici se nachazí tak středně staré domy (nejsou staré ale ani nové jako třeba na Blýskavkách). Ulici najdeme na sidlišti II, které se nachazí blízko rekreačního areálu. Na sidlišti II se nenachází ale ani jeden panelák, je to sídliště typu rodinných domů.Mladý Smolivec

25. srpna 2015 v 12:33
Mladý Smolivec je samostatná obec, která se už nachází v Plzeňském kraji. Obec se nachází na jížním Plzeňsku a 14. kilometrů od Blatné.
Mladý Smolivec je důležitá autobusová křižovatka, protože odtud jezdí autobusy do Nepomuka, Blatné, Hvožďan, Rožmitálu pod Třemšínem a do Plzně.
Obec má hezkou náves, zastavenou hezkými vesnickými domy a s hezkou kapličkou. V obci se i nachazí Coop. Na okraji Mladého Smolivce se nachází bytovky.

Kaple na navsi
Autobus do Plzně