Leden 2016

Rádio Blatná

19. ledna 2016 v 10:06
Rádio Blatná je jediné blatenské rádio, které vysílá ve staré roubence v centru města na Palackého ulici. Radio vzniklo v roce 2016 a má v současné době také tyto pořady: Baštíme s Renčou, píseň na 10 slov, scénky z klasiky českého hůmoru a astrologické okénko. Na rádiu se hrají písně převážně 60. let. Radio Blatné se dá stáhnout jako aplikaci do chytrého telefonu.

Odkazy:
Oficiální stránky rádia: http://www.radioblatna.cz/
Aplikace Rádio Blatná do chytrého telefonu: http://www.radioblatna.cz/aplikace.html

Fotografie:
Nové logo rádia
Původní Logo rádia

Roubenka (studio Rádia Blatná)


Novoroční ohňostroj 2016

1. ledna 2016 v 20:00 Zprávy
Novoroční ohňostroj se konal jako každý rok na náměstí J. A. Komenského. Ohňostroj se konal v 17:00 1. 1. 2016. Když tento ohňostroj ale porovnám s minulými byl tento o několik minut kratší. Kvalita ohňostroju ale bych řekl, že byla hezká jako každý rok pouze bych řekl, že byl chudší konec než minulé roky.
Minulé roky se konal ohňostroj za domem drogerie TETA a z třídy J. P. Koubka na něj šlo špatně vidět. Letos na ohňostroj šlo dobře vidět i z třídy J. P. Koubka.
Opět k němu hrála hudba a byla mnohem hlasitější než minulý rok- minulý rok nešla ani slyšet. Takže když to porovnám s minulým ohňostrojem byl minimálně stejně hezký.

A Aby jste mohli posoudit Vy sami který byl hezčí, podívejte se jak vypadal v roce 2015 a 2014Stocký vrch

1. ledna 2016 v 0:01
Stocký vrch se nachází blízko blatenské čtvrti Sádlov. Tento vrch si myslím že zná maximálně 10% obyvatel Blatné a je to škoda, protože je to zde velmi krásné. Vrch měří 462 m nad mořem. Kopec jde krásně vidět z Plzeňské silnice asi 350 m před vjezdem do Blatné ze Tchořovic. Jižní strana vrchu vypadá jako kdyby tam byl kdysi nějaký lom.
Na úplný vrchol tohoto vrchu se nedostanete- je to tam zarostlé. Ale i tak z jižní strany vrchu je krásný výhled do krajiny v okolí obce Vrbna a ze severní strany vrchu je výhled na plzeňskou silnici. Z východní strany je asi nejrozlehlejší výhled a to na Zámecký park, na silo, na Duru, na celý Sádlov a i kousek Jezárek.
Přístup na vrch je buď z plzeňské silnice a nebo z Vrbenské ulice (ze Sádlova). Obě přístupné cesty jsou polní.

Kde se nachází?


Stocký vrch fotografie

Stocký vrch z plzeňské silnice
Silo z východního výhledu
Část Sádlova
Sádlov


Výhled z neuplněho vrcholu na jížní stranu vrchu
Pohled z jížní strany na vrch