Změny v jizdních řádech s platností od 13. 12. 2015

2. prosince 2015 v 15:43 |  Zprávy
Jako každý rok se dělají nové jízdní řady jak autobusové dopravy, tak i vlakové dopravy. Letos nové jízdní řády platí od 13. 12. 2015, minulý rok od 12. 12. 2015.

- U Vlakové dopravy se to týká vlakových tratí vedoucí z Nepomuka do Blatné a z Březnice do Strakonic. První novinka z nových jízdních řádů je, že se zrušila vlaková stanice Kasejovice zastávka. Tato stanice byla opravdu nevyužívaná, protože byla položená upřostřed lesa. Zrušená stanice měla sloužit k navštěvníkům do Motorestu Agro Kasejovice. Na trati 203, která vede z Březnice do Strakonic, byl zkrácen spoj 17908, který jel z Rožm. p. Třem do Strakonic v 11:21. Spoj zůstal ale úsek Rožmitál pod Třemšínem-Březnice byl zrušen.

-U autobusové dopravy proběhlo poměrně víc změn něž u vlakové dopravy. První změna se týka dopravce Probo Bus, který bohužel zrušil spoj ve všední dny do Prahy a z Prahy. Dříve jezdili každý den z Blatné do Prahy a zpět a ve všední dny jeli i přes Příbram. Teď budou jezdit pouze v pátek, v sobotu a v neděli a přes příbram pojede pouze v sobotu do Blatné. Další změna se týká také Prahy, tentokrát dopravce Rail Bus. Tato změna je oproti dopravce Probo bus velmi pozitivní. Přibyl totiž jeden nedělní večerní spoj do Prahy. Tento spoj jede až z Planice do Prahy. V minulých letech tento spoj existoval ale nezajížděl do Blatné. Pak je velmi negativní změna u dopravce ČSAD Jindřichův Hradec. Tato linka provozovala do 12. 12. linku vedoucí z Jindřichova Hradce do Karlových Varů. Teď ale od 13. 12. bude jezdit pouze z Jindřichova Hradce do Plzně a úsek z Plzně do K. Varů je zrušen. Tato linka jede pouze v nědeli jako tomu bylo v minulích letech.
Ještě nejsou vydané jízdní řády od dopravce ČSAD autobusy České Budějovice. Budou-li změny i v těchto jízdních řádech, budu Vás informovat.

Seznam zrušených spojů

Do Rožmitálu pod Třemšínem 1x za den (Vlakem)
Do Prahy 1x tam i zpět za všední den (Autobusem)
Do Karlových Varů 1x v neděli (autobusem)
Do Strakonic 1x za všední den (autobusem- Probo bus)

Seznam přidaných spojů

Do Prahy z Plánice v neděli večer (autobusem- Rail bus)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.