Září 2015

Fotografie z Blatenska--- Čečelovicko

25. září 2015 v 22:15
Tyto fotografie jsou vytvořené v okolí rozhledny Pětnice u Záboří a Čečelovic. Krajina je tam krásná jako po celém Blatensku.Anketa "Využíváte autobusové spoje?"

25. září 2015 v 21:51 Výsledky anket
Odpovědi:

Ano pravidelně: 6
Pouze občas: 7
Pouze do Příbrami nebo Prahy: 1
Pouze do Českých Budějovic: 1
Pouze do Písku nebo Strakonic: 3
Velmi vijímečně: 6
Ne nevyužívám: 3

Celkem hlasovalo 27 lidí


ANKETA POD REKLAMOU


Bývalý pivovar, dnešní lihovar, dům číslo 316

24. září 2015 v 18:51
Zámecký lihovar LIQUIB Blatná s. r. o. se dá využít jako turistická zajímavost a to protože je to i dům krásný s nepatrnou vížkou a vypadá krásně když se podíváte ze Zámeckého kameného mostu.Za druhé je to pro turisty vhodné, protože se tam dělají i exkurze. Dá se tam prohlédnout zpracování výroby a podobně.Zámeckolihovarský komín je ale příjemný tím že tam hnízdo čápů které i byli v televizi. Lihovar má i svojí prodejnu ze Zámeckého ovocného lihovaru (více zde). Jinak dříve byla tato bydova využitá jako pivovar. I okolní budovy a domy v okolí, převážně na ulici Plzeňské byli součástí pivovaru. Teď jsou to ale domy které nevím jaký mají účel (byty?, prázdné místa? nevím. Tyto budovy byli pivovarské sladovny,... Teď se ale zaměříme k průmyslu. Lihovar má komín o kterém jsem se už zmínil a ten je i hezký tím že je z cihliček a že je malý a k té budově se hodí. Budova je ale škoda že je na ulici Plzeňské když je tak hezká ale vzhledem k průmyslu tak to vůbec nevadí (spíš to prospívá). Lihovar má i barely. Ty jsou hlavně okrajem pozemku na ulici Plzeňské. Když je ale lihovar Průmysl tak vůbec ale nedělá kravál ani čoud jsem nezahlédl. Lihovar si myslím že i Blatné prospívá tím že má výrobu ovocného alkoholu. Tím se i Blatná proslavila. Známá je i hodně alkoholická láhev z blatenské lihovaru s názvem "BLATENSKÁ SLIVOVICE". To je asi nejvíce proslavený nápoj z lihovaru. Dále méně známé nápoje jsou Hruškovice, Jablkovice, Švestkovice, Třešňovice, Meruňkovice a Mirabelkovice. Výroba lihovaru také nese nápoj s menším obsahem alkoholu a to Bilinný likér.
Komín kde často hnízdí čápi
Barely
Také barely

Nápis uvnitř v lihovaru
Také komín kde hnízdí čapi.

"srdce lihovaru"
Sádky

11. září 2015 v 16:54
Sádky v centru Blatné slouží pro společnost Blatenská ryba. Sádky najdeme mezi ulicí Vorlíčkova a Na Příkopech.Blatenská ryba

11. září 2015 v 16:39 Průmysl v Blatné
Velice známý, snad nejznámější, průmyslový podnik v Blatné je Blatenská ryba. Jedná se o potravinářský průmyslový podnik, který se zabývá zpracováním ryb z rybníků v okolí Blatné. Typický slogan této společnosti je: "Kapr bez kostí? Jde to!" Slogan tedy naznačuje, že podnik produkuje ryby bez kostí.
Areál Blatenské ryby se nachází v těsné blízkosti zámku, konkrétně mezi ulicí Na Příkopech a Vorlíčkovou. V areálu jsou sádky a zpracovna ryb včetně podnikové prodejny.
Mezi hlavní rybí produkty patří kapr, lín, štika, candát, amur, tolstolobik a sumec.

Zpracovna ryb