Říjen 2016

Sokolovna v novém kabátě

23. října 2016 v 16:19 Zprávy
Blatenská sokolovna dosud měla novou fasádu ze strany náměstí Kalinovo ale ze zbytku stran měla fasádu původní. Dnes je tomu však jinak a to tak, že ze strany naproti trafice je fasáda na tom stejně jako ze strany náměstí kalinovo, to znamená že je též bílá.Kruhová křižovatka v Blatné

23. října 2016 v 16:00 Zprávy
Nepřehledná, frekventovaná a nebezpečná. To jsou přidavná jména, která velmi přesně vystihují současný stav křižovatky u Rychty. 9. prosince tomu má být však jinak. V tento datum by totiž měla být křižovatka podle harmonogramu v podobě kruhové, což bude výrazná změna k lepšímu. Křižovatka nebu pouze ale dopravně lepší ale bude určité i krásnější než dosud, protože uprostřed kruhových objezdů většinou bývají kytky a celkově okrasná úprava. Co by ale mohlo být inspirací pro Blatnou je kruhová křižovatka v Bílině, která má uprostřed kruháče zapíchnutý znak města.
Současně se už na křižovatce pracuje a proto jsou i po Blatné rozmístěné oranžové objížďkové ukazatele. Objížďky vedou například Jezárkami, Topičskou ulicí, ulicí Nad Lomnicí nebo také ulicí Na Příkopech, která se dočasně zobousměryla.
Cíl této rekounstrukce není pouze položit kruháč na křižovatku ale také na přechodech pro chodce vyrostou nové ostrůvky na jednosměrné přecházení.

Výsledek obrázku pro kruhová křižovatka blatná