Aktuální změny v jízdních řádech od 1. 3. 2016

2. března 2016 v 21:20 |  Zprávy
Změny v jízdních řádech linkové dopravy se nemusejí dělat pouze na konci roku, mohou se dělat kdy koliv, jako tomu je třeba k datu 1. 3. 2016. Změny udělal pouze dopravce PROBO BUS i linky Praha- Blatná- Strakonice- Vimperk- Kvilda/ Lenora. Změny se týkají spojů projíždějících Blatnou a jsou to změny negativní.
Změna je taková, že se zrušil sobotní spoj který jel z Prahy do Strakonic právě přes Blatnou. Tento spoj byl jediný sobotní autobusový spoj projíždějící Blatnou. Od 1. 3. 2016 v sobotu přes Blatnou neprojede jediný linkový autobusový spoj.

Historie linky Praha- Blatná- Vimperk- Kvilda/ Lenora


Tato linka se začala měnit až před dvouma roky. Od roku 2013 se postupně začali rušit různé spoje této linky. Do roku 2013 jezdila tato linka dvakrát za všední den z Prahy do Vimperka a též zpět a o víkendech jezdil jednou za den z Prahy na Šumavu a též zpět.
Od změn jízdních řadů v roce 2014 se stala taková změna, že nejezdily dva spoje za všední den jako do roku 2014 ale jezdil jen jeden spoj za všední den. O víkendech zůstala doprava stejná.
Od roku 2015 se stala taková změna, že nejezdily spoje až do Vimperka a na Šumavu ale zkrátily se jen z Prahy do Strakonic. Pozitivní co se v tomto roce stali bylo že spoje zajížděli nově přes Příbram.
Od roku 2016 se zrušily všechny spoje které jezdily ve všední den kromě pátku. O víkendech to bylo zachováno od minulého roku. Také se zrušila zajížďka do Příbrami.
A od změn od 1. 3. 2016 se zrušil právě i zmiňovaný sobotní spoj. Nyní tedy jezdí tento spoj jen v neděli a v pátek z Prahy do Strakonic a zpět přitom před 2 lety jezdil 2 denně z Prahy až do Vimperka a 1 za den z Prahy na Šumavu o vikendech.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.