Prosinec 2015

Závory nově v areálu supermarketu LIDL

31. prosince 2015 v 23:59 Zprávy
V Blatné na ulici K Jatkám v supermarketu LIDL jsou nově udělané závory do areálu LIDL. Závory jsou zde kvůli tomu, že sem parkovaly auta, které ani nejely nakupovat do Lídlu a bránily parkování zákazníkům LIDL. Něž se tedy vjede do lídlu autem, zavřou se před Vámi závory, stisknete tláčítko a vyjede Vám lístek zdarma. Lístek platí zdarma na 60 minut. Bude-li auto stát v areálu LIDL déle než 60 minut- parkovné se platí. A to logicky odradí turisty jsem parkovat když hned naproti Lídlu je parkoviště zdarma.
Je sice dobré, že parkoviště bude volnější ale je tu i chyba. Trvá než se do areálu vjede, jsou tam kolony a objemnější vozidla májí problém s vytočením. I zaměstnaci a i zákazníci mají proti tétom závorám protikladné komentáře. A jaký na to máte názor Vy? Klidně můžete napsat pod článek a pod fotografie do políčka Komentáře.

(Níže přikládám fotografie)

Lístek

Závory


Kolona před závorami

Další nový vietnamský obchod v Blatné

15. prosince 2015 v 17:15 Zprávy
V Blatné na náměstí J. A. Komenského (v blízkosti školy J. A. K.) se otevřel opět nový vietnamský obchod, tentokrát ne s potravinami jako tomu bylo před rokem u sokolovny ale s textilem a s domácími potřebami, hračkami,... Velikost tohoto obchodu se dá srovnávat s velikostí vietnamského obchodu Centrum P+H v patře v OD Labuť. Můj osobní dojem z tohoto obchodu není až tak příliš dobrý.
Jen tak po zajímavost je to zde v Blatné už osmí vietnamský obchod. Já osobně z toho nejsem velmi nadšený, protože české obchody se ruší a nepřibývaj ale vietnamské obchody se neruší ale přibývají.
Budu rád když mi níže pod článek napíšete Váš názor na tento vietnamský obchod a obecně na vietnamské obchody.Změny v jízdních řádech od 13. 12. 2015 pokračování

15. prosince 2015 v 16:51 Zprávy
V předchozím informačním článku o změnách v JŘ jsem slíbíl, že se dozvíte informace od dopravce ČSAD Č. Budějovice, který v té době ještě neměl vydané nové JŘ.
U linky Blatná- Mirovice a u linky Písek- Blatná se nic nezměnilo. Pouze u linky Prachatice- Vimperk- Strakonice- Blatná- Praha proběhli následujicí změny: Časy zůstali po starém, pouze se změnila trochu trasa a to, že spoj z Prahy i do Prahy nejede do Prachatic ale jede do Vimperka. Tak tomu je i spojům, které nezajíždí do Blatné ale jedou rovnou po silnici č. 4. To znamená že do Prachatic je tato linka zcela zrušena jako tomu bylo asi před dvěmi lety.

To je k změnám JŘ s plaností od 13. 12. 2015 definitivně vše.

Vánoční výzdoba v centru Blatné 2015

7. prosince 2015 v 15:14 Zprávy
Jako každý rok má Blatná své centrum osvětlené vánočními ozdobami. Ozdoby jsou opět na lampách, na kašně, na stromečku u kašny a nově i na věži.
S porovnáním s minulím rokem je letošní výzdoba mnohem bohatší. Minulý rok byl pouze jeden druh ozdob na lampy- stromeček. Letos je i nově na třídě J. P. Koubka hvězda.
I kašna má nové osvětlení, též kostelní věž. Vánoční strom byl v minulích letech ke kašně dáván uměle, letos je tam ale zasazen.

Videa


Fotografie

Změny v jizdních řádech s platností od 13. 12. 2015

2. prosince 2015 v 15:43 Zprávy
Jako každý rok se dělají nové jízdní řady jak autobusové dopravy, tak i vlakové dopravy. Letos nové jízdní řády platí od 13. 12. 2015, minulý rok od 12. 12. 2015.

- U Vlakové dopravy se to týká vlakových tratí vedoucí z Nepomuka do Blatné a z Březnice do Strakonic. První novinka z nových jízdních řádů je, že se zrušila vlaková stanice Kasejovice zastávka. Tato stanice byla opravdu nevyužívaná, protože byla položená upřostřed lesa. Zrušená stanice měla sloužit k navštěvníkům do Motorestu Agro Kasejovice. Na trati 203, která vede z Březnice do Strakonic, byl zkrácen spoj 17908, který jel z Rožm. p. Třem do Strakonic v 11:21. Spoj zůstal ale úsek Rožmitál pod Třemšínem-Březnice byl zrušen.

-U autobusové dopravy proběhlo poměrně víc změn něž u vlakové dopravy. První změna se týka dopravce Probo Bus, který bohužel zrušil spoj ve všední dny do Prahy a z Prahy. Dříve jezdili každý den z Blatné do Prahy a zpět a ve všední dny jeli i přes Příbram. Teď budou jezdit pouze v pátek, v sobotu a v neděli a přes příbram pojede pouze v sobotu do Blatné. Další změna se týká také Prahy, tentokrát dopravce Rail Bus. Tato změna je oproti dopravce Probo bus velmi pozitivní. Přibyl totiž jeden nedělní večerní spoj do Prahy. Tento spoj jede až z Planice do Prahy. V minulých letech tento spoj existoval ale nezajížděl do Blatné. Pak je velmi negativní změna u dopravce ČSAD Jindřichův Hradec. Tato linka provozovala do 12. 12. linku vedoucí z Jindřichova Hradce do Karlových Varů. Teď ale od 13. 12. bude jezdit pouze z Jindřichova Hradce do Plzně a úsek z Plzně do K. Varů je zrušen. Tato linka jede pouze v nědeli jako tomu bylo v minulích letech.
Ještě nejsou vydané jízdní řády od dopravce ČSAD autobusy České Budějovice. Budou-li změny i v těchto jízdních řádech, budu Vás informovat.

Seznam zrušených spojů

Do Rožmitálu pod Třemšínem 1x za den (Vlakem)
Do Prahy 1x tam i zpět za všední den (Autobusem)
Do Karlových Varů 1x v neděli (autobusem)
Do Strakonic 1x za všední den (autobusem- Probo bus)

Seznam přidaných spojů

Do Prahy z Plánice v neděli večer (autobusem- Rail bus)